co spali tuky-ake jedlo

lianela

ten clanok som nestiahla cely preto tam nebolo vsetko....tam bolo pisane v takom zmysle, ze vino ma malo kalori v porovnani s inimi alkohlickymi napojmi a tak...a neviem co tu tocis s hotdogomi ked o nicom takom sme sa pokial viem nebavili...a to tvoje porovnanie s siskou bolo absotutne nemiestne a odveci lebo kazdy "retardovany" clovek vie, ze vzdy ide o zlozenia toho jedla podiel tuku,cukru a neviem coho a nie o kaloricku hodnotu...lebo napriklad tanier ryze alebo cestovin so zeleninou ma viac kalori ako jedna siska a vyber si co ti viac prospeje pri diete...strasne neznasam ked sa niekto snazi byt neuveritelne mudri a mat vo vsetkom pravdu a pritom absolutne nema potuchy ...ja som sa len chcela vyjadrit k otazke co tu bola polozena,ze som to citala niekolko krat,ale niekto sa musi zastarat absolutne do vsetkeho a uplne vyvratit vsetko co napisal...vies vyjadrit svoj nazor v zmysle si myslim je normalne, ale ty vsetko vies to je tvoj problem, ze mas nieco v hlave a nikto ta nepresvedci....nemyslim tym,ze chcem aby si zmenila svoj nazor, ale vzdy treba pripustit aj ine moznosti....uz ta neriesim lebo tej kocke co to pisala to urcite nepomoze taketo nezmyslelne hadky....

fraisee

v tych tvojich teoriach su dristy, veta "vino ma malo kalorii je hlupost" kazdy retardovany clovek vie, ze alk je kaloricky. kazdy je iny, jedna zenska sa pravidelne cele dni pchala hotdogmi a schudla 50 kg. ty by si z nich schudla? no ja asi sotva

lianela

neviem ako to v skutocnosti je,ani nebudem tu nikoho presviedcat,ze vino spaluje tuky,ale citala som to nie raz...urcite ale nebudem totalne vyvracat nieco o com usudzujem podla"zdraveho" rozumu,ze to tak asi nebude, ze fraisee!! len tak som mrkla na net a par veci som nasla tak si obohat vedomosti...

1.Alkoholom k štíhlej línii
Austrálski vedci vyvrátili doterajšie tvrdenia všetkých dietológov a vypracovali novú poučku pre všetkých, ktorí začali boj s nadbytočnými kilami. Štúdia zverejnená v denníku The Herald Sun uvádza, že konzumácia alkoholu pomáha pri úbytku váhy. "Štyri deci bieleho vína denne priaznivo vplývajú na hladinu cholesterolu. Víno má málo kalórií a okamžite spaľuje tuk", vysvetľuje jeden z autorov štúdie.

2.Pozitívny vplyv vína na ľudský organizmus
Alkohol konzumovaný s mierou povzbudzuje látkovú premenu a podporuje prekrvenie. V neposlednom rade etanol reguluje hladinu cholesterolu v tele. Zvyšuje tvorbu HDL (dobrý cholesterol) a znižuje hladinu LDL (zlý cholesterol).Keďže cholesterol je tuk, podobne ako ďalšie mastné látky nie je rozpustný v krvi. Medzi bunkami ho prenášajú špeciálne nosiče nazývané lipoproteíny.

3.Vedci z nemeckej University of Hohenheim v roku 2004 zverejnili studiu, z ktorej vyplyva, ze pitie bieleho vina spolu s vyvazenou stravou urychluje chudnutie. Ucastnici studie, ktori denne popijali vino, zhodili viac kilogramov, nez ludia, pijuci hroznovu stavu.

ked tak jednym som si ista pokial planujete si dat jednen poharik alkoholu urcite najmensim zlom bude prave suche biele vino....

fraisee

a sak pre mna zamna nech si kazdy drzi nejaku dietu, mne to je jedno, poukazovala som na to ze BIELE vino urcite tuky nespali, to je vsetko

lianela

jogurt moze biely ale nie so vsetkym ovocim .... myslim, ze citrusove ovocie, kiwi, bobulovom ovoci,ananas....ale je to vlastne jedno sme sa do toho akurat tak zamotali to nema zmysel...

fraisee

je to dovolene, na desiatu sa moze jest jogurt s ovocim, takze to JE dovolene, a nasla som jednu verziu kde boli dovolene aj chipsy, ale to uz sama uznavam, ze to je privela.

lianela

aj ja som ju praktizovala a nie raz...mam precitane o delenej strave dost na to,aby som mohla o tom rozpravat...v kazdej verzii su male obmeny,ale nieje ziadna verzia kde je dovoleny vsetok alkohol,cukor a nie dokonca zmrzlina co mi tu ty tvrdis... nie len kvoli cukru ktory zmrzlina osahuje,ale do vacsiny zmrzlin ide kombinacia bielkovin(mlieko,vajce,pripadne jogurt)s ovocnou podskupinou a to dovolene nieje...jednina vinimka by bola s orechami a to tiez bez cukru....tym som si 100% ista...ak mi nejaku taku najdes sa ti ospravedlnim....a co sa tyka medu,med nieje z normalneho cukru....

fraisee

tusim tu je niekto podrazdeny.. mas milion 500 verzii delenej stravy tak sa nehraj na mudru. nieco o tom viem, sama som ju praktizovala, takze nerob zo seba vseveducu. Konkretny priklad: niekto zaraduje bryndzu a tvaroh do bielkovin a niekto do neutral. skupiny.