Je divné sa ozvať?

Príspevok v téme: Je divné sa ozvať?
400Girl

Chodila som s jedným mužom asi tak 3 mesiace , nebol to dobrý vzťah ,lebo mal zlú minulosť a stále ho ´tahala dole . Nakoniec mi ublížil , veľmi ponížil , možno ma podvádzal ...a podobne , rozišli sme sa .
O pár mesiacov sa ozval a chcel ma spať , že mu chýbam a podobne , ale povedala som ,že to je za mnou , že mi ublížil .
Občas mi napadne ,že či by som sa mu nemohla ozvať . Chcela by som len vedieť či je v poriadku , či si udržal prácu , zostal ďalej od istých ľudí , alkoholu , drog a podobne ... bolo by to príliš čudné ?
Ďakujem za odpovede.

Iba Katka

Morzisi, ah to škatuľkovanie, to nie je tým, že si si zobrala nekresťana, ale tým, že si si zobrala debila. Ja osobne som nekresťanka, ale viem, ako sa správať, čo je správne a čo nie. A poznám kopec nekresťanov, ktorí sú oveľa štedrejší a slušnejší, ako iní, čo sú kresťania. Dokonca poznám tzv. kresťanky, každú nedeľu to sedí v kostole a potom píše rozťahuje nohy kade tade.

Nevravím, že ten, o ktorom je tá téma založená, je skvelý chlap, očividne nie je, keď má problémy s drogami a robil čo robil. Ale doslova ma vie naštvať to škatuľkovanie. Pozri sa najprv, akú zberbu máte v tej svojej katolíckej cirkvi, veď to je hotová mafia.

Morzsi

zial ja mam doma neveriaceho a odpustam mu denne nie 77x ale 7777x robim mu denne nie 77x ale 777777x sluzku ma ma za obycajne H a neviem sa ho zbavit som mu nic a ma ma za H neda na malu ani korunu ani cent a on si uziva zivota je to hajzel nikdy viac by som si nezobrla nekrestana !!!!

olivienka

panebože, veď si ho neberie, ani sa k nemu nevracia
ide o človeka, ktorého pozná a niečo s ním prežila. vzťah môže byť minulosťou, ale on ako človek nie, prečo by ho mala naveky zatratiť?
a ty Morzsi sa akože považuješ za kresťana, keď jej radíš, že si má nájsť veriaceho? lebo ak hej, tak máš dosť zvláštne predstavy o milovať blížneho ako seba samého alebo o odpúšťaní sedemdesiatsedem ráz :)

Morzsi

nemala si to robit uvidis ozve sa ti a ty povolis zacni iny zivot s inym najlepsie s veriacim muzom a tvoj zivot bude mat ine rozmery nerob to nevracaj sa spat na trnistu bolavu cestu

400Girl

No tak nakoniec som mu napísala , len že mi napadlo ako sa má a ako sa mu darí , uvidím či sa vobec ozve :)

olivienka

ja súhlasím so ZamysliteSa, s obidvomi príspevkami. ak ťa zaujíma, ako sa má, tak sa mu ozvi. nevidím na tom nič čudné. jasné, že sa k nemu nevracaj do vzťahu, to vieš aj sama (okrem toho nevieme, či by aj sám o to vôbec ešte stál) - ak by si to náhodou tak chcel vysvetľovať, treba to hneď uviesť na pravú mieru, ale...

Morzsi

V zioadnom pripade je to minulost a netreba ju otvarat daj tomu bodku a zi si svoj novy zivot muz kt ublizi zene nieje viac muzom a co by si bola Ty pri nom ? len obacyjna handra do kt by sa poutieral ked by nieco potreboval a dokedy kym by si vladala a potom co ? bolo by to este horsie zacni novy zivot a ani si na neho nespomen

ZamysliteSa

Iveta Michael.. vidim ze si si moj prispevok vysvetlila po svojom:) Ja som neporadila aby sa o neho zaujimala, vobec to nie je jej povinnost, iba som vyjadrila svoj obdiv ak by to spravila.. rozhodnutie je na nej. Napisala som az sa nikym nenecha ponizovat, vsimla si si? Ale chcela som aj poukazat na druhu stranku mince, ze aj ludia ktori su labilni, beru drogy, piju, proste ludia ktori su na pokraji inak nasej "skvelej" spolocnosti, sa mozu zmenit. Mne skor pride kontraproduktivne vsetkych do jedneho ich zatracovat. Nehovorim ze by sme sa mali teraz vsetci obetovat na ich zachranu, ale ludsky zaujem, ci uz len v jednej otazke ako sa mas, moze velmi povzbudit. A ak nie, potom mozme debatovat o sviniach a perlach.. Je pravda ze su aj beznadejne pripady, ale ako vies ze je to aj tento pripad? No je to fakt na nej, pretoze ona vie lepsie nez my ci ma predpoklad na spametanie sa.

400Girl

Ďakujem baby za rady , nenapísala som mu , už veľa krát som to chcela urobiť a dnes mi to napadlo ,pretože som bola na miestach ,kde žije atď ( samozrejme nie kvoli nemu :) ) .
Ozvala by som sa len z čisto ľudského hľadiska , alebo ako to nazvať . Nikdy by som už nedovolila ,aby mi ublížil , alebo aby som s ním bola v bližšom vzťahu ...
Len on má to strašne ťažké , otec pije , matka aj mojej rodine robila problémy , že nech mu dám pokoj , že je iný ... Jeho brat je díler .. proste i ja sama sa tak trochu divím ,že som sa do toho zamotala..
ale on mal chuť odísť , zmeniť sa ,len pri konci nevedel ako a strácal sa , sám v sebe ...
Jeho nikto nenaučil ako si vážiť ženu , viem ,že by ma nikdy neudrel ,ale nerobilo mu problém odmlčať sa ,nechápal ako sa o neho možem báť,že mi chýba , že mu verím , lebo to nikdy nemal ....
Neĺutujem ho , len som naozaj chcela vedieť či je v poriadku ...
i keď viem ,že mi ublížil ...