Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

Monika7853

Ahojte no ako tak čitam tak zisťujem že s podobnými problémami nie som sama. Ale niektorí skutočne majú pravdu príznaky čo opisujete, trpnutie, dusenie, navaly, zavraty to všetko je už skôr psychicky problem a netreba to hned popierať že to neni vaš pripad. Ja som si prešla tiež všetkym možnym milion rôznych vyšetreni, neurologia, kardio, tetania, EEG a fura inych všetko ok rok som sa trapila stale behala na pohotovosti presvedčena že mi niečo vážne je a že potrebujem asi Dr. Housa on by prišiel na to čo mi je :D ale čim viac sa zamyšlate nad sebou že vam je zle a že odpadnete tym viac je to skôr psychicke ako fyzicke. Takže som i ja nakoniec skusila toho psychiatra presvedčena že aj tak mi nepomože ale zazrak pomohol mi uživala som pol roka lieky a konečne som začala žiť opať ako tak normalny život postupne som lieky vysadila a potom už len sebazapieranim bojovala s neprijemnými pocitmi. Mam 22 rokov liečim sa už davno da diabetes aj na štitnu žlazu ale to nesuviselo s týmito stavmi, ono je pravda že z niečoho vam začne byť zle trebars aj s chrbtice ale postupne tomu venujete tolko pozornosti až sa s toho stane psychicky problem. Takže byť vami každy nech skusi tu psychiatriu važne za to nič nedáte ved popri všetkých tych vyšetreniach toto nie je nič a myslim že vačšine to pomôže, hovorim s vlastnych ťažko prežitých skúseností.

ena444

ako vysvetlit chlapovi ktorý má 30 kg nadváhu že bolesti a výrastky na krčnej chrbtici sú dôsledok aj toho.hlavu nemôže otočiť ani na jednu stranu a doslova ju má položenú na bruchu.ako postupovat v takomto prípade?kde sa obrátiť?

midadik

Dobry den prajem..Mam 24rokov-cize mlada zena plna elanu,chuti do zivota a zivotom pred sebou-tak som sa citila pred rokom...potom to vsetko zacalo.Pracovala som v automobilke a tahala tazke voziky,zacalo mi byvat zle.Mdloby,bolest hlavy,bit srdce,triasky atd..moje behanie po doktoroch bolo hrozne..Kardio,tetania,tlak,pecen,krvne testy atd vsetko OK.Vysledok asi som hypochonder..Po case sa zistilo,ze mam krcne stavce zle.Ale to peklo co zazivam teraz.Nepijem alkohol a chodim ako ozrata,ked zacne niekoho boliet semtam hlava haha,to ja mam bolesti hlavy nonstop-mam chut si ju otrieskat o stenu,mam tlaky a bolia ma oci,je mi na vracanie a odpadnutie a kludne mam volno a vonku je krasne.Povedala som si,ze to zvladnem,masaze,akupunktura,plavanie,teple pramene,hrejive masticky,vitaminy,cviky,relax.hudba-nic mi nepomohlo nic..A dnes som dostala Citalec antidepresiva..kraaasa.Chcem pracovat a radovat sa zo zivota.Takto? dakujem pekne,je to peklo.Niekedy si prajem aby ma zavreli na psychiatriu lebo uz nevladzem a pritom este som si nicim riadnym v zivote nepresla.Ale akoby som mohla fungovat ako napr matka,ked idem po meste a zrazu mi zacne hrabat a chcem ist domov a je mi zle.Podotykam nemam ani fobie a nemozem dychat vonku kde je vzduch..JE TO CHORE a dufam,ze Vam ostatnym nieco zaberie..kludne mi napiste dakujem

nelinda

dobry den chcem sa opytat aj ja mam takyproblem uz po tri roky sa my to vracia ale vzdy takto na zimu neviem ci je to z krčnej chrbtici lebo ta ma neskutočne bolieva alebo to suvisi s hrdlom pravu stranu hrdla citim jak keby my opucha ale iba niekedy mam tam zvečsenu neviem ci mandlu alebo uzlinu alebo to mam zilu mam taky slaby pocit pobolievania a ide my to aj do ucha ale nie stale mam pocit na odpadnutie idu mam tlaky na hrudi a pocit dusenia niekedy my ostane zle aj v obchodoch a niekedy ma boli ta prava strana hrdla aj pri prehltani a mam pocit jak keby tam mam hnisavy sekret ktory citim ako hnis ale ked ho dostanem von tak je to cire ako sliny a hlavne pri jedle my navieraju zily pod jazykoj a urobi sa my na lavej strane tvrda hrca pod sankou

Ing Norbert

Ja som to vyriesil v praci aktivnym sedenim na stolicke ergonomis a teraz som bez problemov.
Ak nemate cas na sport a pohyb je to jedno z rieseni.

Suzanne243

Ahojte. No ja neviem, mam rovnake problemy, ako tu mnohi z vas opisuju, v detstve som mala uraz krcnej chrbtice a potom este raz uz v dospelosti. Chodila som na vysetrenia, rehabilitacie pomohli len na isty cas a clovek nemoze stale dokola behat po lekaroch. Aj teraz sa mi v krcnej chrbtici zasekuje nejaky stavec, citim ako mi tam chrupka:-) kazdu chvilu ma rozboli hlava, citim v hlave tlak, unavu v rukach. Problemy v MHD a aj vo velkych priestranstvach mam aj ja. Neviem, ci to suvisi s tou chrbticou. Tiež ma svojho casu poslali na psychiatriu. Ja som sa nebranila, lebo som mala uz dost veci nastudovanych a vedela som, ze trpim tzv. panickym strachom. Ale lekar mi predpisal lieky na depresiu, vraj to zabera aj na paniku a tym bola vec vyriesena. Ja som tie lieky nebrala. Beriem neurol, isty cas je pokoj, potom pridu ataky paniky, a potom je zas pokoj, No vsimla som si, ze pri psychickom vypati a strese sa to opakuje castejsie, teda busenie srdca a kadejake vnutorne napatia a strach, pichanie pri srdci, zle dychanie, bolest krcnej chrbtice, potom tlak v hlave, strach zo smrti a pod. ) Chodievam pravidelne na vychadzky k moru, nezijem uz na svk, myslela som, ze aj zmena prostredia pomoze, trochu pomohla, som tu len rok, tak uvidim, co bude dalej. Ale vzdy ked mi je najhorsie, tak si poviem, kaslem na to, je mi to uz jedno, a po istej chvili to ustane. Najhorsie je, ked si zacnem na sebe vsetko vsimat a uvedomovat, hned si myslim, ze mam infarkt, potom o chvilu porazku a zase o chvilu nador niekde a to je jedna katastrofa. Ono psychika a fyzikum su v cloveku ako spojite nadoby... ktore treba liecit spolu, a nie oddelene. A najlepsie je sa zamestnat nejakou cinnostou, nemysliet na seba, niekomu pomahat, s niekym sa rozpravat a podobne.Ja to mam blbe aj v tom, ze pri tychto stavoch mi navyse zacne blbnut aj krvny tlak. zvycajne sa zvysuje, ale ked som vonku na prechadzke, tak sa mi zase velmi znizi a to je tiez dost neprijemne..
Aj ked som teraz radou velmi nepomohla, aspon nech vas vsetkych tesi, ze aj ini maju problemy podobneho druhu a nie sme v tom sami:-))) Cauteeeeeeee

blondula

ja som vcera bola tiez kvoli neskutocnym bolestiam celeho chrbta,hlavy,ruk u lekara.hned som ostala na parafin a elektroliecbu,ale musim behnut este obvodnej,aby ma poslala na röntgen.chcem si dat napravit chrbticu,ale bez snimku to zevraj lekar robit nemoze.takze este tyzden pockam,doktorka ma dovolenku a potom uvidim v akom stadiu to mam :-( uz mi napravovali asi 3 krat :-( ...

renes

Na problemy chrbtice jedine yumeiho therapy, ked nepomoze tak potom uz nic. Bezbolestne napravanie chrbtice s liecenim. Poznam velmi dobreho odbornika, ked treba poskytnem kontakt. renes@inmail.sk

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie - Fórum - ZDRAVIE.sk