Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Máme právo na ideálneho partnera?

Príspevok v téme: Máme právo na ideálneho partnera?
Erika N.

Tento život funguje tak, že nemôžme byť s niekym kto je ako "vyrobený pre nás". Asi by sme toľko šťastia neuniesli, alebo neviem... Neviem si to inak vysvetliť. 4 roky som bola s mužom, ktorý sa ku mne správal hrozne, celé 4 roky ma podvádzal, no ja som pred tým zatvárala oči lebo vždy pre mňa bol partner a vzťah na prvom mieste a ľúbila som ho napriek tomu. Keď som sa s nim rozišla, lebo som to predsalen nakoniec neuniesla, pochopila som, že takého muža predsa nechcem. A časom som spoznala iného... Prišlo mi to, ako keby som si toho muža vysnívala a on zrazu dostal reálnu podobu. Prežil si rovnaké veci ako ja. Mal rovnaké plány do budúcnosti ako ja. Mal rovnaké záľuby, prišli mu dôležité rovnaké veci. Bol pravý opak všetkého, čo mi na mojom bývalom vadilo. Niekedy mi hovoril veci, ktoré boli naozaj také, ako keby som ich vymyslela a povedala ja. Proste sen... Zaľúbili sme sa do seba. Nestretávali sme sa s inými mužmi a ženami. Fungovalo to po fyzickej aj psychickej stránke. Naozaj mi to ani neprišlo ako realita, ako nejaký krásny román o láske. ALE potom to prestalo. Ani som si to neuvedomila, že sa odcudzujeme. A teraz o sebe nič nevieme už niekoľko mesiacov. Keby som si to uvedomila skôr, zabránila by som tomu, no strácalo sa to tak nepatrne... Dala som mu vedieť, že mi chýba a chcem to vrátiť späť. Povedal že aj on. No doteraz si na mňa nenašiel čas a neurobil pre to vôbec nič. Jednoducho odložím ružové okuliare - kašle na mňa. Už ho nezaujímam. Je to vôbec možné? Očividne je. Stále myslím na to, že bol dlhý čas so ženou, čo ho podvádzala. Že ju ľúbil, že bola jeho a on jej. Že mu za to stála. Ja by som mu to nikdy nedokázala urobiť. Zniesla by som mu modré z neba a viem, že sme pre seba stvorení a že by bol so mnou šťastný. Vlastne on to vie tiež no i tak to odmieta. Neexistuje nijaký vysvetliteľný dôvod prečo to takto skončilo keď bolo všetko v poriadku a všetko klapalo. Človek si asi proste nezaslúži byť taký šťastný.

Mimulus

korzar.sme.sk

www.pluska.sk

www.nlp-akademia.sk

diva.aktuality.sk

Ideálny partner nefajčí, nepije, neflirtuje... neexistuje! V dnešnej dobe už nikto nikomu nedôveruje a to je dôvod, prečo sú ľudia úspešní. pretože ak by dôverovali tak sa vždy sklamú.

xxy

ja mam casto pocit, ze ludia ziju akoby v inom svete a nie su schopni vnimat realitu a to, co sa deje okolo nich. a ked si to vsimnu, je davno po funuse a potom rumazgaju nad rozliatym mliekom. ako to ze si si nevsimla ze sa odcudzujete? to si jeden den luskla prstami a bolo vsetko otocene o 180 stupnov? nonsens.

Emily opat

"V spravnom vstahu obidvaja partneri sa snazi urobit maximum pre toho druheho, aj na ukor vlastnej osoby a svojich zaujmov. Lebo sa im ich snaha nakoniec od partnera vyplati."... MAXIMALNE nesuhlasim... to je podla mna presne dovod preco tolko vztahov konci.

gonewiththew

V dnesnom svete je vôbec problém nájsť niekoho, komu sa dá veriť. Každý kope sám za seba, niečo ako čestnosť či vernosť asi už neexistuju. Ako by mohli tie vzťahy fungovať , ked sa navzájom podrazaju a klamú si? Ja už asi v živote nikomu neuverim...bohuzial či bohuvdaka....

andzinsan

casy sa menia damy, svet sa zrychlil, a mnoho ludi uz nestiha zit podla modelu ktory tu bol 100ky rokov. t.j. ozenit sa mat deti a do smrti spolu. kazdy sa musi nahanat, obracat, a je s toho vycerpany. chlap zistuje ze mu je lepsie samemu ako v pare.dnes sa chlapik neozeni ani za boha dokial nemusi, institut manzelstva sa stava zbytocnym. bohuzial ci vdakabohu za to?
a erike: ocividne mu az tak dobre nebolo, ked odisiel. vzdy len krutim hlavou nad, zenskou logikou, ked oznamuje svetu s vyplakanymi a vytrescenymi, nechapajucimi ocami: sak ja som ho milovala!! ako to mohol?!ziadna ho takto nebude lubit uz!!beeeee.....
omyl slecny!- takych este kazdy chlap najde kopu. zalezi len na nom ktora sa prebojuje do finale..)

doubledog

tak ako si bola dlhe roky s chlapom, co ta podvadzal, a ty si o tom vedela, tak si si teraz vybrala ineho, ktory ta nechce.

mne to skor pride, ze si sama vytvaras iluzornu romanticku realitu.
takze si nemyslim, ze si sa nejak poucila.

podla mna sa spravas podla toho, co si napisala uplne na konci svojho prispevku.

je mozne, ze ty chces byt nestastna v laske, kedze tato pozicia nestastnej obete ti prinasa nejaku psychologicku vyhodu.

Agnes999

Pocuj a ako dlho ste boli vlastne spolu, ako dlho bol s byvalou a kto to ukoncil, on ci ona? Aka bola pricina ich rozchodu, bola to len ta nevera?

osoba

Erika N., ja by som sa len chcel spytat, co by sa stalo, keby si dala celu tuto temu precitat svojmu priatelovi??? Myslis si, ze by trosku nezmenil nazor? :) Lebo sem to vsetko pises 100% uprimne, mozno v reale moc neveri, ze fakt on stojis. Mozno ked to precita, vsetko, tak znova k tebe preciti :)

Ale z tym odsudovanim to fakt treba poriesit, aby sa to napravilo.. Problem ste nasli, podla toho co pises, fakt to vyzera, ze ste pre seba stvoreny :), tak by ste naozaj obaja mali dat tomu este jednu sancu:)

No podla mna preto vztahy v tejto spolocnosti tak extremne upadaju, pretoze su tu media, ktore vsetko publikuju, a ludi akosi ovela viac zaujima to zle, ako to dobre, tak to je. Cize v novinach idu same same zle spravy, co zle sa kde stalo, kto sa rozviedol, ake su problemi, same problemi, sama nevera. Lenze vôbec sa tam nespominaju dobre veci, a teda ludia ktori to pozeraju, mlady ludia, povedia si, ze to tak jednoducho je, vsetko je skazene, nic dobre uz nieje. Prestanu verit na svoje stastie, uz v mladom veku sa postupne sami seba pretvaraju na sebestacnych, hladaju ine veci ako naplnit svoj zivot. Kedze vynechaju lasku druheho, ostane velke prazdo ktore musia vyplnit. Vyplnia ju karierou, prilezitostnym sexom atd.,, tak potom nepotrebuju uz nikoho, su stastny taky aky su... Teda ani nemusi byt sklamany zo vztahu, aby vztah ani nechcel. Vsak aj toto forum, pise sa tu len o samej nevere, rozchode, same zle veci. Naivny clovek si to vezme ako priklad, ze to tak chodi, ze svet je taky, svet v ktorom patri, tak aj on sam sa tomu svetu prispôsobi... môj nazor

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Máme právo na ideálneho partnera? - Fórum - ZDRAVIE.sk