Pomalý metabolizmus - koľko kcal jesť?

Príspevok v téme: Pomalý metabolizmus - koľko kcal jesť?
Liliankka

Vo fit centre mi vypočítali metabolizmus len 1280. Je to žalostne málo, mám to spôsobené vrodenými problémami. Keďže vďaka tomu priberám aj zo vzduchu ako sa vraví, chcela by som sa spýtať, koľko kcal denne asi by som mala prijať ak chcem schudnúť 1kg za týždeň a nespomaliť pritom metabolizmus viac. Potrebujem dať do mája dolu cca 4-6kg a viem, že zdravé chudnutie je max. 1kg za týždeň. Začínam aj s cvičením. Ďakujem za radu

astalavista

Pomalý metabolizmus býva spojený s poruchou štítnej žľazy, ja mám kvôli nej skôr rýchly. A štítna žľaza sa dá dobre liečiť. Inak kapustovité rastliny obsahujú látky, ktoré podporujú činnosť štítnej žľazy. No a treba športovať, ale asi nebudeš mať výsledky ako ľudia s dobrým metabolizmom, tak sa nedaj odradiť. A naštartovať trávenie sa dá aj probiotikami, bude ti lepšie a rýchlejšie tráviť, predovšetkým cukry.Moja kamarátka, keď si nasadila diétu, tak jej na rozvrátené trávenie pomohli. Mala českú značku za málo peňazí, ale ide hlavne o množstvo aktívnych baktérií, ona mala premium balenie s 20 miliardami v dennej dávke. A tiež koľko kmeňov baktérií tam je.

Liliankka

snazim sa cvicit aspon 3krat do tyzdne po 45min, 30min stepper a zvysok posilovanie, nejem po 6, kazde 3 hodiny asi 4krat denne to vychadza, ale neobmedzujem sa, hlavne aby som sa zmestila do tych 1500 a pijem 2l vody denne

doubledog

s pomalym metabolizmom velmi tazko schudnes a ak aj ano, naberes nakoniec este viac.
potrebujes si ten metabolizmus nejak zrychlit.

olivienka

nedá sa ti skôr ten metabolizmus nejako zrýchliť? neviem, aké máš problémy, ale šport, pravidelná strava (a postupné navyšovanie) všeobecne pomáhajú naštartovať
ale ak chceš do mája schudnúť, tak neviem, či to takto stihneš, ono to býva beh na dlhšie trate