Ako dlho?

Príspevok v téme: Ako dlho?
nefer02

Myslím že som dostala chripku, už tretí deň mam teplotu 38-39, kašlem, bolí ma hlava, smrkám... No dúfala som že po 3 dňoch tie teploty prejdú a že tak po 5 by som mohla byť fit. Myslíte si že je to možné? ako to liečenie urýchlim? a, keby mi bolo lepšie, môžem si aspoň spraviť dravotnú prechádzku? už doma nevydržím :P

tinau

Co sa mna tyka, tak som pila teple caje, robila som si cibulovy caj, zazvor, med (celu flasu medu som stiahla pocas chripky) a citrusove ovocie...robila som vsetko co sa odporuca pri chripke a ako som dole spominala je treti tyzden a len velmi pomaly mi vsetky priznaky odchadzaju, este stale mam zastrety hlas a hlieny.

odpovedam

Aj ja som si myslela, ze mam chripku, ked som dva dni mala vysoke horucky. Potom som skoncila v nemocnici na infuziach s tazkym zapalom pluc, priedusiek a chytalo sa mi to na srdce (na zapal srdcoveho svalu umiera 90% ludi). Takze len tak-tak som sa po 7 tyzdnoch vyzdravela. Od vtedy som takmer v kuse chora, kedze liecba mi zrusila imunitu. Ked sa citite zle a nic nepomaha, prejdite sa fakt radsej k lekarovi nez do roboty. Lebo ked budete skusat samoliecbu a poriadne chorobu nevylezite (ako som to spociatku robila aj ja), vobec sa nemusite poriadne vyliecit ani za par mesiacov. Vela chorob na zaciatku vyzera ako chripka...

orchidejka

nefer02 - horuce napoje vedia nadchu a zacinajucu chripku rychlejsie vyliecit, a pri takej tecucej nadche robia zazraky, samozrejme teplotu treba zrazit bud paralenom alebo acylpyrinom.
ak budes cakat bez nejakej liecby, samo sa to nevylieci

ververka

Hned ako si mala naznaky skrabania v hrdle alebo sopla, mala si zacat pit silny zazvorovy caj s medom.
Ja som zacala a po 2 dnoch som bola fit. Dokonca aj nadcha prepukla len 3 dni - zacala, druhy den niekolko balikov kapesnikov som vysmrkala a treti den uz to odislo. Nic ine som neuzivala len jedna ovocie a pila zazvorovy caj s citronom a medom.

tinau

Tak ja som si tiez myslela, ze to urychlim a pojdem do prace, rovnake priznaky ako ty a po troch dnoch teploty odzneli, ale do prace sa nedalo ist, bola som K.O. ... po 10 dnoch som sa dala vypisat spat do prace a teraz je to treti tyzden od prepuknutia ochorenia, pracujem a stale mam problemy, nadcha, kasel...v slabsej forme, ale neviem sa stale toho zbavit. Ak by mi vedel niekto poradit, co dalej...budem rada