Môj príbeh

Príspevok v téme: Môj príbeh
Pe3k

Ahojte. Chcel by som Vám sem napísať niečo o mojom trápení.
Pred mesiacom sa somnou po takmer 3 rokoch rozišla priateľka, poviete si "to sa stalo každému" samozrejme, stalo sa.Stále ju nekonečne milujem...aj tento pocit zažil asi každý...Viete, píšem to sem hlavne pre to lebo sa poriadne nemám ani komu vyrozprávať, lebo všetci moji priatelia sú aj jej priatelmi a tak nemôžu mať nestranný pohlad na vec...Ale podme k veci: Pred mesiacom som z nej po nekonečnom naliehaní konečne vytiahol čo sa deje(dlhšie som pozoroval signáli)...povedala že má v sebe zmätok, že už ku mne necíti to čo na začiatku(to je normálne) toto vraj cítila už nejaké 4 mesiace a že si chce dať pauzu...to ma zrazilo na kolená no súhlasil som...po týždni som kúpil obrovsku kyticu a musel som ju vidieť...rozprávali sme sa o tom všetkom a prišli sme na to že to teda ešte skúsime a budeme sa snažiť aby bol náš vzťah ešte lepší...no moje šťastie trvalo 3 dni...prišiel telefonát že nemá dobrý pocit z toho že sme spolu a ukončila náš vzťah...cez telefón po takmer 3 rokoch...Dával som do toho vzťahu úplne všetko,celé svoje srdce, celého seba...tak isto aj ona...bolo nám spolu úžasne...obaja sme cítili že sme pre seba stvorený,plánovali sme budúcnosť, bývanie, detičky,...velmi som sa tešil že som konečne šťastný.
Nebol som dokonalý partner, to nemožem povedať, jasné že sme mali občas rozdielne názory no dvaja ludia nikdy nemôžu mať každý názor rovnaký ved to je jasné...
Ona mala predomnou dosť zložitý vzťah so strašným žiarlivcom a vždy ked niekam chcela ísť tak sa ma pýtala či môže a ja som jej stále hovoril že namám právo jej niečo zakazovať, že ja niesom jej ex aby som to robil...no podla mna sa náš vzťah vyhrotil ked mi povedala že chce ísť na doktorandské štúdium( aj svojej mame povedala že sa somnou rozišla pre to že som ju ja vraj nechcel pustit na doktorandské,čo je samozrejme blbosť a dosť ma toto zranilo lebo s jej rodičmi som mal vinikajúce vzťahy)...pravdaže zarmútilo ma to...lebo sme už mali tie naše plány, chceli sme ísť žiť do zahraničia ked skončí školu a ja som robil všetky kroky aby sme mohli odísť...učil som sa nemčinu, v práci som povedal že v dohladnej dobe dám výpoved, hladal som tam prácu....ale nikdy som jej nepovedal slová: NESMIEŠ, NEMOŽEŠ alebo NEPRAJEM SI...žiadne doktorandské som jej nezakázal, niesom predsa idiot aby som niekomu niečo zakazoval nieje predsa môj majetok, no bol som smutný....Teraz je proste koniec a ja neviem čo robiť, velmi by som chcel byť snou ale nejde to...nechce sa somnou ani bavit o niečom, je uplne chladná ale čo vidím a počúvam tak je takto šťastná...Viete, vybrala si cestu na ktorej už nechce aby som ju sprevádzal, a ja to musím akceptovať, rešpektovať jej rozhodnutie aj ked je to nesmierne ťažké...no milujem ju a jej šťastie je pre mňa prioritou,ak má byť šťastná bezomna tak jej to prajem.Nehnevám sa na nu, ved citom sa nedá prikázať aj ked viem že ona sama to skúšala no Bohužial nešlo to...Som si istý že iný chlap v tom nieje...Neviem ako sa naučím žiť bez mojej životnej lásky, bez srdca ktoré som jej celé daroval...Prepáčte že som Vás tu otravoval mojimi výlevmi, ak by ste chceli vyjadriť svoj názor budem velmi rád ak ho napíšete...dúfam že toto možno niekomu pomôže, niekomu kto je v podobnej situácii aspon tým aby vedel že tu nieje sám...Ďakujem

Pe3k

Ano mas pravdu z jej strany to moze byt kludne aj inak...no ja som napisal to co povedala mne...verim jej a Bohuzial ďalšie časti príbehu z jej strany nepoznam...
Neviem bez nej fungovat...ja vlastne zijem aj nezijem...

Pe3k

Ano mas pravdu z jej strany to moze byt kludne aj inak...no ja som napisal to co povedala mne...verim jej a Bohuzial ďalšie časti príbehu z jej strany nepoznam...
Neviem bez nej fungovat...ja vlastne zijem aj nezijem...

Leela333

Mám pocit, že v tom príbehu je viac, ako píšeš. Bolo by fajn počuť aj jej príbeh, zo skúsenosti viem, že môže byť kompletne odlišný.

Pe3k

Ahojte no my sme prave nic neskusili napravat lebo mi 4 mesiace nic nepovedala az potom ked som to z nej vytiahol...a potom a vlastne aj teraz uz nema ziadnu snahu ani o kontakt,ako keby som jej ublizil ale ja som jej nic predsa neurobil...
No ale to zahranicie bol jej napad nechceli sme robit podradnu robotu...ja sice nemam VS ale mam milion kurzov a certifikatov,pracujem na dost vysokej pozicii a samozrejme mam vysoke ambicie, VS som si chcel vzdy urobit ale neslo to koli peniazom a ona to vie...teraz to uz ide a dal som si aj prihlasku...ale ze by ma opustila koli tomuto to si niesom celkom isty...
Ale samozrejme ze som aj ziarlil ale tak v zdravej miere vobec nie chorobne,aj hadky boli sem tam ale v poslednej dobe neboli problemi...
Ja verim tomu co mi povedala,ze city ochladli ved aj to sa stava...ja si uvedomujem moje nedostatky a chyby a chcem ich napravit no uz je zial neskoro...moja velka chyba bola ze som ten vztah nechal sklznut do stereotypu ale uz som si bol tym vsetkym tak isty ze som bol slepy...
Ja stale dufam ze jej zacnem chybat a ze sa ozve ale nadej tu uz asi nieje,je uplne chladna ako keby sme nikdy spolu nic nemali podla mna nema dovod nenavidiet ma...

Mimulus

blecha - nemusíš sa rozchádzať ale skôr či neskôr sa aj tak rozídete. Môže to pôsobiť že neviem o čom hovorím a že láska prekoná všetko ale nie je to celkom tak. Aj keď nevedomky ale predstav si, že neuvidíš svoju lásku cez celé štúdium v zahraničí. Budete od seba vzdialení a aj keby si za ním chodila tak to nebude ono. Budeš sa tomu síce brániť, nahovárať si, že je láska silnejšia ale nakoniec aj tak zistíš, že ste niekde úplne inde a že sa vôbec nepoznáte.

blecha

anonym12345: doktoranské štúdium nemôže byť príčinou ukončenia vzťahu, ak je tam láska.
Aj ja som cieľavedomá, ale nebudem sa kvôli škole (pričom tam fakt nie sú dôvody na rozchod, ako napr. dlhodobé štúdium v zahradničí) rozchádzať s niekým koho milujem a záleží mi na ňom.

doubledog

sweater to vystihol, je vidno, ze dievcine vadilo, ze je na nu prilis dobry, ze ju neobmedzuje a neziarli, ze jej dopraje.
ale to je autorova chyba, take spravanie zeny neznasaju.

anonym123456

mimulus ale tak to je :)

v dnešnej dobe to tak chodí!

dievčina má ambície študovať ďalej, čiže sa venovať vedeckej a pedagogickej činnosti na úrovni univerzity /alebo vysokej školy/, čiže pohybovať sa a dokonca aj spolupracovať s ľudmi v kruhoch ako profesori, docenti a samé hlavy...

chlapčiak zas má ambíciu ísť do zahraničia robiť nejakú podradnú prácu /môžem sa mýliť!!!, možno tiež má vysoké ambície, ja len komentujem a špekulujem z toho čo vyššie napísal, nemusí to byť pravda/

to mi nejak nesedí, príliš rozdielne ambície, to je dôvod na rozchod bohužiaľ v dnešnej dobe, kedy si určite nie, ale teraz už áno.

anonym123456

petrik
budem teraz povrchna, ale v sucastnosti je to vacsinou tak, otazka, ty si vystudovany? mas vysoke ambicie? pokial si aspon raz odpovedal nie, mas vysvetlenie pre rozchod.