Nezáujem o starosti, problémy druhých

Príspevok v téme: Nezáujem o starosti, problémy druhých
malvecek

Zdravím. Mám problém, ktorý už dlho na sebe pozorujem a to že som úplne nevšímavý a nezaujímam sa o problémy a potreby druhých. Ešte v rodine sa mi to darí lenže u najlepších priateľov častokrát musím hrať a predstierať ako ma niečo trápi a pod. ale v skutočnosti sa tým vôbec nezaoberám a ani neviem či im chcem niekedy pomôcť. Samozrejme, nemusím hovoriť, že problémy ostatných alebo čo cítia sú mi už totálne šumafuk. Chcel by som to zmeniť, snažím sa ale stále keď sa snažím nad tým premýšľať, pomôcť, obávať sa, starať sa, stále sa vo mne zrazu zjaví tá letargia a úplne nič nerobím pretože akoby sa mi ani nechce aj mi je to jedno. Čo vy na to? Dá sa toto nejako liečiť alebo niečo s tým mlžem robit?

veronicka2

ja som presne taka ista ako ty a nevadi mi to, pretoze clovek ma tolko starsti ze ak by sa mal zaoberat aj cudzimi tak ho porazi. proste kamosov vypocujem poradim ked viem alebo poviem nazor a ked skoncime debatu uz ma ta tema ani nenapadne a na to nemyslim netrapia ma... a som tak spokojna

bevas

presne ako ja!!! neznasam ked sa mi niekto stazuje a zatazuje ma svojimi myslienkami alebo starostami. ked nieco chce po mne, nech to rovno povie ale hlavne nech to neobkecava lebo ma to nezaujima. je to normalne uplne normalne, neumiera sa na to a myslim ze ta aj autobus odvezie aj ked si taky nevsimavy k ostatnym

klasik12321

Ja som uplny opak teba - som az prilis empaticky - priklad - pride sused a opyta sa ma, ci mu nemam nieco pozicat, co nemam. Ja namiesto toho, aby som mu povedal, ze sorry, nemam to, tak ihned zacnem premyslat kto z mojich znamych to ma, aby som to pre neho mohol pozicat. Takto sa dostavam do takych situacii, ze si tym niekedy dost komplikujem zivot - napriklad ak sa tej pozicanej veci nieco stane. To iste mam, ak pride sused a opyta sa ma, ci by som vtedy a vtedy nemohol pre neho nieco urobit - ja tam sice nieco mam, no ihned zacinam rozmyslat, ze ako by som tu druhu vec mohol nejako odlozit, ci presunut, aby som mu pomohol... (ja som IT a kazdy ma doma PC a internet, takze si viete predstavit, ako ma susedia takmer denne otravuju s nejakou blbostou). Manzelka mi to velmi vycita, najma vtedy, ked ja nieco potrebujem (co byva malokedy, lebo ja si na to radsej zaplatim niekoho neznamenho alebo firmu, no a dost vela veci si viem urobit aj sam - som technicky velmi zrucny) a ten sused sa vyhovori. Ja mam problem povedat cloveku nie - potreboval by som mat tvoju povahu.

Cariboo

nemyslim, ze ti to je uplne jedno, inak by ta vobec netrapil nezaujem o nich. moze to byt citova unava alebo vycerpanie, vtedy je nam jedno co sa deje okolo s nasimi znamymi. daj si od toho pauzu, nesnaz sa umelo sustredit,ked si oddychnes, uvidis casom sa ti prah vnimania navrati. teda dufam,v opacnom pripade by to mohla byt psychicka porucha.

TinaM

podla mna je podstatne, ci tym svojim "priatelom" pomahas (aj ked je ti to vlastne jedno), ci sa na teba mozu spolahnut. Lebo ak ani to nie, tak..to je blbe. Asi nemas okolo seba tych spravnych ludi.

james bond

bud chces alebo nechces, ´liecenie´ by tu podla mna nemalo moc vyznam, je to pochopitelne, kazdy ma dost vlastnych starosti a niekedy je tazke sa starat o druhych, je to zle, tiez to na sebe niekedy pozorujem a nie som na to pysny