Rehabilitačné cviky na chrbticu

Príspevok v téme: Rehabilitačné cviky na chrbticu
ryba

kto mi pomôže ? Mam zakupene cvicenie-kupil som ho pri rehabilitacnej ukazke- a poctivo som cvicil 6 tyzdnov. Po case asi 3-4 tyzdnoch som zacal citit zvysenie bolesti hlavy a dnes uz su neznesitelne, hlavne v oblasti krku a zahlavia. A zisil som dnes nahodou ze pri pohyboch, ako pri plavani mi chrupoce cela horna cast chrbtice. Kto mi poradi, pripadne ponukne ine vhodne cviky nahrate na CD ? Vidim ze aj rehabilitacne strediska maju stereotyp cvikov a nemusia kazdemu pomoct.

alti

Na kniznych pultoch su viacere knihy "venovane" chrbtici, vcitane vhodnych cvikov /ich zobrazenie, popis/. Odporucam cvicit jogu, najlepsie zacat s konzultaciou u dobreho cvicitela, ktory Ti "usije" cviky na mieru, t.j. diagnozu.

andy

prosim moze mi niekto poradit mal som prasknute platnicky v oblasti drieku chodil som na ozonovu terapiu a doktor mi povedal ze mam cvicit tzv.spincviky a neviem co to je a nikde to nemozem najst.dakujem

eh

Zaujimalo by ma kde najst na internete cviky na chrbticu odovodnene vedou bez naviazania na vychodne tradicie-joga a pod.Dakujem za odpoved.

miša

nejdi si na stránke www.cvicime.cz, sú tam cviky rozdelené na každú časť chrbtice, alebo skús Pilatesa. Je to výborné cvičenie aj na posilnenie celého svalového korzetu. A ak Ti chrupoce, môžu to byť príznaky aj artrozy, teda vysychaniu kĺbneho maziva, ale môže to byť hocičo, poradím navštíviť odborného lekára.