Mat deti?

Príspevok v téme: Mat deti?
bytmatkou?

Zaujima ma nazor viacerych ludi, ze ake vyhody a nevyhody su, ked sa clovek stane rodicom?
Jasne, ze plusove su:
ten krasny pocit mat babatko, starat sa o malickeho cloviecika, vychovavat ho, dieta da vela lasky a pod.
Tie minusove su podla mna:
clovek nemoze len tak rano lezat s partnerom v objati do kedy len chce, nemoze sa milovat kedy chce, nemoze sa zobudit a povedat si napr. a dnes sa ideme lyzovat (pisem o tom, ked je babatko malicke, stale musi clovek riesit, ze co vsetko treba malemu kupit, kedze dieta aj rastie, hracky treba, potom peniaze na skolu a stale nieco, a potom tie problemy ked je dieta v puberte a proste stale starosti okolo dietata.
Takze zaujima ma vas nazor k tejto mojej teme

doubledog

zena po 35 mava sice velke poziadavky, ale nemoze toho uz vela ponuknut.
hlavne nie muzovi, co si chce zakladat rodinu.

Cindy35

ja si myslim, ze kazdy chce co nema.
moje kamosky, ktore mali deti v dvadsiatke, su uz usadite matrony a nariekaju ze im zivot pretiekol pomedzi prsty. muz ich povacsine uz opustil za mladsou alebo ziju v nefunkcnych manzelstvach.

zasa zena po 35tke aj ked este vyzera zachovalo, dost tazko najde vhodneho partnera, lebo ma az nesplnitelne kriteria na otca svojich deti. je to mozno aj tym ze si musela prezit uz toho v zivote vela, a niekedy je prilis skusenosti kontraproduktivnych. ja mam napr.take kriteria, ze minule asi zo 100 muzov na jednom vecierku sa mi nepacil ani jediny :-(

najlepsie pochodili asi moje kamosky co mali dieta tesne po 30tke - aj si pocestovali, uzili a teraz sa venuju rodine

klasik12321

baby - presne to iste mala manzelka - opakujem NERIES - place - ak je cas krmenia dam papat - chce, nechce - sledujem, odgrgnem, place prebalim, pomasirujem brusko, pripadne prikrcim nozicky na brusko a sledujem, ci prestane plakat, zoberiem na ruky pohojdam, odmeriam teplotu, zatelefonujem mame, ci nieco vie poradit a ak to vsetko nepomoze, tak volam do ambulancie. Hlavne to neprekombinuj a neurob si v hlave z toho ihned tragediu, lebo prestanes normalne rozmyslat - na toto som prisiel a fakt to funguje. :)

sweater*

vyhoda je jasna, citis v tom zmysel, dal/la si zivot novemu cloveku. no a nevyhody, je to dalsia starost, bojis sa o neho ked je maly ci nepadne s bicykla, ked je starsi ci nepadne s kona a stale nieco podla mna ja by som nato myslel v kuse, ci je v poriadku, potom sa dostane do puberty bojis sa ci sa neda na zle cesticky, este som zabudol pocas tehotenstsva stale strach ci sa narodi zdrave a vobec vsetko, potom sa starat 20 rokov o to ci mu dokazes poskytnut vsetko co potrebuje, ci ho dobre vychovavas... podla mna clovek tym ze ma deti strati jak keby svoj zivot a stara sa len o ten zivot ich deti... a preco po tom ludia tuzia a "bavi" ich byt rodicom? lebo sme naprogramovany mnozit sa, bezne by matka polozila zivot za dieta, ja to nechcem nijako znevazovat ale nieje za tym nic magicke, je to racionalny program v zamere zachovania druhu. tot moj nazor, nikomu nic nevnucujem, kto chce nech deti ma, kto nie, tak nie :), ja deti mat nechcem, som o tom skalopevne presvedceny, mozno dakedy zmenim nazor(ozaj dufam ze nie) ale jeden nikdy nevie...

nirv

Nie ale výchova deti áno. Porovnaj si napríklad rómske adoscelentky a ich výchovu s výchovou matiek s vyšším vzdelaním. Len toľko som chcela že iba debil nerozozna čo to dieťa chce. A nechá ho umriet, napríklad. Alebo ho začne mlatit či dusiť aby bolo ticho.

nirv

To zistis pretože buď je hladný, pokakany alebo unavený alebo sa chce nosiť alebo ho niečo boli. A plač je zakaždým iný podľa toho. Aj na tvaricke vidíš. To spoznáš.