Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tajná svadba!

Príspevok v téme: Tajná svadba!
Dejkana

Čo si myslíte o tom, keď sa dvaja ľudia rozhodnú zobrať, utajene, len s 2 svedkami, lebo nechcú robiť zbytočné halo so zbytočne predraženou svadbou, vybavovačkami.... je to bláznivé, alebo až príliš drastické, keď sa o tom potom dozvedia rodičia a najbližšia rodina? :D Boli by ste takého niečoho schopní, alebo zazlievali by ste to, keby to spravili vaše deti??
Vďaka za každú radu a názor:)

smolinkaa 22

Inak by ma celkom zaujimalo co sa stalo s dejkanou a jej vztahom, ci sa nakoniec zobrali, maju dve deti, psa a macku , alebo su davno od seba, rozideni a kazdy s niekym inym.. dejkana ak sem este obcas zbehnes a citas to, ozvi sa ako ste napokon dopadli.. :-)

BMhhhh

Teraz to tak bežne robia.A rodičom to nevadí.Mladí svedkovia a obed.
Zaleží akých máte rodičo, či im je to jedno alebo tam chcú byť a či tam nedajú aj oni peniaze, alebo si to vy zabezpečujete.Ale ide to aj tak.A potom sa urobí o nejaký čas posedenie,aj s rodičmi poprípade.

smolinkaa 22

Mam podobny nazor ako bublii.. svadba sa da urobit aj komornejsie, nevesta nemusi priletiet ani na helikoptere ani na balone ci prist na koci.. ani 300 hosti a 4 hviezdickove menu netreba.. ak maju snubenci menej penazi a presne vymedzeny rozpocet, tak sa to da urobit s dvoma svedkami, rodicmi a surodencami oboch partnerov, ak ich maju.. pripadne este stari rodicia ak ziju a mozno najlepsi kamarati dvaja traja.. myslim ze svadba kde je do 20 az 25 ludi este nikoho nezabila.. ale urobit to uplne bez rodicov a surodencov bez tej najblizsej rodiny mi pride nevhodne a je logicke ak sa potom vztahy pokazia a city su zranene.. treba na seba navzajom brat ohlad.. vzdy sa da urobit kompromis.. :-)

Bubliii

Uterak, tak potom je to už na tom dieťati, ako sa rozhodne a zariadi, ale aj takéto voľby ho posúvajú vpred. Nevidím nič zlé na tom, keď rodičia úprimne prejavia svoj názor (zas systematické rýpanie do vzťahu je iná kapitola). Zo života mám skúsenosť, že postrehy iných objektívnych osôb je vhodné vziať do úvahy, lebo prvotná zamilovanosť robí veľa. Ak sú vzťahy v rodine OK, nevidím dôvod, prečo by príbuzní mali klamať a vymýšľať si hlúposti, práve naopak - hovoria z nich roky skúseností. Mne sa vždy najlepšie o všetkom radilo s babkou.. tá vedela dať akémukoľvek problému taký nadhľad, že potom už problémom ani nebol. Ale toto človek získava až vekom a učením sa na svojich chybách.

Diabet

Tak ked uz taku malu svadbu aspon rodicov treba zavolat. Cize zenich, nevesta, jej a jeho rodicia, dvaja svedkovia. Hotovo. viac netreba. Ale odignorovat rodicov je dost necitlive. Mna ako matku by to bolelo. Robit velku svadbu je hlupost, ale robit tajnu moze niekoho zranit.

uterak

Dovodom na malu tajnu svadbu moze byt aj to, ked rodicia brania svojmu decku v laske. Napriklad frflanie typu hentoho si neber, lebo je o 6 rokov starsi, toho zase nie, lebo je o 3 roky mladsi, hentoho nesmies, lebo ten nechodi do kostola a toho nie, lebo ma otca vo väzeni a ani toho, lebo ma rozvedenych rodicov a to neni po krestansky a toho zase nie, lebo ma nezamestnanych rodicov a ani toho, lebo nema vysoku skolu, a podobne. Potom samozrejme je najlepsie, ked sa decko postavi na hlavu, urobi tajnu svadbu a rodicov vyskrtne zo zoznamu. Dnesne deti na Slovensku potrebuju zo strany rodicov viac lasky a benevolencie. Treba ich nechat, nech sa poucia na vlastnych chybach. Aj lastovicka necha svoje mlada, nech skusi lietat a nebrani mu v tom lietani. Nie je povinna nechat ho v hniezde cele roky a krmit ho a nepustit ho, nedovolit vzlietnut. Nikto nemoze byt vecne obmedzovany.

Bubliii

Nie som zástancom tajných svadieb. O tých pár, čo som sa dozvedela, vždy to pokazilo vzťahy v rodine. A aj mňa to nemilo prekvapilo, že proste nestojím tým ľuďom ani za oznamko. Myslím, že ak sú vzťahy v rodine OK, nie je dôvod brať sa "na tajňáša". Aj my keď sme sa išli brať, tak naši naznačili, že by sa ich to hodne dotklo, čo viem plne pochopiť. Je to aj o rešpekte k rodičom a ostatným členom rodiny.
Argumenty o peniazoch sú smiešne, sama viem, že dá sa spraviť pekná malá svadba (pod 20 ľudí) a nestojí to majland. A nikto sa neurazí.

uterak

Mala svadba, nevesta, zenich a dvaja svedkovia? Mne sa to velmi paci, aspon nemusia robit rodicia nevesty a zenicha zo svadby hysacinu a stresosinu. Nemusia debilni rodicia kydat pred svadbou na svoje deti, ze nic nevedia vybavit a do neschopnych im nadavat. A ked maju k tomu sklony, o to lepsie bude, ked deti s nimi vykydaju a urobia malu svadbu v tajnosti, posedenie so svedkami v restike a dovi dopo. Vybavene :) Rodicom oznamit o take dva mesiace, ze vzali sme sa vtedy a vtedy tam a tam :) a nech sa cuduju :)

uterak

Vsetko tykajuce sa svadby je len a len o muzovi a zene, ktori sa chcu vziat. Nikto iny nech sa nestara do nich, ako sa rozhodli a preco.
Kopa ludi, hlavne na Slovensku, dostala debilnu idiotsku vychovu typu ponizovanie, opovrhovanie, podcenovanie a znevazovanie vlastnej osoby zo strany rodicov. Co tym chcel basnik povedat? Napriklad mlada baba je v detstve rodicmi ponizovana, inac ako kravou sprostou a telatom hlupym ju rodicia ani nenazvu, a to nosi ciste jednotky na vysvedcku bez toho, aby sa nejak extra vela ucit musela, aj talenty ma a sikovna je, na hudobne nastroje chodi a na sportove kruzky, ale aj tak len kydaju na nu a kydaju jak medzi styrmi ocami, tak aj pred ludmi, pred babkou, bratrancami a sesternicami, pred kazdym. A keby taki rodicia aj velikansky dvojgeneracny domisko na dedine mali, nech sa ich dcera neopovazi dovliect zivotneho partnera k nim a presvedcit ho, aby tam s nou a s nimi spolocne byval. Keby to urobila = zarucene rozpad vztahu do niekolkych rokov. Lebo on by sa od nich, od jej debilnych rodicov naucil ju ponizovat a podcenovat, nevazit si ju, co by poviedlo len k rozpadu vztahu. Clovek, ktory vyrastol bez lasky, lebo rodicia prenho pekneho slova nemali, by sa mal v co najskorsom veku pratat od nich kade lahsie, do svojho, v 18tich do roboty, hoci na ubytovnu, kamkolvek a nieco nasetrit, nieco si pozicat od banky a kupit vlastny byt. A ked taka osoba najde lasku u niekoho ineho, napriklad u partnera, mala by ho drzat od rodicov co najdalej. Nedopustit, aby sa s nimi stretaval. Ona nech sa stretava, ked je ich dcera a nech ich navstevuje, ale on by nemal. A deti? Debilny rodic, ktory ponizuje decko a opovrhuje nim medzi styrmi ocami, bude to robit aj pred detmi svojho dietata, pred svojimi vnucatami. Taka zena, ktora bola rodicmi ponizovana, nemala by svoje deti doviest k rodicom svojim na viac, jak pol hodinovu navstevu raz za mesiac, dva a dovi, dopo. Nech by tak poslala svoje 10 rocne decko na jul, august na dva mesiace k rodicom na prazdniny? Vratilo by sa odtial jak vymenene, nahuckane proti nej a co ona 10 rokov budovala = aby si ju vlastne dieta vazilo a aby k nej prechovavalo uctu, to by bolo razom za dva mesiace nadobro znicene, zruinovane. Takze mala svadba a v tajnosti? Ked ma napriklad nevesta takychto je*nutych rodicov, tak mala svadba a v tajnosti = NAJLEPSIE RIESENIE! A uplne idealne, ked si taka zena, co bola rodicmi ponizovana, najde niekde v Anglicku Anglicana a s nim sa tajne zosobasi :) Aby pre istotu jej rodicia nerozumeli tomu chlapovi ani slovo :) Zarucene, ze svoju dceru pred nim ponizovat nebudu :) Alebo ano? To im tak bude prd platne, lebo im aj tak nebude rozumiet ani slovo :)

WHISPER

svadba je rozhodnutie dvoch ludí.... je to ich osobná vec akú ju budú mať... často je problem že sa do toho staraju druhí ludia - matka, svokra a chcu tu svadbu robiť tak aby im vyhovovala, ...

ja síce svadbu nemusím,..

..ale pokial sa dvaja ľudia ľúbia a chcu to urobiť v tajnosti, pravdepodobne maju na to dovod,... málo financií, nechcú okolo toho ceremónie, ....je to ich vec..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tajná svadba! - Fórum - ZDRAVIE.sk