Bolesť kostí v nohách

Príspevok v téme: Bolesť kostí v nohách
ivka113

Prosím poradte mi, čo mám robiť. Už niekoľko týždňov ma striedavo pobolievajú kosti, väčšinou v nohách, raz aj ruka, také to "lámanie", teda bolestivosť. Ale nikdy nie kĺby. Dnes v noci som sa zobudila asi zatiaľ na najintenzívnejšiu bolesť, konkrétne stehenných oboch kostí, zaspať už som nemohla. Po niekoľkých hodinách bolesť poklesla, no úplne neustúpila. Naozaj si neviem predstaviť, od čoho to môže byť - okrem tých vážnych ochorení, na ktoré radšej ani myslieť nechcem.
Viete mi poradiť, čo to môže spôsobiť, resp ako to zistiť, chystám sa budúci týždeň za obvodnou, pred 2 týždňami mi brali krv, tam bolo všetko ok.
Ja už fakt neviem, môže to byť reuma, infekcia (momentálne mám slabú nádchu), nesprávna obuv? keď chodím, bolesť je menšia, teda nestupňuje sa, ani na dotyk nič nebolí, nezdá sa mi, že by som mala nejaký opuch.
Prosím pomôžte...

ivka113

Veľmi zaujímavá stránka, musím priznať, asi ju budem často využívať :)
No keďže som nikdy nemala nič zlomené, leukocyty aj všetky ostatné "prísady" mám v poriadku a horúčka ma nechytá, snáď to tie najhoršie alternatívy nebudú.
Chvalabohu bolesť nôh ustúpila, teraz sa ozve len mierne, ale pre zmenu ma teraz ruka pobolieva :(
no aby som sa nenudila :) v týždni pôjdem za obvodnou, nech ma pošle na reumatológiu, nech to mám už za sebou, a napíšem výsledok...
tak držte palce:)

pia

no mna poslala reuamtrologicka na krcne, zubne, gyndu, nefrologiu, pracovne lekarstvo, plucne, kardiologiu, gastroenterologiu...a este neviem kde je to docela sialane behat medzi lekarom a pracou a sediet tie dlhe hodiny jak stara babka v cakarni to poznam...

ivka113

Opuch nemám, teda aspoň som nič také nezaregistrovala, aj nohavice mi sedia na nohách rovnako :) takže to asi nie
nohy sa pokúsim odľahčiť, najhoršie je ale, že najviac ma boleli v noci, teda keď som ležala, tak dúfam že túto noc si aspoň kus pospím :(
ten streptokok mi spomenul aj môj známy doktor, že môžem mať, tak uvidíme...
takže môj nabližší plán pondelok obvodná, následne asi smer reumatológia a ešte zubné, a od nasledujúceho týždňa ma čakajú tie znamienka, dva týždne mi budú vyberať, lebo je ich dosť...to je v dnešnej dobe tiež strašiak, lebo nikdy nevieš, čo z toho môže vzniknúť...
ach bože, tak sa už teším, a už aby som mala výsledky...

pia

ak nemas opuch -vypotok (naliate miesta kde ta to boli) skus vlazny kupel, nohy odlazhci vyloz si ich na stolicku...moze tam byt zapal, juvelnilna artitida bude asi vylucena lebo uz mas 24, moze tp byt hocakeho povodu..mne to lekari tipuju na plucne chlamydie ktore mi ludovo povedane sadli na kolena astreptokoky.

pia

milá Ivka, ja mám 26 rokov...som mlada zena, ktora tiez nemala nikdy ziaden problemy zo zdravim....a posledny rok je to ciste psycho same problemy vsetko naraz...vela robi aj psychika, ja som skoncila vysku, nastupila do prace a odvtedy nonstop problem. na bolesti mam lieky od reumatologa nesteroidne antireumatika NAPSYN..viem ako sa citis, clovek sa s tym nevie vyrovnat, ja rok bezuspesne beham po lekaroch mam gynekologicky problem s prisernym pálením tam dole, tazko sa s tym zvyka zit a este pracovat ..

ivka113

veru zdravie na prvom mieste, len pre mňa ten stres znamená, že ja sa hneď začnem strachovať a myslím na tie najhoršie alternatívny, nemôžem si pomôcť :(
a všetko sa to nakopilo za jeden jediný mesiac, doteraz som nemala ani jeden jediný zdravotný problém, sa musím pochváliť, mám ešte len 24, tak som si myslela, že mám ešte trochu času...
no ale človeka neobíde ani v mladom veku, to je fakt...
tie stehenné kosti ma bolia už takmer 24 hodín, neviem aký liek mám zobrať, či vôbec, užívate proti bolesti niečo?

pia

a este nieco..ja beham po lekaroch posledny pol rok, u gynekologa som uz doma (mam isty problem), kozny, imunoalergolog, obvodak je u mna kazdy druhy tyzden ...na imuno mi nahodou zistili vysoke aslo (913) nehjak som to neriesila nic ma nebolelo minuly rok....nastupila som do prace tak som sa na to vykaslala a nasledky su tu- bolesti kolien... zdravie je prvorade

pia

pravdepodobne vas poslu na reumatologiu. kde vam zoberu krv na specialte testy. ja mam zatial neurcenu diagnozu vnektorizujucu vaskulopatiu a take bolesti kolien ze som preplakala vela noci co so mnou bude.... beriem to uz sportovo , co bude bude teraz sa nezblaznim (co sa tyka prace) ak ma poslu do piestan tak pojdem a hotovo, zdravie je prvorade....

pia

,,problém je, že posledných pár týždňov len behám po doktoroch - bola som na kožnom, budú mi o týždeň odstraňovať znamienka, na gynekológii - tam všetko v poriadku, ešte sa chystám na gastro...pričom ešte musím stíhať vlastnú robotu :( tak neviem ako to postíham ale zase to bude stres..."VITAJTE V KLUBE BEHACOV PO LEKAROCH :) tak ja mam to iste, som zacinajuca ucitelka pracujem, teraz su maturine skusky..cisty blazinec v praci a to nevravim ako beham po lekaroch aj cez ,,prázdniny" najma....clovek aby si nemohol dovolit ochoriet:(