Bojim sa ist k zubarovi

Príspevok v téme: Bojim sa ist k zubarovi
wewa689

Dobry den,prosim vas o radu,mam velmi znicene zuby naposledy som bola u zubara minuly rok..od vtedy sa tam bojim ist lebo my povedal ked pridem tak my bude liecit zuby lebo ich ma velmi odvapnene ,derave,ale iba horne zuby ,dole nie..velmi sa bojim ..nemate aj vy niekto podobny problem?co znamena liecit?nechcem zazit vytahovanie nervov,dost ma to boli ked zakusnem az ma tak mikne strasne ma to boli ..bojiiim :(

Emilius

Podľa toho, čo píšeš by som sa skr bál toho, že mi vypadajú zuby alebo niečo podobné :/ poznám veľa ludí, čo sa boja zubárov, je to úplne prirodzené a myslím si, že jediná možnosť je len zaťať zuby (doslova) a proste tam ísť. Ja sa strašne bojím ihiel a takto to vždy robím, keď musím ísť na odber krvy

Tomasko987

Zo zubára nemusíš mať strach. Kľudne si prečítaj tento článok: zapisnikzubarky.sk

Dozvieš sa tam aké sú najčastejšie dôvody prehnaného strachu v ambulancii, ako prekonať strach zo zubára a prečo pravidelne chodiť k zubárovi. Písala ho priamo zubná lekárka.

wewa689

chcem sa spitat ako to boli ked mam zubnu sklovinu znicenu ze tam mam diery na vrchu zuba a vidno take ruzove v tej dierke..a ked mam aj zub citlivy len na dotyk a ta bolest..boze ked si to len predstavim tak umieram fakt..to je nocna mora zazit tu bolest a este u zubara..chcem tam ist aby som ich mala uz konecne zdrave..ale bojim sa strasne tej bolesti..taku bolest som v zivote nikdy este nezazila..viete my niekto poradit?mam ich poskodene,citlive,aj na teplo,chlad ..jeziiin ja sa bojim tam ist..a musim lebo inak by ma asi nasi zabili fakt..mam 22 rokov a bojim sa ako dieta..bozee

wewa689

nemozem si dovolit vymenit..uz by to bol 3 ktoreho som vymenila..tu na slovensku ..som u ceskeho zubara sukromnika..a zajtra tam musim ist lebo vsetci by ma asi zabili keby som neisla...:(boze

Wewa689

Minule ked my trhal zub,umrtvil my ho 3x a wsetko som citila ,mala som strpnute pery a jazyk a to najhlavnejsie nie,nepomaha my to..to bolo bolesti,som sa mykala,trhala,kopala nohamy a plakala od tej bolesti a nechcem to uz zazit:((

Sejla

wewa ale on sa ti tam nebude špárať bez lokálnej anestézy, keď ťa to tak bolí. Takže nebudeš skoro nič cítiť, ak bude bolieť, stačí povedať a dá ti silnejšiu..

wea689

no hej ,ale ja sa bojim,lebo to e hrozna bolest co prezivam..je to horsie ako ine bolesti omnoho..a nieto boze este aby sa my tam sparal..sak na dotyk je to citlive a bolestive..sak tam odpadnemod bolesti a este k tomu ked ma to rozpoli de my ta bolest smerom do hlavy a hroza je na svete..ach jaj..

Sejla

wewa no tak trochu:) Hneváš sa? =)) Veď si ako malá, viem, čo to je bolesť zuba a bolest v zubarskom kresle. Rozdiel je v tom, že u zubára to trvá len pár minút a máš po probléme... a keď ti to umrtvi, nebudeš nič cítiť. A kto ti povedal, že ti budú trhať nervy??