Obdobia vo vztahu

Príspevok v téme: Obdobia vo vztahu
mily22

Ahojte,mate aj vy take skusenosti vo vztahu, ze su obdobia,ked je vsetko uplne super,navzajom sa seba neviete nabazit,ste k sebe mili,nezni,oslovujete sa zdrobneninami atd..a potom z nicoho nic pride take chladnejsie obdobie,ked sa k sebe spravate skor ako kamarati,nestretavate sa az tak casto,akoby ste si od seba chceli oddychnut? a potom zase pride to krajsie obdobie a tak sa to stale strieda.ja to tak mavam s priatelom pravielne a neviem vobec prist na to,preco je to tak,nie su ziadne hadky ani nic a zrazu pride to obdobie ochladnutia. dakujem za vase nazory.

Dadula56

Nie, nechapem ta ako si mohla dopustit sa dat zadelit do kategorie domace prislusenstvo, Fakt prepac, ale toto nie je normalne. A on to robit neprestane, uvazujes spravne, ked pridu deti, ty budes kmitat s handrou a kyblom vody a on bude behat a kontrolovat a potom ta terorizovat a degradovat tvoje sebavedomie tym, ze mas na zemi vlas a flak na zrkadle. Utekaj z toho vztahu. Zazila som zopar takychto parov, bolo to naozaj smutne. Ta zena vzdy skoncila ako troska.

nirv

Nie je to normálne či ti robí a ver tomu že neprestane. Ale určite veci si musela v tomto smere zaregistrovať aj predtym. Možno to ma z dómu, take správanie. A nikdy žiadnemu mužovi neupratuj ako robot, lebo sa tým robotom stanes. Práce si máte podelit.

nikaroxy

Dadula56 Takto my sme spolu 7 rokov, ale iba rok spolu bývame. Este nedavno bolo všetko v poriadku, zvyknut si na seba nie je vzdy asi jednoduche. Ako musím povedať že mam muža,ktorý aj sam porobí veci, nie je to tak že iba leží a kontroluje co robim ja. Ja tieto veci robim rada, som rada ked mu chuti co uvarim, aj ked ma pochvali za niečo. Len už ked nieco de robiť on, tak to musí byť s komentárom, že ako som toto a hento zanedbala, že nič nemá svoje miesto a neviem čo...On si vobec neuvedomuje ako ma toto trápi. Jemu to príde uplne normálne, že mi len povie co si myslí, ale ja by som asi radsej bola radsej keby si zahryzne do jazyka a nepove nič. Zase nedá sa a ja to ani nechcem aby nasa domacnosť bola sterilná ambulanca! Bývame na havnej ceste -prach bude doma stale, každý den, umyvacku riadu nemame takze riad je tiez stale, vlasy mam dlhé a starám s ao ne takže kde tu aj vlas spadne..podla mna su to normalne veci. Čo bude robiť ked budeme mať deti, ktoré budu všetko špiniť, rozhadzovať. Možno to aj ja trochu prehanam, ked vybuchnem poviem aj to čo som uplne tak nemyslela...Posledne tyzdne sa hadame skoro kazdy den, nakoniec sa udobrime, ale nikdy mi nepovie prepáč, zlato ved ja ta lubim, mrzi ma ze sa hadame...chapes ma? Ja som teť ťažka temperamentna povaha ale naozaj niekomu len upratovať, navariť, a ohrievať postel ma už nebavi :_(

Dadula56

Ano, kazdy vztah ma taketo vykyvu je to normalne. Treba udrziavat kamaratstva, aby bol clovek dostatocne v kontakte s inymi ludmi a nevrhla vsetky emocie iba na partnera.
Nikaroxy, to nie je obdbie, to je to, ze ty robis doma sluzku a tvoj partner ta aj tak berie. On zrejme nerobi vobec nic doma, len si nasadi bielu rukavicku a kontroluje, kde si zle utrela. S takym sa urychlene rozid. Nerozumiem ako sa ti moze zdat normalne robit vsetky domace prace a ako mozes vydrzat sa nechavat ponizovat na domaci spotrebic.

nikaroxy

My momnetálne máme maximálne zlé obdobie, lezieme si na nervy. On ma neustále upozornuje na nejaké chyby, ci v upratovaní, ci vo vareni, ci v niecom inom a ja už mám z toho výbuchy hnevu a kričím. Neviem či je to tým stereotypom, či tým, že sme došli do obdobia kedy by sme potrebovali každý trošku si od seba oddýchnuť. Bývame spolu jeden rok teraz a musím povedať, že takto sa mi to vôbec ale vobec nepáči. On nevie jednoducho pochopiť, že mne to prekáža ked ma niekto dennodenne o niečom poučuje, kontroluje, vyčíta mi omrvinku na stole, dva taniere v drese, zle umyte umyvadlo, vlasy na zemi. Može to vyznieť, že mame doma neporiadok, ale opak je pravdou. Dennodenne varím, upratujem, periem, žehlím, umyvam riady a to on neocení. On ma tak akurát upozorní za vlas na zemi a zle umytu batériu. Máte toto niekto doma? Je to normalne? Lebo mne to už tak prestáva pripadať.

karkulkaa

jasné, že sú.....a ešte keď bývate spolu, tak taká ponorková choroba sa väčšinou stále po nejakom čase objaví...a ja tie obdobia z duše neznášam

Slecna A.

Samozrejme, toto su klasicke fazy vztahu. Nevyhyba sa to zrejme nikomu. Netreba z toho robit vedu. Najlepsie je, ak sa pocas tych "chladnejsich" období vedome snazite o napravu, ale o to, aby ste sa to pokusali chapat. Prosto sa nesnazte v tom "chladnom" obdobi dako hadat, znervoznovat jeden druheho. Je to o komunikacii. Ja napriklad viem, ze partner ma z casu na cas "nervozne" stavy a vzdy ked to pride, tak sa snazim byt vludna, prijemna, ked je to moc, tak si ho nevsimam, ale nie som hnusna..prosto sa snazim to chapat. Presne tak, ako on chape moje hormonalne zmeny pri mojich dnoch....Netreba robit vedu z toho, treba mat trochu pochopenia. Pokial v tom je stale laska, nie je o com :)