Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kokosový, avokádový alebo mandľový olej?

Fleur-de-lis

ja som používala vyše 2 mesiacov kokosový olej. Mám mastnú pleť, no bola o dosť matnejšia. Na akné mi ale nepomohol, ale ani nezhoršil. A mala som pocit, že mám dosť upchaté póry.
Teraz skúšam konopný olej. Odporúča sa na suchú pleť, ale aj problematickú. Tak uvidím. No už po pár dňoch sa mi zdá, že mám menej upchatých pórov.
(Zvyšok oleja čo sa nevstrebe asi tak po 10minútach nechám vsiaknuť do servítky.)

regina92

Tak baby, skúšam avokádový olej a musím povedať, že sa mi páči ešte viac ako kokosový, aj s ním som spokojná, ale avokádový je o niečo lepší. Na tvár si ho dávam každý večer, pravda, nevstrebe sa hneď a preto si musím návlečky na vankúši prať častejšie, ale pleť mám hydratovanú a viditeľne zdravšiu, vyrážky skoro žiadne. Ešte si chcem objednať jojobový olej a skúsiť ich dokopy zmiešať :)

vitavi

Na akné najskôr žiadny. Ani skrytý v jedlách a v mliečnych výrobkoch, ani iné tuky. Až po zlepšení, po 1-2 mesiacoch si dáš trošku panenského oleja, najlepšie keď nebude nasýtený.

Nubia

jana8, Mne kokosový olej pri časťom používaní ucpával póry, a to nielen na tvári ale aj ked som ním mazala telo, takže ak riešiš akné ja by som si radšej nejaký iný vybrala. Zato madľový olej je úžasný, už som vypatlala zopár fľaštičiek, mazala na tvár aj každý deň a ucpané póry žiadne. S avokádovým skúsenosti nemám...

regina92

jana8, ja si natieram večer tvár s kokosovým olejom a mám ju viditeľne hydratovanú, na vyrážky tiež odporúčam,, avokádový som si objednala len teraz a dnes ho vyskúšam až tento večer, objednala som si ho najmä na jazvičky po akné, lebo má výrazné regeneračné účinky, tak uvidíme :) s mandľovým skúsenosti nemám, ale som toho názoru, že nič lepšie ako olejčeky, si na tvár dať ani nemôžeme.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kokosový, avokádový alebo mandľový olej? - Fórum - ZDRAVIE.sk