Henna na vlasy

Príspevok v téme: Henna na vlasy
repka

ake mate skusenosti?..ked chcem aby som mala cervene vlasy, tak ktora je najlepsia? a ake znacky odporucate? pomohlo vam to zregenerovat vlasy?
..a ked som si farbila cca pred 4 tyzdnami chemickou farbou na cerveno (nezosvetlovane vlasy, bez amoniaku farba) - kedy mozem najskor hennou....
vdaka za rady a skusenosti:)

repka

kupila som si logona.. flammenrot... ja v podstate cervenu chcem, len ak nebude nevadi :)... mozem si to na prvykrat nechat aj na noc? .. mam aj tej istej znacky nejaky kokosovy olej na vlasy.. aj to tam dat?
...a mozem si dat dalsiu uz po tyzdni?... potom by som pokracovala v mesacnych intervaloch..:)

janus33

ja som davala hennu na farbene vlasy ale uz to bolo niekolko mesiacov po poslednom farbeni. farba chyti ale malo to trosku rozdielny odtien na odrastoch :) ale ziadna katastrofa, praveze to vyzera tak prirodzenejsie :)

rebeka12

repka,ked ti ide len o zregenerovanie vlasov kup si bezfarebny henovy zabal,aj ten existuje.Ja osobne si uz roky davam henu,je pravda,ze to vlasy zregeneruje,no nejaku dobu to trva-aspon u mna.financne sa oplati na stranke predajbylin.sk

repka

tak ja chcem nejaku stopercentnu hennu, nepotrebujem nejako specialne farby... ta medena, hnedocervena je ok...
..a ked by som si to zaliala zihlavovym cajom? ...

...no ak je to babracka tak mi to nevadi pokial to ma naozaj take priaznive ucinky na vlasy.. ja uz neviem co s nimi ..

kaciatko_7

Nie je henna ako henna... pravá henna má medenú až hnedočervenú farbu, mnoho výrobkov je dnes označovaných aj pod pojmom henna a samotnú hennu to nevidelo ani zďaleka... je potrebné pozerať aj na zloženie, okrem toho žeby mala obsahovať lawsonia inermis (henna), tak kvalitná by nemala obsahovať žiadne iné látky, hlavne nekupuj také, čo obsahujú indigo (to sú tie tmavšie)... takisto takéto farby pre intenzitu farebnosti obsahujú pikramát, čo je tiež chemikália - samozrejme to sa týka práškových farieb... ak ide o krémovú, tá už tých chemikálii obsahuje viac, a sama by som zvážila, či by malo vôbec zmysel prejsť z klasickej farby na krémovú hennu... čo sa týka miešania, môžeš použiť čo chceš, od nejakých olejov - argánový, makadamiový, kokosový, jojobový, bambucké maslo, potom červenú papriku, ako bolo spomenuté, citrón, niekto si dáva víno, výluhy z čajov (nejakých červených), med, žĺtok,,, no je toho skutočne veľa

nathalia09

henna dost smrdí,a nie kaťdý ma jej vonu rad,a nie každá zas vydrží tolko hodin ju mať vo vlasoch-a takisto je to babračka,ved uvidiš sama,možno sa skor vzdáš ako si mysliš.:))