Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svrbenie pokozky

Príspevok v téme: Svrbenie pokozky
Arnie23

Zdravim,
uz dlhsie ma suzuje svrbenie koze. Vzdy sa to prejavuje po osprchovani, niekedy je to take neznesitelne. Ano mozno niekto povie vymenit sprchovy gel. Mal som niekolko a svrbiet neprestalo. Zial aj ked sa osprchujem len cistou vodou, bez nejakeho samponu, tak pokozka ma svrbi. Zacal som ranne otuzovanie, a to sa oplachnem len vodou a potom pochvili ked sa utriem ma zacne svrbiet telo. Ono to svrbenie je aj niekedy pocas dna, niekolko hodin po osprchovani. Niekedy sa mi aj stava, ze ked idem niekam a som obleceny, tak ma to tiez zacne svrbiet, a to ani nie som nejaky prepoteny, aby som to mal z toho potu.
Mate niekto nejaku skusenost s tym?
Dakujem

Habarka

Často ma svrbelo telo v posteli, ako keby ma poštípal nejaký hmyz. Do podozrenia prišli roztoče, ktoré vyhľadávajú na pokožke teplo a vlhko. Podušku a perinu som mal naplnenú starším perím. Tak som lôžkoviny vyprášil, vyvesil na slnko alebo na mráz a na istý čas to pomohlo. Keď sa to nedalo vonku spraviť, dal som lôžkoviny do dobre uzavretej komory a nasprejoval tam trochu Biolitu. Po niekoľkých hodinách som lôžkoviny dobre vyvetral. Aj to pomohlo. Vždy som byt poutieral od prachu a starostlivo všetko povysával.
Iná skúsenosť. Telo môže svrbieť aj od úlomkov zo starého peria, alebo od úlomkov zo starého plyšu na pohovke. Podobne sa chovajú aj úlomky zo zvetranej plastovej vaty v poduške. Úlomky sú mikroskopické, nedajú sa vidieť, ale pichajú aj na suchom tele. Stačilo mi vyhodiť starú pohovku a staré podušky a pichanie zmizlo.
Svrbenie pokožky môže mať aj iné príčiny. Mal som priateľa, ktorého príšerne svrbelo celé telo. Pani doktorka mu predpísal akési masti, aby to necítil. Poslušne sa tým natieral, ale príliš to nepomáhalo. Medzitým sa v úzadí šírili metastázy z rakoviny. Škoda ho, bol to príma človek.
Máme aj výborných lekárov, ktorí sa najprv všemožne a obetavo snažia vypátrať príčinu choroby. Tí pohodlnejší len potláčajú symptómy, ale pravdepodobne zápalisto bojujú za vyššie platy.
To sú len moje osobné pozorovania. Ber komu padni!
Habarka
PS. Časť tohto príspevku som dal aj na problematiku svrbenie v ušiach. Oboje som zažil.

lenak

Doporučujem čisto prírodný bylinný extrakt Tradičnej čínskej medicíny podľa receptúry Dr.Zhenga:

• výrazne urýchľuje ústup alergiou postihnutých miest pokožky

• podporuje prirodzenú regeneráciu postihnutých buniek

• Pri poštipnutiach hmyzom rýchlo zmierňuje opuchy

• zmierňuje začervenanie

• tlmí svrbenie

• pomáha pri žihľavke a ekzémoch

Vhodné na alergické reakcie pokožky bez mokvajúcich a zápalových prejavov s výtokmi!

Arnie23

no mama neviem ci menila avivaz. zevraj pouziva nejaku detsku. aj nad tym som uvazoval ci to nemoze robit. no keby tie oleje a rozne taketo prirodne pripravky nestalo 15e a viac, tak mozno by som nad tym zacal uvazovat. Problemy s pecenou a oblickami? Neviem, na ziadnych testoch som nebol, takze ci je to v poriadku, ale hadam hej. A prist za doktorom len tak a povedat mu ci ma moze urobit pecenove testy, lebo ma svrbi koza, ci by to uspelo.

klasik12321

Ja mam skusenost - najma v zime a najma na nohach suchu kozu - strasne ma svrbela - skrabal som sa az do krvi. Skusal som pripravok Leciderm, co mi v lekarni povedali, ze to najviac zvlhcuje a ukludnuje, aby ma koza neskriabala, no ten mi zabral iba ciastocne. No uplne super je olivove mydlo - ja ho kupujem v Cubicone v Bratislave - je tam taka predajna, neviem presne nazov - vnutri maju na stene mapu Grecka, maju tam olivove oleje, oriesky, vina, sampony, mydla... To mydlo je taky celkom velky tmovohnedozeleny obdlznik - inak to strasne spini vanu, ale neskutocne dobre mi to zvlhci a zvlacni kozu. Podla mna by ti to pomohlo.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svrbenie pokozky - Fórum - ZDRAVIE.sk