Umývanie vlasov

Príspevok v téme: Umývanie vlasov
Catali_na

Ako často si umývate vlasy vy?
+ poprosím vás odpoveď na moju otázku. Škodí častejšie umývanie vlasom? Ja si ich totižto umývam 3x do týždňa a to vždy v nedeľu, utorok a štvrtok (cez týždeň musím každý druhý deň, lebo mastnejú no a cez výkend som doma takže to je jedno) Čítala som na toto umývanie dosť článkov, ale podstatne sa rozchádzajú. V jednom tvrdia, že vlasom vobec voda nevadí ani neškodí a že ludia, ktorým sa mastnia vlasy už v priebehu pol dna od umytia, nech si kludne umývajú vlasy aj každý deň. Oproti tomu v "múdrych knihách" som čítala, že vlasy sa majú umývať každých 10 dní.. Pre boha veď mne po 4 dňoch (počas leta) možete na hlave vytápať masť :D takže teraz neviem, ako je to podľa vás?

olivienka

ja si umývam zhruba každý tretí deň, s tým že ten tretí to už nie je bohviečo a tak ich mám v gumičke. niekedy si umývam každý druhý deň, keď to tak vyjde, že zrovna niekam idem a nechcem byť jak mastniak :) dva dni po sebe si umývam skutočne len výnimočne, to ozaj len párkrát za život som spravila, aj napriek tomu, že naozaj pekné vlasy mám len v deň umytia alebo na druhý deň, ak som si umyla večer. nechcem to preháňať, myslím, že to pre vlasy ani pre pokožku nie je to pravé orechové každý deň mydliť. okrem toho mám vlasy dllhéé, takže by sa mi to ani nechcelo

lienka00

faidra8---tak to je hlúposť, práveže vlasy sa vysušujú skôr ked ich fénuješ a nie vtedy ked sami schnú ... myslím, že niektoré články sú už prehnané na tom nete, len oblbujú ľudí....

faidra8

ja som si v lekarni pytala sampon, aby som vlasy nemusela umyvat kazdy den, kedze sa mi velmi mastia a pani mi povedala, ze pri jemnych vlasoch, ktore sa mastia, je jednoducho potrebne umyvat castejsie, kludne aj kazdy den, cize by to skodit nemalo... ja chcem teraz skusit vlasy po umyti fenovat, lebo som ich nechala vzdy uschnut prirodzene a vraj ta voda na pokozke hlavy ju vysusuje, cim ju viac drazdi aby sa mastila, tak to vyskusam a presusim vzdy vlaznym vzduchom, snad to pomoze

simka111

ja si umyvam vlasy každu druhy den, lebo sa mi rýchlo mastia a mam ich aj zničene lebo si ich po každom umyvani fenujem, používam síce ochranný sprej, ale ten absolutne nepomáha, podla mna ochranné kremy... ako ochrana vlasov pred fenovanim su zbytočne vyhodene peniaze, neviem ako taky sprej môže chranit vlasy, ked ma skoro rovnake zloženie ako nejaky prostriedok na čistenie... kupila som si teraz šampon na mastne vlasy Fructis mäta a citron bez silikonov a parabenov tak uvidim či mi pomôže.. ale určite by sa vlas nemali umývať veľmi často, pokial sa aj fenuju, v lete to je ine.. umyjem a možem nechať volne vyschnuť...

zuzan-ka

Ja som si dakedy musela hlavu umývať každý deň, čo som mala tak strašne mastné vlasy, ale kaderníčka mi poradila, aby som používala detský šampón a pomáha to :-D

Iba Katka

áno, časté umývanie škodí a vysušuje pokožku... Bohužiaľ, poslednou dobou sa mi mastnia tak, že by som ich musela umývať každý deň. A preto si ich radšej umyjem v prvý deň ráno, celý deň sú v pohode, druhý deň sú ešte relatívne fajn, kedže je to len deň po, ale poobede už začínajú vyzerať horšie. Našťastie to už vydržím do ďalšieho dňa.

Inak na mastné vlasy je dobrý šampón na suché vlasy. Somarina? Nie :). Pokožka sa mastní prirodzene z toho dôvodu, že je vysušená šampónom na mastné vlasy. Keď ju hydratuješ šampónom na suché vlasy, tak sa mastí oveľa menej

Sandri

Ja si umývam vlasy 2x do tyždňa. časte umyvanie škodí, čim častejšie si ich umyvaš tým potom rychlejšie mastneju...umytie mi vydrži tak tri dni, posledný deň pred umytim vlasov si dám cop a hotovo :)