Nakličovanie

Späť na vrch

ja mam toto:
www.youtube.com
je to produkt z USA, nevyhoda je postovne a aj cena, tusim ze 10eur/kus mozno aj 12, neviem..
ale stoji to za to, vydrzi to dlho :)
ale da sa isto vyrobit aj vlastne nieco, cize netreba to prehanat (ako to robim ja :D )
ak by niekto chcel, mozem 1-2 kusov poslat :D zobral som prilis vela a neviem ci to budem potrebovat, toto sa mi stava casto..

Späť na vrch

technicky si myslim, ze je to mozne naklicovat aj na obycajnom site :)
pointa je vzduch (prievan) a nizka vlhkost (teda uz ta spominana voda)

otazka na expertov: da sa klicit aj pazitka ?

Deria

a fakt je dobre to co najrychlejsie skonzumovat, lebo sa moze rychlo vytvorit plesen. ja to mojim vtacikom necham len 2 hod., co nezjedia, uz beriem a vyhadzujem.

Deria

tak prave som citala, ze to nie je dobre tak, ako to ja robim! ak nemas nic ine, tak potom klicit na sitku, (teda nie priamo do pohara)a lepsie sitko z umelej hmoty. na sitku to dycha. v pohari sa moze zhromazdovat voda, co nie je dobre. oplachovat kazdych 6-8 hod.vlaznou vodou. sitko iba lahko prikryjem kuch.papierom.

Späť na vrch

3x denne je OK, avsak najdolezitejsie je poriadne otriast vodu po preplachnuti, to je extremne sakra dolezite, tj. aby nesedeli semienka v kaluzi vody.... a tym sa dostavame k otazke, aku nadobu - nech je oplacovanie co najefektivnejsie, ale to si uz iste vygooglis, sproutpeople.
ak sa ti nechce srat s preplachovanim, vygoogli microgreens. do chladnicky to davaj kazdopadne vzdy az ked je to suche, tj. preplachnes posledny krat, odloz to na 8-12hodin a az potom chlad. idealne je chladnicku nepouzivat vobec, ale odjedavat za jazdy.

Deria

ja prave naklicujem zrno andulkam. do zavaraninoveho pohara dam trochu zrna, pravdaze dobre premyte vlaznou vodou. odstrihla som kusok z gazy, s nou zakryla pohar, aby zrno dychalo a uviazala dokola gumickou. za 6 hodin to par krat preplachnem, (vzdy vlaznou az teplou vodou!) precedim, prikryjem zas gazou a dam na teple miesto. (miestnost, ktora je najteplejsia). naklicene skonzumovat hned, nenechat uz v teple hodiny stat. co sa neskonzumuje, das do ladnicky. max 2 dni. lebo ak to nechas viac dni, moze vzniknut plesen.