Novy vztah narocnost na partnerku

Príspevok v téme: Novy vztah narocnost na partnerku
vorvan

Caute, chcel by som poznat vase nazory na vec. Po dlhsiom vztahu ako ma nechala frajerka. Sa snazim najst si nejaku novu. Ale po rozchode mam asi prehnane naroky a zvazujem uz kazdu hlupost. Navyse jeden z rodicov stale mi pripomina "Ze uz si najdi poriadnu" a samozrejme slovo poriadna je pre neho taka, ktora bude mat VS, dobre zamestnanie, dobru rodinu, spravne vierovyznanie a ine sprostosti :(. Cize doslova mi vytvorili blok, ale aj ja sam sebe. Stretnem babu ktora sa mi paci a aj s ktorou mi je prijemne, ale zacnem potom rozmyslat nad takymi to vecami, ci ma VS ci nieje ateistka, alebo budhistka :), ci ma v poho rodinu, ci ma dobre zamestnanie a aka by bola buducnost. A tym padom v podstate si nedokazem najst asi nikoho, lebo furt nieco vyskoci. Ked splna hluposti tak sa mi nepaci a nerozumiem si s nou, ak si rozumiem tak zvazujem tie sprostisti hoci nechcem :(, ale rodicia mi vstepili blok cez ktory sa neviem preniest. Co si o tom myslite?

soffa

co si o tom myslim???ze aj vysokoskolsky vzdelana zena,ktora chodi do kostola,nepije aj nefajci,nemusi byt pre teba ta prava.ved nikde nie je napisane,ze take su naj,ze ta po case nepodvedu,ze ta budu lubit do konca zivota.inac by sa ludia nerozchadzali,resp nerozvadzali.takze kasli na rodicou a vyber si tu ktoru chces ty.aj taka stredoskolacka popripadne vyucena,ktora nechodi do kostola moze byt fajn,ked na prehlad o zivote.je len na tebe aku si vyberies,lebo ty s nou budes zit a nie tvoji rodicia....

Mimulus

Srdce si nevyberie!!! Súhlasím s týmto názorom a kritériá ti môžu byť na úžitok iba do momentu kým nestretneš tú pravú. Vtedy na ne buď zabudneš alebo znížiš ich na takú úroveň aby si danú osobu už nikdy nestratil.

Ruthea

su to bezne kriteria.. kazdy predsa chce inteligentneho slusne vychovaneho dobre zarabajuceho partnera. Ale vzdy treba prizerat na okolnosti, VS nie je prejavom mudrosti, zvlast pri dnesnej urovni slovenskeho skolstva je to skor slepe kriterium. Nabozenstvo je velmi citliva tema tu na Slovensku, mne osobne by vadilo zit s clovekom ktory o svojej viere nepremysla, nema na nu vytvoreny opodstatneny nazor, je nudne nebyt zvedavy:) Pevne verim ze mas aku-taku intuiciu a dokazes zo zeny vypozorovat ci je sikovna, zodpovedna, slusna, ale hlavne aby bola aj vesela, zaujimava, mali ste spolocne temy a pacila sa ti.

gimienkis

Ja som tiež niekedy mala kritéria pre výber partnera... Napríklad musel splňať aspoň dve vysoké školy, kedže aj ja mám toľko, tal 8 ročný rozdiel max., aby bol vyšportovaný, dobré zamestanie, a iné predpoklady... Namiesto toho sa moje srdce zaľúbilo do niekoho kto nerieši či má vysokú školu, alebo aký je rozdiel medzi nami.
Srdce si nevyberie., môžeš randiť s babami, ale pokiaľ to budeš myslieť seriózne vážne, také veci ťa zaujímať prestanú

Agnes999

No inak su to naozaj zaujimave kriteria. Musi mat VS? To jako keby si ju isiel prijat do zamestnania. Musi byt z dobrej rodiny? A to preco? Aby babka Mrkvickova s babkou Blazkovou vasu rodinu neohovarali? Chlape, sam si si strojcom svojho stastia, rob ako myslis, len aby si nakoniec nezistil, ze jediny kto prejde tvojim sitom je inzinier Kapusta z vedlajsieho mesta a ten ta nebude chciet.

Agnes999

Ty kokos, to v dnesnej dobe este niekto takto rozmysla? :-) To ja by som do vasej rodiny nepresla ani jednym bodom, a pritom som si nikdy nemyslela, ze som nejaka zla :-) Ale, mam len maturitu. Nie som z dobrej rodiny (nasi su rozvedeni). Nemam spravne vierovyznanie. A ci mam dobre zamestnanie je tazke povedat, zarabam sice nie uplne najhorsie, ale mam zivnost, tzn. je to praca neista! Nechcete ma do rodiny? Tvoju mamku by slak trafil! :-D Ale nie, no co ti na to povedat. Vsak ked mas nejake naroky a pripada ti to ako zivotne dolezite, tak si ich maj. Mozno budes mat stastie a naozaj taku slecnu dokonalu stretnes. A ak sa ti roky nebude darit a kazda bude mat chyby, tak zrejme budes musiet zmenit rebricek priorit. Alebo ostat sam.

jasan

ja osobne som bez vyznania, ale myslim si ze partneri by v tomto mali mat jasno. takze ak si nabozensky zalozeny a tvoja partnerka by bola povedzme ateistka, mohli by nastat problemy. dalsia vec je vs. to pokladam za kravinu, lebo aj zena so strednou skolou moze byt skvela manzelka a dobry clovek. vysoka skola je podla mna debilne kriterium. zamestnanie dnes moze mat a zajtra ne, takze na tom sa tiez neda stavat buducnost. a rodina? to je diskutabilne. lebo moj najlepsi kamarat pochadza zo strasne rozbitej rodiny. ale oslobodil sa od nich, nasiel si dobru robotu, byva na podnajme a o rok konci externe vysku. je to super clovek podla mna s velkou perspektivou. nie vsetky kriteria tvojich rodicov maju opodstatnenie.
na druhej strane do vazneho vztahu by mal ist clovek trocha aj s rozumom, nielen sa zalubit a kaslat na vsetko.

klasik12321

Zivotna mudrost v podobe vtipu:
Dali chlapovi vybrat si zenu.
Prva bola velmi mudra.
Druha velmi bohata.
Tretia mala velmi dobre srdce.
A vies ktoru si vybral chlapik?
Predsa tu s najvacsimi kozami :)