Bol to mobbing?

Príspevok v téme: Bol to mobbing?
biela mačka

Som síce vzťahovačná, ale chcem sa spýtať, či aj toto bol mobbing
1. Kolega si hlasno púšťal rádio - a až po niekoľkých upozorneniach ho stíšil
2. Keďže v telemarketingu človek nikdy nevie, často som musela robiť nadčasy
a keď som odišla napríklad pol/hodinu po pracovnej dobe, no ešte nebolo hotové,
tak po mne zazerali - išla som učiť nemčinu na prilepšenie
3. Nemohla som zdvíhať telefón na recepcii, nech niečo nepokazím
4. Keď sa preberali pracovné veci, zavreli mi dvere do kancelárie, nech nepočujem
5. Nevolali ma na stretnutia - teda na vianočný večierok firemný ma pozvali,
ale oni spolu chodievali aj inokedy si sadnúť
6. šéf mi nechcel predĺžiť 6hodinovú zmluvu na 8hodín, lebo podľa neho som tie
dve hodiny mala zaplatené v tom, koľkých klientov získam (čiže platil ma za 6,
no čast som tam bola aj 7-8 hodín) a čudoval sa, že kam sa ponáhľam, keď
nemám rodinu
7. a celkovo to bolo nejaké divné

tak neviem, na koho sa mám obrátiť..právnici a tí "couchovia" sú drahí :-(
možno na úrade práce majú nejakých odborníkov...

Viac na: www.diskusneforum.sk

Maoam

biela macka: ludske plemeno je v zasade take, ze ked niekto 'vytrca z radu', ci uz fyzicky, psychicky, osobnostne, farbou pleti, akcentom, inymi maniermi ako ma priemer, pripadne staci, ze je vnutorne citlivejsi, mäkksi, vniamavejsi a nevie sa dostatocne branit rsp. to ukaze, tak ho ti ostatni zvalcuju

no a cim nizsia pozicia, tym horsie a zvlast zenske kolektivy su brutal sam o sebe, ale to ma ine dovody, okrem hore uvedenych

neviem ake mas vzdelanie, ale proste si skus najst inu pracu

viem, ze si pripad sam o sebe, ale a zasa podmienky, ktore si uviedla, boli fakt blbe a bohvie, s akymi jedincami si robila...
ono zasa niekedy je fakt problem v okoli, takze zmenit okolie

neucila si ty nahodou sukromne NJ isty cas? mozno by si mohla skusit sukromnu jazykovku a pod.

Mimulus

je to v podstate to isté a práveže dospelí to využívajú najčastejšie. nemali by? V dnešnom svete takéto slovné spojenie neexistuje. Zvykaj si.

biela mačka

moment - uveď ma prosím na správnui mieru - nie je mobbing a psychická šikana náhodou to isté? Alebo veľmi podobné? lenže dospelí by nemali využívať to, že niekto je "iný"

Mimulus

Nie je to mobbing je to skôr psychická šikana na pracovisku. Ak je nejaký jedinec slabší tak to väčšinou druhí vycítia!!! Či je to už u zvierat alebo ľudí.

Mimulus

nirv - k tomuto sa musím vyjadriť aj ja. Mám 16 rokov školy, som najlepší v odbore a aj tak som zarobil niekedy menej ako tie upratovačky. Ľudia s vysokou školou v mojom odbore majú častokrát menej ako tie upratovačky a majú ešte k tomu aj zodpovednosť!