Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

paula0908

Zdravim ťa Dunyjo. A bolesti krcnej chrbtice nemás? Pretože niekedy na krčna chrbtica nemusi boliet ale môže spôsobovať neprijemnosti ake si tu opísal. Ja mam 21 rokov a problémy s krcnou chrbticou uz vyše 5 rokov. Niesom schopna odpravocať klasicku 8hod.pracovnú dobu. Ale proti bolesti mi pomáha pravidelne cvicenie a masáže. Okrem toho je dobre vyskúšať akupuntúru, rehabilitacie a taktiez su užasne obstreky, ktoré ti može dať tvoj ortoped. Taktiež si skús kupiť medenú šatku, ktorá sťahuje bolesti krku a uvolnuje stuhnuté svaly ramien. A taktiez je uzasne plávanie. Viem co preživaš a držim ti palce aby si sa z toho dostal:)

dunyjo

Zdravím Vás ľudkovia,
Ako tak čítam všetky tieto problémy ako závraty, trpnutie, búšenie srdca to všetko sa týka aj mňa ako tak vidím vôbec nás v tomto probléme neni málo. U mňa by som ani nepovedal, že ide o chrbticu, bo mňa chrbtica nebolieva, som športovec neviem teda či si tú bolesť neuvedomujem ale podľa mňa vedel by som o nej. U mňa problémy začali asi pred rokov a štvrť skončil som výšku, krátko nato som hneď nastúpil do zamestania prvé mesiace asi 3 celkom v pohode a potom to prepuklo. Ako keby zo dňa na deň sa mi začali točáky, pozeral som do blba doslovne nevedel som čo je so mnou, hlava ako keby nebola ani moja, zahmlené videnie, akoby sami všetko vzdaľovalo ale videl som v poriadku, doktorka povedala z očami to problém nie je, prešiel som si neurologiou papanie magnezia, dokonca som asi pol roka bral najlahší neurol 0,25 stále rovnaké stavy žiadne zlepšenie 2 mesiace vyradený z funkcie kompletne, potom CT mozgu všetko negatívne pečeň, cholesterol v pohode navyše išlo leto, začali sa mi pocity horúčosti v hlave neskôr už ani sprchovanie nepomáhalo...odišiel som si oddychnut na dovolenku celkom v pohode vratil som sa rovnaky kolobeh zavraty, trpnutie busenie...vazne uz neviem co zo sebou...a to este nebodaj ked si vypijem a na druhy den mam predychat co i len uplne slabu opicu taq to je na nevydrzanie vtedy ani lezat nevydrzim...rozmyslam zasa navstivit doktorku nech ma posle na interne kvoli tlaku, alebo posledna štácia skusim navštíviť psychologa inak uz ozaj neviem...ak mi vie dakto poradit budem povdačný...ci to ozaj nemoze byt ta krcna?...prave pred mesiacom presiel rok odvtedy ako sa mi to zacalo a bojim sa ze sa to zacina opat zhorsovat...pls o radu thnx

paula1510

len plavanie si vyzaduje cas a ked dojdem z prace,tak som rada, ze si oddychnem. je taka hlupa doba, ze kazdy o cloveka vyzdauje vykony, ktore niekedy nieje schopny podat:((

nick

no treba chodit podla mna pravidelne, tak 2-3 krat do tyzdna je asi optimalne, no a ked sa k tomu prida este nejake to cvicenie, tak by to snad mohlo byt v pohode, len vsetko chce cas ..

paula1510

a plavanie je dobre? to zrejme tiez dobre spevnuje svalstvo krku vsak? lebo ja milujem plavanie a chodim skoro kazdy druhy vikend na plavaren:)

paula1510

na RTG som bola, ale lekár mi nič konkrétne nepovedal. Na rezonancii som zatial nebola. Tento štvrtok som objednaná k lekárovi, ktorý sa zaoberá akupunktúrou - som človek, ktorý vkladá nádeje do všetkého:). Začínam chodiť aj na rehabilitacie. Mne cvičenie pomáha, ale len na par hodín:((. a ty máš aké problémy? nemáš nejaký dobrý recept proti tomu? a co si myslis o akupunktúre? - povedz pravdu:)

nick

a Paula bola si na RTG krcnej chrbtice alebo magnetickej rezonancii? ja mam tiez problemy s krcnou chrbticou a vraj na to pomaha iba cvicenie.

paula1510

mam strašne bolesti krku, hlavy, niekedy zaľahnute v usiach, a sanke mam pocity akokeby mi ju tlacilo vonku. na chrbticu a krk cvicim kazdy den ale bolest vobec neustupila. mam pracu v administrative - je to striedava praca v ktorej aj chodim aj sedim, co mi vyhovuje, ale v poslednej dobe mam problem vydrzat celu 8hod prac.dobu. Prave preto sa pytam na ten golier, pretoze aj moj nazor je ten, ze svaly to oslabuje, ale mozno to dobre stvaruje kosti, ja uz neviem co je spravne, mam z toho strach.

nick

a ake mas problemy Paula? no podla mna nevyhoda dlheho nosenia krcnych golierov je ochabovanie svalov. treba najma cvicit