Preco sa mi nedari schudnut?

Príspevok v téme: Preco sa mi nedari schudnut?
NikitaD

Uz mesiac poctivo bojujem s chudnutim, ale neuspesne. Potrebujem dat dolu 5 kg. Za posl. tyzden som dokonca pribrala 0,5 kg. Pritom jem malo. Ranajky sojovy alb. grahamovy rozok, nizkotucne maslo a med, desiata bud vynecham alb. si dam nizkot.jogurt, obed klasika bez polievky, olovrant kava s nizk.mliekom a vecera zelenina s tuniakom, cottage alb. Acidko. Kde robim chybu?

orchidejka

ahojte. ja mam ten insty problem. neskutocne sa mi nedar schudnut, navyse ked som sa nesnazila chudnut tak som aboslutne nepriberala..viac menej rovnaka vaha.no teraz som pribrala 2kg za posledne obdobie a to som chcela chudnut. zacala som tym ze budem cvicit 4-5x do tyzdna po 45min na rotopede, pridam rotanu a tiez brusaky. cvicim hlavne rano pred ranajkami.snazim sa obmedzovat sladkosti, akoze ja nie som nejaky extra milovnik sladkosti ale niekedy pride obdobie ze po nich skocim. idem vylucit aj pecivo z jedalnicka. strava 4x denne a ja napriek tomu priberam. kedysi som brala pred cvicenim l-karnitin, teraz ze vyskusam chilliburner, kedze mi bol darovany - sama by som ho nekupila a ja neviem ci to je kvoli nemu ci co...proste namiesto chudnutia (aj ked robim vsetko preto) ja priberam!

NikitaD

Velmi pekne dakujem za rady. To som netusila, ze nizkotucne potraviny nie su az take dietne. Skusim pribrat do stravy desiate a olovranty a prepocitam kalorie. Dakujem

zuzan-ka

no podľa mna je dosť problém aj v tom že sa nehýbeš. ak chceš schudnúť jedlom tak prejdi na delenú stravu. poznám ľudí čo tak schudli za dva mesiace aj šesť, sedem kíl a hlavne zdravo. pri tom sa nemusíš ani veľmi hýbať, kedže ti to zdravotný stav nedovoluje

Agnes999

Niekde asi robis chybu, ale kde neviem, podla toho co pises sa stravujes dobre a zdravo. Skus este nejaky cas vydrzat a ked sa to stale nebude hybat, tak skus nejakeho vyzivoveho poradcu. A az vyzdravies tak trocha aj pohyb.

Dadula56

Tak este jedine ti mozem poradit je nahadzat si co zjes do kalorickych tabuliek a tam uvidis, co priblizne robis zle. Vyrataj si dennu potrebu kcal (najdes na internete, bazalny metabolizmus + podla pohybu) a podla toho prisposob.
Nizkotucne potraviny velmi nedoporocujem, uberu na tuku, lenze velmi pridaju na cukroch. Tuk nie je zly, robia z neho sice strasiaka, ale pre telo je potrebny a v doporucenych mnozstvach neporovnatelne lepsi nez navysenie sacharidov namiesto jeho prijatia.

NikitaD

Viem, ze jem malo, ale nemyslim si, ze nezdravo. Za den prijmem aj zeleninu, ovocie prilis nemusim, jem chude biele maso alebo rybu, ceralie. Toto v skratke prijmem za 1 den. Obedy mavam cestoviny s olivami a paradajkou (napr. dnes), ryzu s kuracim masom a zeleninou. Veceru si dam tuniaka vo vlastnej stave a opat zeleninu alebo cottage biele so zeleninou, prip. krajicek cierneho chleba s nizk.syrom. Zaradila som do stravy iba nizkotucne potraviny, vyradila uplne sladkosti. Uz mesiac som si ani nezmyslela na sladkost, mavam iba ten med na ranajky - a to je za lyzicku medu, lebo prilis sladke nemam rada. Pit pijem riadne. Pohyb nemam, som po operacii, tak ani tak skoro mat nebudem. Ale aj tak, ked ten pohyb nie je, z vahy by predsa nieco malo ist dolu. Ja som sa rozjedla za posledne 2 roky, odvtedy mi vaha stoji na tejto 65. A to som uz ako tak 3 kg schudla. Ale teraz naozaj podctivo vyberam, co zjem a vaha sa nehybe - leda tak smerom nahor.