Kolko minate na kozmetiku a z akych penazi?

Príspevok v téme: Kolko minate na kozmetiku a z akych penazi?
zuzula24

Ahojte ... Zaujimalo by ma, kolko date mesacne na kadernicku/kozmetiku/drogeriu. Som treti rok na materskej a manzel mi stale vycita, ked idem ku kadernicke alebo si kupim nejakay krem. Doma chce mat krasnu zienku - co dava stale jasne najavo - ale ja to z materskej nezvladam ... Ako to riesite vy? Da vam niekedy manzel/partner peniaze na tieto ucely? Dakujem ...

Lulu2011

to musi na to aj byt clovek, aby zvladam 3 prace, moj muz kazdy druhy denn cca hned po praci si aj zdriemne, lebo nevladze

Lulu2011

klasik - a uz teraz nemusis tak vela makat? urcite je dolezite aj najst si cas na to uzivanie, o com by to inak bolo?

Deria

no ved, to ked citam, ze ti sam vycita ako vyzeras (po troch detoch!)a pritom ti nedovoli, aby si do seba trochu zainvestovala, naopak psychicky ta ubija a k tomu, este sa obzera po 20-tkach....tak mi je z toho zle! zrejme si neuvedomuje, ako ta rani tym, ze ti vycita celulidu a pod. vies co si myslim? hlada na tebe len chyby, je to obycajny egoista a lakomec a keby ho nejaka z tych 20-tok chcela, ani by nemihol okom. mne sa vidi, ze ty si v podstate zmierena so situaciou, najradsej by si si odtrhla od ust a nieto este kozmetiku, len aby bolo dobre. ja by som sa na tvojom mieste snazila s nim o tom porozpravat a ak to nepomoze, (s cim pocitam)chodila by som pred nim sice (z toho, co mam) dobre upravena ale dala by som mu riadne pocitit, (pekne odstup!)ze sa nemoze ku mne chovat tak, ako sa mu zachce a rozhodovat o kazdej minci v rodine sam. ked sa bude cudovat, preco si sa tak zmenila, bude sa musiet s tebou porozpravat o tychto problemoch vazne, ak mu na tebe zalezi. no to co je, kde zijeme?

klasik12321

Lulu2011, no to je pravda, ze sa nemame zle, ale je to vykupene aj tym, ze podla zakazok pracujem niekedy aj do 2:00 rana a ked som bol mladsi, tak som mal aj 3 roboty naraz (od 7-15:30 jednu, od 16 do 19 druhu a od 19:30 do 21:00 tretiu), vtedy som to v pohode stihal kazdy den. A kvoli praci som sa prestahoval niekolko stoviek km. Preto citim aj ja potrebu si tie peniaze uzit, lebo inak je to iba cislo na ucte z ktoreho nic nemam. Ja radsej poriadne maknem a potom tie prachy poriadne rozflakam :)

Lulu2011

ale inak aj moj muz je v tomto tak yako ty, odovzda mi celu vyplatu, keby zarabal aj strasne vela, vzdy by vsetko dal, je velmi dobry, tiez nechapem tych odronov co vlastnej zene odtrhnu od ust a este ju kritizuju

Lulu2011

klasik - ale vy ste bohati, ak niekto zarobi 500 eur, ma hypoteku tak asi aj keby neviem co chcel dopriat svojej zene zial to nejde

klasik12321

Boze normalne sa mi urobila hrca v krku, ked toto citam. Normalne ma to stve, ze preco baby nemate prachy na to, aby ste sa citili dobre, a aby ste si mohli aj oddychnut napr. na kozmetike, lebo to je aj o tom - dobry pocit, ze sa niekto o vas postara, resp. aj nejaka masaz do toho. Vypadnut z domacnosti sa trochu zrelaxovat, vsak zivot nie je len o povinnostiach. Ja som na jedenj strane rad, ze my takto nemusime zit - manzelka si dopraje kozmetiku, masaze, kadernicku, manikuru kedy potrebuje, toto jej nikdy nevycitam (napr. sme boli akurat vcera - ja som si dal pedikuru a ona tusim gelove nechty sa to vola - ja rad idem s nou a vyuzijem cas, ze si dam nieco urobit aj ja - aj masaze urobia tak, ze nas daju na susedne lehatka a masiruju nas spolu), no stve ma, ze aspon toto nie je v nasom state samozrejmostou. A dojima ma tiez, ze preco ma chlap davat peniaze na taketo nieco akoze osobitne. Ja som vzdy svojej zene dal uplne celu vyplatu aj z fusiek. Nikdy mi nenapadlo delit rodinny rozpocet na moj a jej. Toto ale robia niektori moji kamarati a mnohe zeny ani nevedia, kolko ich chlapi zarabaju - je to velmi smutne. Podla mna je to prejav neucty a sebeckosti!

ebi777777777

a to akože nehospodárite spolu s peniazmi? či ako? ja síce bývam sama,nemám s kým sa deliť,všetko si platím sama,,,, ale ako si pamätám a je tomu aj teraz tak moji rodičia hospodárili spoločne, každý jeden príjem šiel na jeden účet a z toho sa obhospodarovala celá domácnosť, bezohľadu na to, kto dal do toho spoločného viac, myslím, že normálne fungujúce manželstvo založené čisto na rodine a dôvere by malo fungovať tak, veď predsa jeden pre druhé žijete a samozrejme pre deti!

Lulu2011

parfemy drogerkove nepouzivam, co mi smrdi umelinou si nedam, (jeden mam z Dm od prirodnej kozmetiky Alverde, ale je to uplne nadherna prirodna vona za cca 8-9 eur) takze na tie si musim nasetrit, mam doma uz niekolko rokov Diora, tak isto mam oblubenu Estee Lauder, len teraz na nu nemam eura, tak si musim pockat, mam uz dve flasticky vydzabane, to je fakt vydrz, sa oplati investovat a teraz pouzivam od YR, si striedam asi 3 parfemy, ked su v aukcii nejake miniatury znackovych parfemov za par eur si vydrazim

Blondula

Filipova...ja si davam podstrihovat vlasy za 2,50 € :D raz za 2-3 mesiace.vlasy uz nefarbim a ked som farbila,tak sama doma,na taketo veci nepotrebujem predsa kadernicku !vlasy umyvam zihlavovym samponom,nie je drahy a pre mna najlepsi :D pouzivam kondicionery len znacky Panthene,ine znacky mi vobec nesedia a nerozcesem sa! masku na vlasy pouzivam raz za uhorsky rok,kedze mam vlasy pekne,zdrave,neprehanam to ! este pouzivam raz za cas taky krem na vlasy znacky Balea,dava sa po umyti a ja ho pouzivam hlavne v lete a aj to len na konce vlasov.kremy momentalne pouzivam kupene v lekarni znacky MEDI,vyrobene z mrtveho mora a jeden stoji do 3 € telove kremy a mlieka nepouzivam,som po nich mastna,potim sa z toho a smrdi mi to,neznesiem to :D deo pouzivam zase len Rexonu,tuhu,ziadne gulicky,spreje :D sprchovy mam momentalne oblubeny nivea,alebo palmolive,ale len tie s mliecnymi proteinmy.niekedy pouzivam aj sprchac pre miminka :P samozrejme gel na intimnu hygienu,tam znacku nemam,pouzivam podla ceny :D laky na vlasy,nechty,gely,kadejake mlieka na ksicht,pletove vody,odlicovadla nekupujem,nepouzivam to ! kedze chodim aj 3 razy do roka do Rakuska,väcsinou si kupujem drogeriu tam,vlozky,tampony,ustne vody,pasty...proste vsetko :D oblubena drogeria je MÜLLER,tam nakupim aj to,co nemam :D vela sa nemalujem,pouzivam make-up znacky Ellen Betrix,kedze na Slovensku ho nekupim,tuna si kupujem Max Factor,spiralu mam teraz Max Factor,mam aj zo 3-5 tienov,ale tie si nedavam.staci mi natriet tvar a spirala :P vyzeram potom dievcensky :D :D vonavky vydrzia dlho,uz ani neviem ake mam,ale take oblubene su od Calvina,Bruna,Moschino,Huga,Aguilera a este asi zo 3 co momentalne ani neviem jak sa volaju :D :D kedze vela veci sa nekupuje kazdy mesiac,neminiem toho vela,lebo ja som zastanca toho,ze v jednoduchosti je krasa !!! :P