Antikoncepcia áno/nie?

Príspevok v téme: Antikoncepcia áno/nie?
Agnes_09

Zdravím všetkých v tomto prípade asi hlavne ženy. Mám 18 rokov a neskutočné bolesti pri menštruácii. Dokáže ma to vyradiť na celý deň a už neviem niekedy akú tabletku zobrať. Na gynekológiu sa ešte len chystám poradiť sa s odborníkom, ale uvítala by som Vaše názory. Čítala som, že úpravou hormónov teda tou antik. môžu bolesti ustúpiť. Ale poznám ženy, ktorým to veľmi neprospelo, pribrali a necítili sa dobre. Moja otázka je teda jasná potrebujem radu a Vaše skúsenosti. Veľmi pekne ďakujem ak ste si našli trocha času na môj problém.

TinaM

Ja som brala hak 6 rokov. Bolo to velmi pohodlne (ci uz co sa tyka sexualneho zivota, alebo zmiernenie bolesti, kratsi cyklus, v nutnych pripadoch odklad menstruacie o mesiac, vacsie prsia, ziadne PMS...). No napriek vsetkemu som sa ju rozhodla nakoniec vysadit. Ja som z tych, ktore pribrali (z toho aj tie prsia). Ale aka som bola prekvapena, ked som pocas 3 tyzdnov od vysadenia hak schudla 3kg- "odisla mi voda", ktora bola zadrziavana. Migrena sa zazracne vytratila a po 2 mesiacoch som sa nestihala cudovat, ako vyzera normalna menstruacia (nehovorim o bolestiach ale o "kvalite" ak mi rozumiete). Len teraz s odstupom casu vidim, co vsetko mi to v mojom tele zmenilo. A napriek jej pohodlnosti som si povedala, ze uz nikdy viac.

ebi777777

laara skús vysadiť HAK, a potom skús komentovať, že ti nerozhádzal hormonálny systém ;-) som veľmi zvedavá, či rozhádzal alebo nie...., a či sa ti neobjavia nejaké ťažkosti s odstupom času

Laara

beriem HAK uz niekolko rokov a uplne bez problemov..neznicila mi zivot, nerozhadzala telo, nepribrala som :D

ziadna negativna skusenost..uzivam si partnersky sex naplno bez toho aby som trpla ze nezelane otehotniem, kazdy mesiac chodi presne ako svajciarske hodinky, je slabucka a trva max. 3-4 dni, pricom bolesti mam len prvy den aj to minimalne..chrani ma pred tvorbou cyst, znizuje riziko rakoviny vajecnikov, niektore priaznivo vplyvaju na akne..som pod dohladom svojej gynekologicky, ktora mi kazdorocne spravi vysetrenie, zmeria tlak a zoberie krv..ale su rozne druhy, lacnejsie, drahsie..lisia sa v obsahu a type hormonov..existuju jednofazove, ci viacfazove HAK..proste treba sa informovat a vybrat to najlepsie riesenie pre teba..

M 25

ked chceš tabletky, ber ich.. ked nie, tak nie .. my ti tu máme rozhodovať v takýchto dôležitých veciach?? :D nebud smiešna :D

Jefitto

Dam ti dobru radu- ser na tabletky a uži čaj z alchemilky žltozelenej... rastie skoro všade ako burina, takže najdeš hodne vhodnych rastlin na čajisko. A ak nie, tak sa da kupiť v lekarni, možno aj v obchode

nirv

Ak ju chceš len kvôli bolestiam, tak ja som mala bolesti tak či tak, možno miernejšie, ale je fakt že to ti za to nestojí. Radšej jeden deň bolesti na odpadnutie ako hento do seba pchat. Radšej nech ti spraví riadne vyšetrenia či nemáš cysty či zrasty...

ebi777777777

HAK je svinstvo, nabúrava celý hormonálny systém celého tela, ide čisto len o biznis, práve preto ho nikdy nezakážu

Agnes_09

Všetkým veľmi pekne ďakujem za čas ktorý si našli :) Zbieram info, skúmam, čítam porovnávam, zisťujem o tom čo najviac aby som nebrala zbytočne a ak mi to vôbec netreba...nech si zbytočne nerúcam hormóny...