Bol to mobbing?

Príspevok v téme: Bol to mobbing?
biela mačka

Som síce vzťahovačná, ale chcem sa spýtať, či aj toto bol mobbing
1. Kolega si hlasno púšťal rádio - a až po niekoľkých upozorneniach ho stíšil
2. Keďže v telemarketingu človek nikdy nevie, často som musela robiť nadčasy
a keď som odišla napríklad pol/hodinu po pracovnej dobe, no ešte nebolo hotové,
tak po mne zazerali - išla som učiť nemčinu na prilepšenie
3. Nemohla som zdvíhať telefón na recepcii, nech niečo nepokazím
4. Keď sa preberali pracovné veci, zavreli mi dvere do kancelárie, nech nepočujem
5. Nevolali ma na stretnutia - teda na vianočný večierok firemný ma pozvali,
ale oni spolu chodievali aj inokedy si sadnúť
6. šéf mi nechcel predĺžiť 6hodinovú zmluvu na 8hodín, lebo podľa neho som tie
dve hodiny mala zaplatené v tom, koľkých klientov získam (čiže platil ma za 6,
no čast som tam bola aj 7-8 hodín) a čudoval sa, že kam sa ponáhľam, keď
nemám rodinu
7. a celkovo to bolo nejaké divné

tak neviem, na koho sa mám obrátiť..právnici a tí "couchovia" sú drahí :-(
možno na úrade práce majú nejakých odborníkov...

Viac na: www.diskusneforum.sk

Filipova

Ok, macka, ja sa s tebou hadat nebudem, len som ti vyjadrila ako to vnimam ja, ale strata casu, ty hned utocis na ludi..

Btw, dovolim si tvrdit, ze na mna by ten chalan tak nereagoval ako na teba, lebo by nedosiahol taky efekt ako u teba ;)

Prajem krasny slnecny den a viac sa usmievaj a menej mrac

Filipova

Ale este nejaky jeden tvoj som vyhrabala.. uz si presne nepamatam na akej stranke to bolo.. zapamatala som si dva clanky - o hladani prace a o potencialnom napadnikovi na bicykli :D

Filipova

A preco by si nemohla? Mala som tu cest precitat si tvoj blog a tam si problem s uvadzanim pravych mien nemala :D

Ved to su odbornici/lekari, nie preboha televizia :D

A ten chalan nereagoval na stisenie podla mna umyselne - ako si pisala, je to mlady 20 rocny chalan a zrejme uz vypozoroval z teba tuto labilnost a jeho snahou bolo nastvat ta, aby si vybuchla, co sa mu nakoniec podarilo.. je to detinske, ale s ludmi nic nenarobis..

Macka ja byt tebou, kym ta chvilu este mozu zivit rodicia, nehladaj si ty teraz novu pracu, max nejake doucovanie a hlavne sa daj dokopy u psychologa a psychiatra....

biela mačka

a ešte k tej Prezývke 35 a k bodu 2 - to isté mi aj doma vraveli, lenže keby oni videli tie pohľady, že o 15:45 nie je hotové, no ja odchíádzam (3/4 hodinu) po skončení pracovnej doby) musela som si ísť privyrobiť, keďže tu som mala plat ledva 400, tak tiež by si rozmysleli, či sa len tak zoberú a odídu...a ešte ten kolega niekedy mal reči, že keď odídem, zavolá šéfovi...

biela mačka

moment, ked som to niekolkokrát povedala normálnym hlasom a nereagoval, tak som mu tú hudbu mala ja stíšiť? a tiež tam boli aj iné veci v tej práci, ako som už písala...len keď pôjdem za odborníkom, tak či mu môžem prezradiť meno firmy...

Filipova

No a prave to je ten problem.. To, ze si pustal hudbu je dovod, aby si po nom zacala kricat?

Si velmi nevyvazena, nevyrovnana osobnost.. bud nechas ludi, aby po tebe uplne sliapali alebo si az prilis agresivna a vybusna.. To je tvoj problem..

A nie absencia asertivity.. lebo ty sama si uz v niekolkych temach uviedla, ze sa vies prejavit :D ale nie primerane..

Proste toto nevyriesi ziadny kurz ale psychiater a psycholog.. lebo podla mna potrebujes oboch.. ale dobrych..