Tajná svadba!

Príspevok v téme: Tajná svadba!
Dejkana

Čo si myslíte o tom, keď sa dvaja ľudia rozhodnú zobrať, utajene, len s 2 svedkami, lebo nechcú robiť zbytočné halo so zbytočne predraženou svadbou, vybavovačkami.... je to bláznivé, alebo až príliš drastické, keď sa o tom potom dozvedia rodičia a najbližšia rodina? :D Boli by ste takého niečoho schopní, alebo zazlievali by ste to, keby to spravili vaše deti??
Vďaka za každú radu a názor:)

Leela333

Agnes, neviem, komu to patrilo, ale ak náhodou mne, tak opakujem, je to len moja predstava. Netajila by som to, len by som tam nikoho iného nechcela to po prvé. Po druhé, nepovažujem svadbu za vďaku za starostlivosť, pre mňa vďaka rodičom vyzerá úplne ináč. Svadba je len zbytočne drahá formalita, ktorej sa pripisuje prehnane veľká dôležitosť. Ale to je len môj názor. Myslím, že každý máme naň právo.

Agnes999

Takze tvoji rodicia ti platia vsetko - skolu, byvanie, stravu ale inak sa ty povazujes za hrozne samostatnu. A z tolkej vdacnosti za to, ze ti stale vsetko platia im ani nedas vediet, ze sa vydavas. A ani trochu ti to nepride sebecke. Hlavne, nech je vsetko len podla teba, nech je tebe dobre a co tam po ostatnych, ti nech len platia a nech sa nestaraju. Kedy im to chces povedat? O par hodin, tyzdnov, mesiacov, rokov ci to chces pred nimi tajit do rozvodu ci do smrti? A ked k nim pojdete na navstevu, budete si davat dole prstene aby si nic nevsimli? Oficialne ste sice dospeli, ale rozum doteraz nikde!

Leela333

Ale to je len taká moja predstava, neverím, že by to niekedy bolo možné aj uskutočniť. Navyše mi je manželstvo ako také proti srsti, čiže...

Leela333

Čo sa týka mňa buď žiadna svadba, alebo len my dvaja a svedkovia. Žiadny kňaz. Je mi jasné, že rodičia by sa naštvali, ale robím to snáď pre nich? Na svete by bolo hneď lepšie, keby sa ľudia prestali urážať za takéto malichernosti a proste brali veci tak, ako sú a nedomýšľali si, že je za tým niečo viac.

doubledog

v takejto veci oklamat rodicov je podla mna mimoriadne neuctive.

nechapem, preco to automaticky spajas s nejakymi velkymi vydavkami?

ja som mal na svadbe mozno aj 50 ludi, ale stalo to uplne malicko.
proste sme poslali oznamenia (tie nas stali par korun, robili sme si ich viacmenej na kolene), mnohym sme to len povedali ustne.
A kto chcel, prisiel.
kto sa chcel urazat za to, ze to nebolo podla jeho predstav, ten sa urazal a hral dotknuteho.
ked zistil, ze to mame komplet v pazi, odfucal sa a dosiel tiez.

potom sa slo na veceru, kde nas bolo 10, aj ked tu sme kludne mohli vynechat.

svadba sa da velmi lahko spravit lacno, je to len na vas.

ale u vas je problem v inom, nie v peniazoch. skor ide o ten nesuhlas rodicov, ze ano?

Iba Katka

Ako ja som za lacnú svadbu, tiež si myslím, že sú to zbytočne vyhodené peniaze, ktoré si môžeme užiť s partnerom lepšie napríklad na takej dovolenke, ako nakŕmiť kopec ľudí z "rodiny", ktorých sme nevideli roky. Ale zase len dvaja svedkovia je druhý extrém :D Rodičov by asi porazilo na mieste