Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problematické trávenie

Príspevok v téme: Problematické trávenie
Malicka 160

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať, trpela som 8 rokov poruchou príjmu potravy. Konečne som dostala rozum a "abstinujem", s jedlom zachádzam samozrejme opatrne a snažím sa zdravo stravovať. To znamená, doobeda ovocie, vločky, biele jogurty, acidka a podobne, poobede, zelenina, chudé biele mäso, vajíčka, cottage cheese a podobne. Jem 5x do dňa a myslím, že som na veľmi dobrej ceste sa vyliečiť. Mám však problém, že po všetkom čo zjem ma nafukuje a trpím plynami. Je to veľmi nepríjemné a neviem čo mám robiť, aj čo sa týka vyprázdňovania, idem aj 3x do dňa, pričom obsah je redší, niekedy tmavý no nesmrdí..... Viem, že mi určite chýbajú nejaké tráviace enzýmy a možno aj kyseliny. Čítala som veľa aj od RNG, čo sa týka candidy,taktiež sa snažím nemiešať jedlá s rôznou dobou trávenia, aj keď na druhej strane, ráno a na desiatu si miešam ovocie (kiwi, ananás, jablko, grep, pomaranč, nikdy nie banány) s vločkami. orieškami, škoricou a goji..... Poradíte mi, prosím, či mám čakať kým sa mi trávenie upraví, alebo mám siahnuť po nejakých doplnkoch? Mysím, že vlákniny a probiotík mám vzhľadom na každodennú konzumáciu vločiek, ovocia, zeleniny a acidofilných výrobkov dosť. Bez PPP problémov som vyše mesiaca. Ďakujem za hocijakú odpoveď.

Lea _BB

Ahoj Maličká :) počuj, keď hovoríš o nafukovaní a problémoch s trávením, nestrela si sa niekde s histamínovou intoleranciu? Ono to nie je alergia, ide o to či máš v tele dosť enzýmu, čím rozkladať histamín, ktorý prijímaš v potrave. Z toho čo píšeš to môže byť tvoj prípad. Vyskúšaj si dať pred jedlom Daosin a nebude ti tak zle. Mne to prišlo až príliš jednoduché, ale sranda že odvtedy sa nemusím báť čo zjesť a čo nie a hlavne ma nebolieva hlava a nerobia sa mi na krku a na rukách vyrážky.

RNG

Nuz ked ti chybaju kyseliny a enzymy, iste aj mikrovlakniny a probiotika, tak si ich musis doplnovat, inac z jedla nevytazis dost potrebnych zivin a z probiotik dostatok obrannych latok.
Tak sa ti telo nemoze regenerovat.
Inac objednavanie z USA tu radim pre to, ze je tam lepsi vyber a o hodne nizsie ceny. Tj aby ste si mohli dovolit kvalitne vyrobky.
Ja sam si objednavam najma z USA, lebo tu v USA zijem.
Mikrovlakniny dostanes aj na Slovensku, pozri sa na firmu Vemica.eu a tam najdes vyrobky s vlakninou pomerne velmi lacno. Zmes psylia, inulinu a ovsennej vlakniny odporucam kazdemu brat dennodenne, lebo v nasej civilizovanej potrave mame mikrovlaknin zalostne malo. A bez nich sa telo zamoruje(absorbenty) a probiotika nedostavaju dost zivin na osadenie criev a vytlacenie inych, casto skodlivych kultur.
Hnacka je prejavom tela, ze chce vyhodit nejake neziaduce kultury z criev.

astalavista

To, čo ješ, znie pre mňa ako dieta :) ale asi máš pravdu, že je to zdravé. Ale určite po tak dlhej dobe nezdravého stravovania asi nemáš dobrú mikroflóru v tráviacej sústave. A keď máš problém s každým jedlom, mala by si si obnoviť mikroflóru vhodnými probiotikami. Tie jogurtu a acidká asi veľmi nepomáhajú, skús radšej probiotické tabletky. Nie sú veľmi drahé a za vyskúšanie nič nedáš. Ja poznám biopron hlavne z produktov pre deti, ale majú aj pre dospelých a špecializované na rôzne poruchy.

nikaroxy

S tymto nafukovaním som ja svojho času tiež mala problém a mne naozaj velmi pomohol psychický klud, lebo som bola velmi pod tlakom a samozrejme viac tekutín a zázračné psylium v tobolkach. Upravilo sa mi travenie natolko ze sa vyprazdnujem aj dvakrat do dna. Ovela rychlejsie mi travi :)

Malicka 160

Okrem jogurtov jem samozrejme aj chlieb tmavý, alebo si pečiem sama, alebo knockerbrot, či ako sa to volá, taktiež tie tmavé dlhé chleby hútne polkilové, čo sa vyrábajú, občas pridám otruby a hnedú ryžu. Snáď to prejde, je to veľmi nepríjemné, ale vydržať vydržím, len som si myslela, či neexistuje niečo čo by mi to zjednodušilo. Neviem, či brať vitamíny ako lieky, aj keď zrejme keď nie sú v prírodnej forme, tak sa to tak dá kvalifikovať. Každopádne si doplnkami výživy pomáham. Hádam tá kombinácia zinok+ kremík+ ginko+ B komplex nie je šialená a probiotiká mám práv v jogurtocj a podmaslí a acidkách, treba teda ešte pridať?

97Lenka17

Enzýmy sa ti začnú vytvárať postupne, nemôžeš jesť len jogurty, daj si aj nejaké pečivo a upraví sa ti aj stolica.. musíš obmieňať stravu. Aj keď ťa nafukuje musíš jesť, daj si napríklad aj horalku alebo niečo, čo si niekedy mala strašne rada, zle ti z toho nebude, a na trávenie odporučujem nejaké probiotiká, majú dobrý vplyv aj na stolicu aj na trávenie. Hlavne sa nedopuj nejakými liekmi, kým nemusíš, poškodzujú črevnú mikroflóru. Musíš len vydržať

Malicka 160

Tak čudovať sa nečudujem, len neviem, či treba pomôcť nejakými prípravkami, viem, že telo sa mi spamätáva a dostáva sa teraz vlastne z dlhodobej "hybernácie" čo sa týka trávenia, len neviem ako to je s enzýmami, či sa mi doplnia postupne, alebo ako to všetko bude, užívam aj vitamíny, nech si tú moju blbosť aspoň ako tak vyvažujem a snažím sa pomáhať organizmu ako to len ide, preto ma zaujíma, nielen čo sa týka trávenia, ale možno aj celkovo vyživenia organizmu, čo mu mám určite poskytnúť. Dosť dlho som sa ničila, to mi je jasné, aj to, že následky si budem niesť veľmi dlho, ak nie navždy, no dĺžim si aspoň čo najlepšiu starostlivosť a výživu, ktorú som si odopierala. Užívam kremík, ginko a ešte vitamín B- komplex, chcela som aj zinok a ak bude potrebné, určite si kúpim aj niečo na trávenie, len také blbosti ako espumisan a podobne brať nechcem, lebo tie problém odsúvajú a tlmia, neliečia a čo som čítala príspevky RNG, tak on objednáva s Ameriky, to si bohužiaľ nemôžem dovoliť, ale n SK sú vraj tiež enzýmy, tak neviem....

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problematické trávenie - Fórum - ZDRAVIE.sk