Rehabilitačné cviky na chrbticu

Príspevok v téme: Rehabilitačné cviky na chrbticu
ryba

kto mi pomôže ? Mam zakupene cvicenie-kupil som ho pri rehabilitacnej ukazke- a poctivo som cvicil 6 tyzdnov. Po case asi 3-4 tyzdnoch som zacal citit zvysenie bolesti hlavy a dnes uz su neznesitelne, hlavne v oblasti krku a zahlavia. A zisil som dnes nahodou ze pri pohyboch, ako pri plavani mi chrupoce cela horna cast chrbtice. Kto mi poradi, pripadne ponukne ine vhodne cviky nahrate na CD ? Vidim ze aj rehabilitacne strediska maju stereotyp cvikov a nemusia kazdemu pomoct.

brado777

Ahoj,

chcel by som sa spýtať,či mi vie niekto povedať,kedy najskor by som mohol zacat cvicit po operacii hernii disku ak po troch tyzdnoch uz necitim bolesti za odpoved dakujem

janeml

Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, či máte niekto nejaké skúsenosti so zlomenou platničkou. Ak ano, mohli by ste mi napísať na mail: janeml@azet.sk
Jedná sa mi hlavne o to, či je možnosť vyliečenia, alebo je nutná len operácia. Dakujem

katusa99

Ahoj,
chcela by som sa spýtať,či mi vie niekto povedať, na čo všetko mám nárok v rámci rehabilitácie po operácii zlomenej platničky, ako cvičiť a čo pomáha proti bolesti.
ďakujem za odpoveď.

LEnušš

Ja mám tiež problemy so skoliozou a mam aj k tomu deformaciu hrudnika a vysunutu panvu :)a tak chodim do nemocnice na cviky :) zopar vam ich tu možem opisat
1.lahnem si na chrbat ruky su volne vedla tela zdvihnem hlavu a špicky taham k hlave ramena tlacim na podlozku bruho mam spevnene aj zadok a povolim zopakuj asi tak 3 krat
2.dam sa na 4 koncatiny tkaze na dlane a kolena (ako ked robym macači chrbat) zdvihnem s nadychom lavu ruku pred seba ale hlavu nezdviham mam ju furt v rovine(pozeram do zeme) a zdvihnem pravu nohu ako ked robym lastovicku (končatiny idu zarovno s telom)a s vydychom sa vraciam do povodnej polohyˇ:ˇ)
(OSPRAVEDLNUJEM SA ZA GRAMATICKE CHYBI)

Sue88

Ahoj:-). Mám 26 rokov a pred rokom mi lekárka diagnostikovala skoliózu a až doteraz ma nič nebolelo. No asi už nejaké 3 týždne mám bolesti na ľavej lopatke a mám dojem, ako by mi trošku vyčnievala. Lekárka mi vtedy poradila cvičenie v posilovni a plávanie, čo som aj dodržala, no v poslednej dobe sa tomu nevenujem. Teraz mám strach o zdravie a neviem, či mám ísť k ortopédovi, lebo nechcem byť doživotný invalid. Prosím poraďte čo mám robiť, vopred ďakujem

peter mazan

mal som vyskočenu pl.ale som už 2roky ok.Ale nevim či možem hravať tenis,teda či mi to nemože poškodiť.Rad by som aj športoval,beh no mam obavy.Je to možné?

zds

filiph, ano aj.
tvoje rebro by mal posudit DOBRY fyzioterapeut alebo aj napr. ucitel jogy.
ak ide o svalovu disbalanciu, malo by sa dat s tym nieco urobit.
ak je to organicka zavada, tak s tym vela asi nespravis, ale co je dolezite, o to viac sa treba starat o pruznost a pevnost chrbtovych, rombickych a brusnych svalov.
pocul som aj nazor, ze ak to neboli, treba sa naucit s tym zit :)
(v tom pozitvnom slova zmysle)