Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môže za to štitna žlaza?

Príspevok v téme: Môže za to štitna žlaza?
Majkaa9753

Ahojte. Chcela by som sa spytat, ci by mi niekto vedel poradit ohladom mojho problemu. V poslednej dobe dost uvazujem o navstve endokrinologicky, pretoze od viacerych ludi som pocula ze vsetky moje problemy mozu byt sposobene zlou cinnostou SZ. Nikdy som nemala vaznejsie zdravotne problemy, su to skor veci, ktore mi sposobuju iba komplexy.

Uz od zaciatku puberty bojujem s nadmernym potenim. V lete som vonku len 5 minut asom mokra- chrbat, tvar, podpazusie, dokonca sa mi potia nohy medzi stehnami, je to naozaj velmi neprijemne, nosim iba cierne oblecenie aby to bolo co najmenej vidiet, hanbim sa , ked si utieram tvar :( co je horsie, potim sa aj v zime. Pod bundu si dam iba tricko, kym som vonku to je fajn, ale vojdem do autobusu a v momente ma obleje pot.

Druhym problemom je strasna unava. V noci spim aj 9 hodin a som stale unavena, stale zivam, dokonca spim este poobede dve hodiny a aj tak mi to nestaci. Som slaba.

A tretou vecou je mierna nadvaha, pri vyske 169 cm som v januari vazila 75 kil, teraz som schudla 3 kila, ale vaha nie a nie sa pohnut dole. Papam iba same zdrave veci, bielkoviny, mliecne vyrobky, tmave pecivo,zeleninu, pijem vodu a kazdy den cvicim 30
Min kardio a potom posilovacky z vlastnou vahou. Mam velmi pomaly metabolizmus.

Prosim poradte mi :( mam 20 rokov, som mlada a zufala.. Chcem si uzivat leto bez potenia a bez skryvania sa pred slnkom a chcem byt plna zivota.. Kto ma akekolvek rady, skusenosti, budem vdacna.
Pekny den!

RNG

Nuz ja odporucam doplnovanie toho, co podla najnovsich znalosti potrebujeme ovela viac, nez nam povodne archaicke odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa lekari tak spiatocnicky zatate drzia(cest vynimkam) urcuju.
A prakticky sa to neda dostat z normalneho jedla.
A to je
selen, jod zinok, vitamin C E a D-3, mikrovlakniny, probiotika a zdroje EPA a DHA.
Inac unava moze byt aj z dlhodobeho stresu, ktory vycerpa nadoblickove/adrenalne zlazy. Tj nie len zo stitnej zlazy.

Majkaa9753

Ďakujem vam velmi pekne za rady, velmi mi to pomohla. Objednam sa k lekarke a, mozno to bude zniet blbo, ale chcela by som aby to bolo naozaj tou stitnou zlazou, nech viem, kde je pricina tych problemov a nech sa hlavne konecne vyriesia,je to dost neprijemne...

olivienka

no Majka, na mňa sa radšej ani nepýtaj - ja som mala zvýšenú činnosť, takže mi na to musela doktorka nasadiť tabletky, ktoré sú samy o sebe celkom hnus (thyrozol) + som nejaký čas užívala aj betablokátory na ukľudnenie toho vysokého tepu. tie som mohla asi po 3 mesiacoch vysadiť, ale thyrozol s pyridoxínom som užívala cca rok a pol, s tým, že mi doktorka postupne znižovala dávku z 3,5 tabletky až na pol, hodnoty hormónov som mala stále ok, takže som mala skúsiť vysadiť lieky úplne, či sa to nedalo do poriadku - no a do mesiaca mi hormóny skočili presne na počiatočné hodnoty, čiže úplne dokelu. a počas celej liečby som bývala unavená ako kôň, bolo mi samozrejme lepšie, než keď som lieky nebrala :D takže hej, ostatné príznaky v podstate zmizli, až na tú únavu, s ktorou sa nedalo nijako bojovať. a ešte som bývala opuchnutá. nakoniec šla štítna žľaza von. teraz sú už skoro 2 roky od operácie a cítim sa výborne, úľava prišla skoro okamžite

Lulita

RNG - cize si myslis, ze ked su krvne testy na stitnu zlazu v poriadku, aj tak moze byt s nou problem? ja mam problem s opuchmi, bola som u internistu, brali mi homrony na stitnu zlazu, vsetko v ramci noriem, taktiez bielkoviny, kreatinin pri oblickach, lekar mi predpisal lieky na alergiu, ale tie vobec nezaberaju, som strasne, ale strasne unavena, no najma ma trapia tie opuchy, niekedy sa zobudim v relativne dobrom stave, niekedy horsie, chcem si testy po 2 rokoch na stitnu zlazu dat zopakovat, ale neviem, ci to bude mat nejaky zmysel a aj to branie jodu ci by pomohlo

RNG

Za spomalenu cinnost stitnej zlazy je zodpovedny nedostatok jodu a selenu. Podla novsich vyskumov to dnes v USA ma vyse 60% zien, preto odporucam jod a selen doplnat.
Endokrilologicke testy z krvi zialbohu zistia sotva 1/3 z tych pripadov, takze na tie by som sa nespoliehal velmi.

Majkaa9753

Dakujem ti velmi pekne za radu, navsitivim teda lekara. A mozem sa spytat, nasadili ti nejaku liecbu? Ustupili ti problemy?

olivienka

tak na endokrinológiu určite choď. prípadne myslím, že aj u všeobecného, keď povieš, čo je vo veci, by ti mali spolu s krvným obrazom dať stanoviť aj hormóny a hneď budeš vedieť, na čom si. tie príznaky sú podľa mňa skoro nezameniteľné, mohlo by to byť asi aj z niečoho iného, ale úplne zdravá určite nie si.
ja som sa tiež potila, v podstate cca od 16 rokov - na to, že mám niečo so šž, mi prišli až keď som mala 19. a bolo to presne ako popisuješ, nosila som pod bundou tričko s krátkym rukávom, aj tak ma hneď obliala horúčava, ako som niekam vošla. ak som nedajbože pobehla na autobus, tak to sa zo mňa pot len tak lial, pritom kondičku som mala v pohode. unavená som bývala tak, že som bola schopná zaspať v momente, ako som si sadla v električke. a aj tie kilá držiace sa ma ako kliešť som si zažila.
okrem týchto príznakov som mala aj vysoký tep, cez 100 v kľude - pritom som predtým mávala do 60. mala som suchú nepružnú pokožku, veľmi nepravidelný menzes. a niekedy aj veľmi zvláštne výkyvy nálady, na mňa netypické záchvaty depresie, alebo aj hnevu. bývala som celá opuchnutá. a v neposlednom rade mi šž jedného dňa napuchla, nie nejak extra viditeľne, ale dalo sa nahmatať, že mám iný krk než som mávala
choď k doktorovi, zbytočne to neodkladaj, aby ti nepribudli ďalšie problémy

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môže za to štitna žlaza? - Fórum - ZDRAVIE.sk