Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesť...

Príspevok v téme: Bolesť...
kolagenka

Asi pred mesiacom mi začala,hlavne pri jedení,preskakovať sánka na ľavej strane. Dosť to bolelo. Ďalšie prípady prichádzali v nepravidelnosti, ale niekedy aj niekoľkokrát za deň.Avšak, nevenovala som tomu pozornosť.Nastali veľké bolesti zubov, mala som pocit, že mi vyliezajú z ďasien, cítila som v nich tlak, bolesť mi vystrelovala do ľavého ucha. Bola som u zubára, ktorý mi však povedal, že zuby mám v poriadku a že nech idem k praktickému lekárovi. Išla som teda. Najprv mi pozrela do hrdla, či nemám nejakú infekciu a potom mi chytila klb na sánke a kázala mi otvoriť ústa. Vtedy mi sánka cvakla a doktorka vyriekla diagnozu. K10 Iné choroby čeľustí, v mojom prípade dysfunkcia čeľuste. Zostala som sedieť ako obarená, v živote by ma nenapadlo, že to cvakanie sánky a tá bolesť zubov môžu nejak súvisieť. Vraj to preskočenie klbu spôsobí niečo s tuším trojkolenným (alebo takým nejakým) nervom. Dala mi kolagen a potom ešte jedny tabletky proti bolesti. Ak mi to vraj neprejde, mám prísť o 2 týždne na kontrolu a splietala niečo aj o chirurgickom zákroku. Stretol sa už niekto s niečím takýmto? Za všetky odpovede vopred ďakujem.

sanka123

otvarm spat tuto temu, ja mam tento problem uz par rokov. Je tu niekto komu nieco pomohlo, alebo sa s tym naozaj neda nic robit?

erzo

akurat som si pozrel tento topic.
NO mam podobny problem, preskakuje mi ta blba sanka co len usta otvorim, mi to lezie uz na nervy, cim viac tlacim napr na jedlo tym viac preskoci

kolagenka

Teraz užívam Coxtral proti bolesti, zabral, a Cortasil na doplnenie kolagenu. V papieroch mám taktiež záznam hypermobilná, čo je vraj spúšťačom tohto môjho problému. Dá sa toho zbaviť? Občas mám totiž pocit, že mi zostanú ústa otvorené a keby sa mi to stalo pri klientovi na obede, tak neviem...

susi

Ahoj kolagenka, aj ja mam taky problem, nic prijemne, pri kazdom väcsom otvoreni ust citim a hlavne pocujem, ako mi preskoci sanka..a raz sa mi stalo, ze som nemohla po hodinovom zakroku u zubara zatvorit usta...a len horko tazko a s bolestami som sa dopracovala k ich zatvoreniu... a tiez ma to prepadlo niekedy pri papani...ale musim si zaklopat, uz dobry rok s tym nemam bolestivy problem...ako prisiel, tak sa aj ustalil..dufam, ze na dlhsie:)) ..mozno sa to polepsi aj u teba, budem ti drzat palec:))

tereza1978

mam tri deti ktore maju tento isty problem.u nas je to sposobene genetickym postavenim sanky.a prevencia-opatrne otvarat usta.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolesť... - Fórum - ZDRAVIE.sk