Priatel ma dieta

Príspevok v téme: Priatel ma dieta
Leila

Ahojte, Chcela som by som poprosit o radu ako to zvladnut ze moj priatel ma dieta. Pred pol rokom som odisla do zahranicia studovat a na intraku som sa zamilovala do jedneho chalana netrvalo ani tyzden a zacali sme spolu chodit. Hned prvy tyzden mi povedal ze ma trojrocnu dceru ale vzhladom na to ze som mala v zahranici zostat len jeden semester som to nebrala tragicky. Pocas semestra som sa vsak rozhodla ze ten vztah stoji za to aby som tam zostala. Teraz vsak neviem ako zniest ze nie som ta najdolezitejsia v jeho zivote. Som rada ze sa o malu stara a chcem ho v tom podporovat lebo vzdy som odsudzovala tych co od svojej zodpovednosti utiekli ale na druhej strane by som ho mala rada len pre seba.Obcas ma ovlada ziarlivost. Jeho ex chce aby som sa s malou zoznamila pod jej dohladom co totalne nechapem lebo ona mojho priatela tiez nevola ked ju chce zoznamit so svojimi frajermi. Myslim si ze to bude narocne aj bez jej pritomnosti ale moj priatel to poklada za dobry napad.Tak som radsej povedala ze to ma este cas.Dalsi problem je ako mam oznamit mojim rodicom ze mam priatela, ktorý ma dieta, kedze pochybujem ze by to ocakavali.

Meretseger

Nevidím v tom najmenší problém. Som na tom totiž rovnako: moja priateľka má 11-ročnú dcéru (a to ja mám 21, prosím pekne, ona 33), s ktorou som sa okamžite spriatelila, nedávno jej mama povedala, ako to medzi nami dvomi je a i to prijala bez problémov. Horšie bude, keď príde do puberty, je totiž možné, že ona, teda tá dcéra, bude tá, čo bude na mňa žiarliť, že jej "kradnem" matku. Neviem, ako to budem riešiť potom, plus tie pubertálne výlevy (ktorých som sa ja sama ešte úplne nezbavila:), no bude veselo.
Nechápem, prečo žiarliť? Tvoj priateľ predtým nežil vo vákuu. No a keby sme mali dieťa spolu, tak sa to delí presne tak isto, proste nebudeš najdôležitejšia v jeho živote, to by som ani nečakala.
Koľko máš vlastne rokov, Leila? Tento oznam budú musieť tvoji rodičia proste stráviť, a ja verím, že to tak i bude, bez nejakých väčších problémov, keď to strávila moja mama, ktorá je tvrdá ako žula:) Povedala som jej... chodím s o 12 rokov staršou ženou, ktorá má dcéru o 10 rokov odo mňa mladšiu. Pozri, keď nemusíš oznamovať toto, tak nič nebude problém :D

leila

S tym ziarlenim som to nemyslela az tak doslovne...ja som rada ze sa o nu stara a musim povedat ze som v tomto smere aj nanho hrda...len sa bojim lebo takuto situaciu som este nezazila a neviem co s tym ale cas asi ukaze... len mam pocit akoby ma cast zivota do ktoreho ja nepatrim a neviem ci niekedy budem...Asi to budem brat pozitivne...a ked to aj nevyjde budem mat o skusenost viac

winki

Mne tieto vaše príspevky prídu dosť sebecké. Ak si dvaja nerozumejú nech spolu niesu aj ked majú dieťa.
A žiarliť, že stále bude mať niečo spoločné s bývalou? Ruku na srdce kazdá z nás si občas spomenie na nejakeho svojho ex, s niektorými sa stretneme na káve, pokecáme, prípadne aj pomozeme. Tak to nezvaľujte, že teraz žiarlite lebo jej pomáha. By ste si to mali vážiť aspon neni chrapúň čo sa vysere na decko aj ex a neplatí ani alimenty.
A jedna vec...nariekate, že nemá čas na vás a viac sa venuje dieťatu........keby ste mali dieťa vy komu venujete viac času???? dieťatu? partnerovi? On tiež môže potom trpieť pocitom krivdy. Ale pokiaľ ide o zdravý vzťah a vy viete, že ste pre neho dôležitá, niečo viac ako ex, tak nemáte čo riešiť.

winki

Heh tak moj priateľ mi povedal, že má dvojročné dieťa už po 5tich minútacho čo sme sa videli prvýkrát. A o hodinu som malého videla aj naživo...súíce spal, ale videla.
Nikto ani on ani jeho bývalka nevyzadovali nejaké extra ceremonie okolo zoznamovania či s malým či s nou osobne.
A k tomu žiarleniu. V istom veku života dospeješ k tomu, že na deti, rodičov, priateľov jednoducho nemá význam žiarliť. Samozrejme, že je pre neho malá najdolezitejšia, ale to pochopíš až budeš mať vlastné.
Poprípade ťa tá žiarlivosť prejde, keď budeš chodiť s malou a s ním von a spolu budete tráviť čas.

kafe

Leila, myslieť si, že žena je v živote chlapa to najdôležitejšie je.. ehm, dosť naivné.
Vzťah s chlapom, ktorý má dieťa je určite trochu obmedzený. Ale na druhej strane, máš obrovskú šancu zistiť DOPREDU ako sa chlap chová/aký je v situáciách, ktoré by ste bez dieťaťa nezažili - či je trpezlivý, či deculo rozmaznáva, či dokáže stáť na svojom a nepovoliť alebo je mäkký... S dieťaťom nie su len starosti, ale aj kopa srandy. A ak sa dokážeš na to pozerať tak, že o deculo sa nemusíš starať stále, ale stačí keď budeš rešpektovať jeho prítomnosť na pár dní a aj si to užiješ, tak to bude obrovské plus pre teba. Nevzdávaj to, len sa skús na celú tú situáciu pozerať inak. Nie že je to obmedzenie, ale naopak, môže to váš vzťah poriadne obohatiť ak ty dokážeš vnímať, čo vám spoločnosť dieťaťa dáva.

Agnes999

Ja ta chapem, ja som nikdy nechcela vztah s muzom, ktory uz ma dieta, lebo keby sa o to dieta nestaral, tak by to bola zla vizitka pre neho a keby sa o neho staral, o to menej by sa venoval mne. Dieta musi byt pre rodica na prvom mieste, musi byt pre neho viac ako sucasny partner, ale ja som nikdy nechcela aby bol pre mojho priatela niekto viac ako ja. Zaroven takto bude mat stale kontakt aj s byvalou a bude jej pomahat. No ale ty sa rozhodni podla seba, su zeny, ktore s tym nemaju problem, ktore maju deti rady a postaraju sa o dieta svojho partnera a rady. Ak s nim chces ostat, musis sa zmierit s tymi vecami. Mozno by bolo dobre zoznamit sa s malou a uvidis, ako si budete sympaticke. Rozhodne by som to ale robila bez jeho ex, co ta s tym ma. Skus vysvetlit priatelovi, ze v pritomnosti jeho ex sa budes citit blbo a ze s nou sa zoznamovat nechces, len s malou. Mozno sa kvoli tomu pohadate, kedze ako spominas aj on je za to, aby tam bola a mozno sa to cele tym vyriesi. Mat vztah s muzom, co ma dieta je ovela komplikovanejsie ako ked ziadne nema, moze tam nastat mnozstvo veci, na ktorych sa nezhodnete a budete sa pre ne hadat. Neviem ako casto sa bude s maou stretat, ale to treba brat do uvahy, ak casto, bude to na ukor vasho vztahu, budete si robit vylety v trojici, ak nie vo stvorici (ak sa tam nebude jeho ex stale montovat, ktora mozno nebude chciet zverit svoje dieta nejakej cudzej zenskej). Moze sa stat, ze raz pride mala k vam byvat a to uz bude totalne naburanie vasho vztahu, ak aj nie, ako vacsia bude chodit urcite na nasvtevy. A jej vztah k tebe bude tiez nejaky, ako malicka moze byt zlata, ale az raz dojde do puberty bude ti odvravat a urcite budes 1000x pocut: nestaraj sa, daj mi pokoj, nie si moja matka! Ty citis ziarlivost na malu, ona to skor ci neskor moze zacat citit rovnako a mozete spolu bojovat o jej otca. Moze ti robit naprieky. A dolezite by tiez bolo pre mna zistit dovod, preco sa tvoj partner rozisiel so svojou ex, musel to byt velmi zavazny dovod, kedze spolu maju tak malicke dieta. Ci to nebol len nejaky nepodstatny dovod, ako uz ta laska nebola taka ako na zaciatku, nevedeli sa dohodnut v nepodstatnych veciach, napr. ona chcela ist na vylet do zoo a on do lesa ci pod. Lebo ak sa rozisli pre nejaku blbost, ja by som mala v takom vztahu obavy, ze aj mna raz necha pre blbost (ta velka zamilovanost na zaciatku nikdy netrva vecne) a ak ho od trocha snahy na zachrany nepresvedci ani dieta, tak asi nic.

snehuliatko

ahoj Leila, sme v presne rovnakej situácii! Aj moj priatel má dceru s ex...nie je to nič príjemne aj ked mala je zlata to ano, ale tiež mi to celé prekáža ako fakt...už sme sa kvoli tomu aj stihli rozísť, pretože bývalke zobal z ruky ked sa dozvedel ze maju spolu dieťa a ona ho chela naspať, mne rupli nervy pretože som to už v sebe nedokázala po dlhšom čase dusiť..je to na psychiku ťažke, ked sme sa začali stretávať, všetko bolo super krásne, no potom to prišlo a ja si teraz častokrát vravím že som to naše stretavanie ja hlupa mala ukončiť hned ako som sa to dozvedela.. nuž a rodičom som to povedala tak boli zaskočený a upozornili ma že či to zvladnem, ale že sama viem čo chcem inak sa do toho nestarali... doteraz sme spolu, samozrejme s tym nie som zmierená ani nikdy nebudem a nikdy sa nenaučím akceptovať že má niečo spoločne s byvalou a to je ich dcera.. len to celý náš vzťah nejako ,,prekusujem"..je to nefer...

vebe

On ti nic nezatajoval, povedal ti hned na zaciatku, ze ma dieta, isla si teda do toho vztahu s tym ze si vedela ze ma dceru. Dceru ma dnes, bude ju mat aj zajtra a aj o 10 rokov, s tym nic neurobis. Mas len 2 moznosti, bud to budes vediet akcpetovat a zostanes s nim, alebo ti to bude ´prekazat a potom sa s nim musis rozist. Nic medzi tym neexistuje. To je vzdy tak, ak jeden z partnerov ide do vztahu s dietatom z predosleho vztahu. Musela by si sa naucit, ze sa nesmies z jeho dietatom porovnavat a pozerat sa na to tak, ze travi s malou cas na ukor teba, nemozes citit ziarlivost, lebo ta mala s tym celym nic nema, ona tu je a ma pravo na svojho otca.

takajedna

kamoska mala presne tento isty problem...zial po par mesiacoch ho nechala lebo zistila, ze mat chalana s dietatom pre nu neni ono...a inak jej rodicia boli dost proti...ja osobne s tymto skusenosti nemam, takze neviem ani poradit, ale pokial ti v tom vztahu nieco vadi, tak to podla mna radsej treba nechat tak kym nie je neskoro lebo potom to bude este tazsie...dieta je pre rodica vzdy to najdolezitejsie na svete a ked s nim chces byt, tak sa s tym musis len zmierit...