Alergia alebo oslabená imunita?

Príspevok v téme: Alergia alebo oslabená imunita?
pepula

Dobrý deň, mám 13 rokov a stále nádchu. No, v decembri 2012 som bola chorá mala som zapálené hrdlo,nádchu brala som aj antibiotiká. Už pred tou chorobu som zvykla posmrkávať ale odkedy mi prešla sa to so mnou ťahá. Po tej decembrovej chorobe ma už dva krát bolelo hrdlo-raz len tak škrabalo zo soplov 2 dni, ale teraz 2 týždne dozadu ma zase riadne bolelo ale nemusela som mať antibiotiká.Stále mám nádchu,musím byť všade vyzbrojená kapesníkmi skúšala som aj Muconasal Plus,Olynth,Nasivin,Quix,Mar,Aliamare,Sterimár,Sanorin emluziu najviac mi asi pomohol ten Sanorin a Muconasal. Bola som u ORL robil mi výtery z nosa-vyšli negatívne,mala som zdurenú sliznicu dal mi Clarinase,celkom mi to nachvílu zabralo. Pomedzi to som užívala aj Sinupret ten mi nezabral, užívam Coryzalliu,užívam tabletky z hlivy ustricovej na imunitu a pijem lipový,ginko a zázvorový čaj. Už som dlhú dobu nemala ráno po zobudení plný nos ale neska zase... Cítim že mám plný nos ale keď sa snažím fúkať nič mi z neho nejde. Okrem toho mávam studené ruky a niekedy aj nohy,keď si niekedy chytím sval tak ma zabolí najmä na stehnách a dole naboku nôh. Poslednú dobu má štípavajú oči a mám ich také takpovediac suché. Už mám z toho všetkého nervyyy, čo mi asi tak moože byť ? Mám asi nejakú alergiu alebo oslabenú imunitu ?

pepula

sjorgenov syndróm ? To dúfam že nie, neznášam behačky po doktoroch :/ :) ale to ma ten sval sem tam zabolí keď sa ho chytím a keď sa bicyklujem alebo dlhšie,rýchlo behám tak mi tak oťažievajú trocha lýtka ale potom musím nachvilu postáť alebo spomaliť a už je potom OK.
Hej, hej tie studené končatiny mi robia nervy stačí keď som chvílu v studenšej alebo vlhšej miestnosti. A tie oči fakt neviem čomu mám pripisovať zvyknú ma štípať aj keď niesom vôbec za počítačom alebo aj keď som alebo aj keď sa dokonca dobre,dlho vyspím tak štípavajú fakt neviem....

RNG

Pricinou sychych oci(teda aj suchych slinnych zliaz a inych zliaz pri Sjorgrene) su virusy, co napadaju sliznice=vystelky roznych organov a zliaz, v tomto pripade slzne kanaliky.
Ja to mam uz roky a potlacam to striekanim si koloidnej striebornej vody do oci. To je velmi ucinne. Samozrejme si zvysujem aj viralnu imunitu v celom tele, tak ako to odporucam preventivne kazdemu v dnesnych tichych viralnych epidemiach. Ale to ucinkuje pomalsie, kym sa ta imunita vybuduje, kdezto koloidna strieborna voda ucinkuje miestne okamzite.

pia

,,Okrem toho mávam studené ruky a niekedy aj nohy,keď si niekedy chytím sval tak ma zabolí najmä na stehnách a dole naboku nôh. Poslednú dobu má štípavajú oči a mám ich také takpovediac suché. " ja odporucam reumatologiu, ak mate studene ruky nohy a to stipanie oci najma, moze ist o sjorgena alebo rayanudov syndrom. isem z vlastnej skusenosti....

RNG

Je hromada mikrobov, ktore lekari nevedia poriadne diagnozovat. Takze sa nespoliehaj na to, ze tam nemas v prinosnych dutinach n3ejaku usadenu infekciu. Pozri cez Google.sk pod rng infekcia na rozne lekarske nazory, preco sa tieto infekcie tam zdrzuju a preco na ne ustne brane atb su neucinne.
Na maskovane infekcie treba pouzivat okrem antimikrobialnych nosnych kvapiek(roztok citricidalu, povodneho horleho, koloidnu striebornu vodu a podobne)aj odmaskovace ako NAC/ACC 2 x 600 az 1200 mg, a carvacrol z oreganoveho oleja, dacka carvacrolu 3 x 200 mg, najlepsie v enterickych kapsuliach so zarucenym obsahom carvacrolu, ako ma napr firma Now Foods.

angela85

ja neviem, ja mavam nadchu taku slabu doteraz a aj ked som neni chora, tak sa niekedy rano zobudim s boľavým hrdlom. studene ruky a nohy mam odjakziva a stale si myslim, ze to neni ziadny velky problem, ved na sopel sa neumiera a kvoli tomu som nikdy do seba nepchala lieky

pepula

pozn. k téme keď som bola malá mala som pelovú alergiu a toxoplazmózu a potom mi to nejak prešlo,tak sa mi to može vraciať ?

nefer612

ja osobne niesom nejaky odbornik, ale mala som alergiu a podla mna by to mohla byt ona. ja som mala aergiu na roztoce, no a ta sa mi zhorsovala hlavne v zime, lebo sa vsade kuri. a ked pises ze ti zabrala clarinasa, tak si myslim ze to bde ono... odporucam ti ist za alergolog.om, a zatial by som viac vetrala, aj periny a menej kurila. do nosa sa potom berie avamys, to je sprej ktory pri alergiach velmi ulavi