Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cvičenie a prejedanie sa

Príspevok v téme: Cvičenie a prejedanie sa
Kiviki

Ahojte :) Som tu nová a už dlhší čas sa pokúšam schudnúť no až teraz som sa na to dala tak vážne. :D Veď tie začiatky poznáte, začnem od zajtra a potm zase a zase a zase a zase... teraz mu to už drží skoro druhý mesiac lenže u mna je problém v sladkostiach. Snažím sa jesť 5x za deň a uprednustňujem viac bielkoviny pretože sa chcem venovať fitnesu a posilovaniu. Do leta by som chcela zhodiť a nabrať svaly. Bolo to vždy mojim snom. A minulý rok som pribrala. Lenže ja kludne vydržím aj dva týždne a niekedy len týždden bez sladkostí no viete dobre že človek musí aj sladké. A ja si v ten deň neviem zobrať len jednu sladkosť. Zjem ich asi 100! :( ale napriek tomu cvičím aj v ten deň lebo sa nevzdávam. Myslíte že to časom proste prejde (tá chuť na sladké) alebo to proste nevadí ?

snehuliatko

ja vam tu len dodam naozaj SKVELY receptik na ovsenú kašu :)
do hrnca si dajte ovsené vločky, zalejte čistou vodou tak aby boli všetky vločky ponorene do vody (ale aby zase dako neplavali), nechajte zovrieť a medzitym si v miske rozpučte jeden banán, pridajte k nemu škoricu (nie škoricovy cukor), ked kaša začne vrieť miešajte kým sa voda nevyparí a zmiešajte s tým banánom a škoricou a nasypte ešte kokos a kakao, ani lyžičku cukru tam nie je potreba a aj tak je skvela, sladka a ZDRAVA ja ju proste milujem!! DOBRU CHUT :) :) :)

orchidejka

olivienka a ako si to vyrabas tu podomacky robenu kasu? Nedali by sa ti aj priblizne pomery? Co ja viem napr deci vody a deci mlieka? Rozmymslam zeby som si ju zajtra urobila a cim aj dochucujes? Co je take najchutnejsie pre teba?

olivienka

inak ja som tiež dlhodobo priebežne chudnúca (teda, v reáli mám len asi o 5 kg menej, než pred 3 rokmi :D a stále o 10 kg viac, než "normál" pred 4 rokmi, ale kondičkou som na tom oveľa lepšie, takže nehysteričím). to len aby ste si nemysleli, že sem chodím len mudrovať :)

olivienka

orchidejka, práveže je to dobre, rozbieha sa ti metabolizmus :) neviem teda, koľko teraz jedávaš a ako ide chudnutie, ale mala by si mierne navýšiť stravu, nie je dobre, ak cítiš hlad, z toho sú potom signály, že treba šetriť, ide hladomor :) a chudnutie sa zastaví
Kiviki, tú Activiu si kľudne daj, už som to písala, biely jogurt je zdravší, lebo nemá v sebe umelé príchute a kadečo (stačí, keď pozrieš na zloženie a porovnáš s ochutenými, možno budeš prekvapená), ale tie ochutené nie sú žiadna katastrofa, a už vôbec nie kaloricky. ale tie humusy 0% tuku 0% cukru prosím nie! okrem toho, že sú hnusné, tak sú už čistá umelina, sladidlo, skrátka sa len tvária zdravo, ale skutočnosť je presne opačná.

Kiviki

ahojteee :) No čo ako sa vám darí ? ja sa musím priznať, že teraz od vtedy ako som sem napísala som mala poriadné dni iba pár krát pretože prišli velké starosti a podobné tak som ani len nepomyslela na chudnutie. Ale som s5 a teraz sa už konečne do toho môžem pustiť. Ale čo poviete môžem si dať na olovrant okolo tej 15-tej acitiviu s vlákninou ? (to je tá ochutená activia alebo aj inú príchuť alebo to musí byť len biely jogurt? (Prípadne nemôže ti byť Fit&free zvolenský 0% tuku 0% cukru) :) Čo vy na to ? :) Píšte píšte! :) Som zvedavá aj na vaše výsledky :)

orchidejka

caute kocky. Ako sa vam dari? Ako pokracujete dalej? Ja mam taky problem ze som neustale hladna. Jem 4-5x denne podla toho kedy vstanem, cvicim 6x tyzdenne ako som uz predtym popisovala ale vzdy ked sa najem tak som do 15min max pol hodiny taka hladna akoby som nic nejedla. Toto pocitujem len v posledne dni, mam pocit ze predtyn to tak nebolo. Nevieze co moze byt co veci, ci robim nieco zle alebo co je pricinou? Dakujem

sandriiiiii

orchidejka Neviem či to takto mám..práveže som sa veľmi nejako neprejedla, len som asi za tri dni zjedla asi tak 6čokoládovych tyčiniek:D no ale už si dávam pozor :))) kašlem na sladké:) musim byť silna!!!:)

orchidejka

sandri to je mi luto a u teba to vzdy takto je ze ked sa prejedas tak hneed automaticky priberies? lebo ja ani nie, ked mam taketo prehresky...no zase ako kedy :D

A olivienka dakujeme za tipy

olivienka

baby, cottage je naozaj najzdravší biely, ale tie ochutené nie sú na tom kaloricky myslím o moc horšie, len obsahujú oveľa viac umelín, konzervantov atď. s jogurtami je to podobne. inak ja som začala asi pred rokmi jesť len biely cottage a biele jogurty, zo začiatku to nebolo nič moc, ale tak som im potom prišla na chuť, že keď ich nemám v chladničke, tak ma pomaly nervy chytajú, že nemám čo jesť :D a ochutené mi už chutia oveľa menej, takže ich už ani nekupujem
a čo sa týka ovsenej kaše, vločky sú super zdravé, "pomalé" sacharidy, takže ich jedzte ;) ale tie instantné kaše niee... rozhodne nie počas chudnutia, aj keď aj mne veľmi chutia :) ale nie sú ani zdravé, ani diétne, takže treba len občas. ja si vločky pripravujem ako písal sweater*, akurát dávam zhruba 1:1 mlieko s vodou, nie čisté mlieko, tak mi to chutí viac a mlieko, ktoré "ušetrím", si radšej vypijem zvlášť :D dochucujem škoricou, troškou medu, jablkom, kokosom, podľa toho, na čo mám chuť. a samozrejme oriešky musia byť

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cvičenie a prejedanie sa - Fórum - ZDRAVIE.sk