Antikoncepcia áno/nie?

Príspevok v téme: Antikoncepcia áno/nie?
Agnes_09

Zdravím všetkých v tomto prípade asi hlavne ženy. Mám 18 rokov a neskutočné bolesti pri menštruácii. Dokáže ma to vyradiť na celý deň a už neviem niekedy akú tabletku zobrať. Na gynekológiu sa ešte len chystám poradiť sa s odborníkom, ale uvítala by som Vaše názory. Čítala som, že úpravou hormónov teda tou antik. môžu bolesti ustúpiť. Ale poznám ženy, ktorým to veľmi neprospelo, pribrali a necítili sa dobre. Moja otázka je teda jasná potrebujem radu a Vaše skúsenosti. Veľmi pekne ďakujem ak ste si našli trocha času na môj problém.

Jefitto

Hahah, tak to bol fakt dobry prispevok- že ak by ničila, tak by ju davno zakazali HAHAHAHAHAHA a ešte raz HA... v lekarňach po svete koluju tisicky liekov, ktore škodia a zabijaju a nikto proti tomu nič nerobi...

Dadula56

Nie a este raz nie.
Uz len preto, ze to vobec problem neriesi. Totiz ty s HAK nebudes mat menstruaciu, ale pseudokrvacanie, takze to priamo bolesti neriesi. Je mozne, ze nebudu, lenze to bude tym, ze nebude ani menstruacia v pravom zmysle slova.
Ako ti uz pisu, skusaj babske rady, ak su bolesti naozaj zle, treba ist na vysetrenie a nenechat sa odbit predpisom na HAK, pretoze dobry ujo gynekolog ma za ten predpis cash a predpise to kazdej ako magicky liek.
HAK je svinstvo na pohladanie, ale necudujem sa, ze ju tolko zien berie, pretoze ju vnucuju na kazdom kroku. Mas len 18 a problem, ktory je bezny, neoplati sa kvoli tomu riskovat.

gimienkis

Antikoncepcia je pre niekoho svinstvo, niekto ju obhajuje. Podla mna zivot dievcatam neznici, lebo by ju uz davno davno zakazali predpisovat, ale su to predsa Len hormony, s ktorymi je dolezite naucit sa zit. Ja beriem Hak, lebo som si myslela ze sa menstruacia upravi. Neupravila, Len bolesti su mensie /mala som ten isty problem s bolestou/. Kazda uzivatelka reaguje na to inaksie, takze v prvom rade je dolezite co chces ty.. Hormony alebo nie.

alibi

mojej sestre antikoncepcia znicila zdravie tak, ze je dost mozne, ze nebude moct mat deti. ma absolutne znicene telo a desiatky cyst. vsetko sa zacalo antikoncepciou. slavnou diane 35 ci ako sa vola. mne sposobila antikoncepcia take depresie, ze som chodila rok k psychiatrovi. antikoncepcia je sposob ako predat lieky zdravemu cloveku. velky biznis. o par desatroci sa nase deti budu chytat za hlavu, ako sme nieco tak strasne mohli brat dobrovolne.

TinaM

Nie.

Ak ma byt toto jediny dovod, tak nie. Skus babske rady, aj tu, na fore, sa uz o tom dost popisalo. HAK je svinstvo (napriek tomu som to brala 6 rokov, a nelutujem, ze som s tym prestala). Bolesti sa mi sice zmiernili, to je pravda, ale malo to aj negativa a uz nezvazujem, ze by som ju znovu zacala brat. Prvy den si odtrpim, co uz :)