Škodlive latky v kozmetickych pripravkoch

ektoplazma

Fuuha, tak tomu že počas Rímskej ríše bol priemerný vek 18 rokov a pred 200 rokmi 30 sa mi nejako nechce veriť, ale tak nemáme nijako podložené ani jednu ani druhú teóriu :D

ektoplazma

Dožívame sa cca rovnako ako naši predkovia (samozrejme nie tí pred xxxx rokmi), akurát je teraz nižšia úmrtnosť novorodencov, a ľudia masovo nehynú kvôli vojnovému konfliktu (dajme tomu že berieme Európu) Pochybujem že tieto údaje by sa zo štatistiky o priemernom živote ľudí nejako vynechávali.
Je mi jasné že na niečo zomrieť musíme, máš úplnú pravdu aj s tou vodou. Ale tu nejde o to dožiť sa čo najdlhšie, ale prežiť život čo najkvalitnejšie... :)

Klasik12321

Viete, co je sranda? Ze napriek tomu, ze je okolo nas kopa chemie, znecistene zivotne prostredie, ovzdusie a pod. tak sa aj tak dozivame o dost viac ako nasi predkovia, ktori zili v zdravom prostredi s nijakou chemiou. Ked si zoberiete, tak aj voda z vodovodu je chemicky upravovana a ta z PET flias ma v sebe vyluh z tej flase a to nehovorim co sa deje s nou vo vyrobe, kadial vsade tecie a co tam vsetko do seba nabera no a toto pijeme kazdy bozi den a dychame ten toxicky vzduch - prijmame do seba chemiu v pomerne velkom mnozstve. Ludia nerieste, na nieco zomriet musime, lebo inak by sme sa tu nudili stari denglavi. Netrapte sa, zite! Na dohliadanie tychto veci su tu urady, ktore u nas funguju v tomto smere celkom dobre (netvrdim, ze uplne super, ale nekaslu na to). Ak mate s niecim pochybnosti, staci sa opytat na Urade verejneho zdravotnictva - resp. si dat posielat vsetky vystrahy, ktore su aj v systeme RAPEX.

ektoplazma

Proti ropným produktom absolútne nič, ale proti ropným produktom v kozmetike áno. Minerálne oleje v kozmetike vytvárajú na koži mastný film, čo najprv vyvoláva pocit hebkosti, ale pokožka pod ním nedýcha, nemôžu sa ňou vyplavovať toxíny a to časom spôsobuje rôzne kožné problémy.
Postel ani topánky si nenatieraš na kožu ani to neješ, ale to, aké látky sa uvoľňujú do ovzdušia a následne do nás pri ich výrobe, to už je iná kapitola :))

ble

nechapem, co vsetci maju proti ropnym produktom-ropa je cisto prirodny produkt a jej zasoby sa rychlo stencuju, o 50 rokov bude podstatne vzacnejsia, nez je teraz a este o nieco neskor zmizne a s tym zmizne i hlavna surovina pouzivana na prakticky vsetky predmety dennej potreby od paliv cez lieky az po topanky a postele...

GoFruit

Keďže koža vstrebáva neviem koľko percent toho co na nu natries (myslim ze je to dost vysoke percento, mozno 80%) malo by sa na nu natierat len to co by clovek aj zjedol.

ektoplazma

Ahoj, ja sa vyhýbam hlavne parabénom (methyl, ethyl, buthylparabene - tuším konzervanty, kumulujú sa v tele), parfumom a farbivám v kozmetike, hlinitým soliam v antiperspirantoch (zapchávajú potné žľazy), zložkám na báze minerálnych olejov (to sú ropné produkty), SLS (tuším sodium laureth sulfate, neviem presne - to je hlavná penivá zložka v šampónoch, sprchových géloch - dosť dráždivá) a ešte šampónom s obsahom silikónov (neviem či sú škodlivé ale mám z nich ulízané vlasy :D)
Každá z týchto vecí má svoj chemický názov, neviem ich všetky, tak sa radšej vyhýbam všetkým tým "klasickým" značkám tyu Dove, Nivea, Schauma, Schwarzkopf, Garnier, Dermacol atď, lebo tam je 100% pravdepodobnosť že tam sú. V poslednej dobe ale aj oni majú aspoň jeden produkt zo zníženým podielom svinstiev, ale to je určite na obale veľkým vyznačené tak že to zbadáš z 10 metrov :D
Napr. celkom "kóšer" je Alverde, Weleda, aj telové mlieko Fenjal, krém na tvár používam Corine de farme... dá sa nájsť toho veľa :))