Tajná svadba!

Príspevok v téme: Tajná svadba!
Dejkana

Čo si myslíte o tom, keď sa dvaja ľudia rozhodnú zobrať, utajene, len s 2 svedkami, lebo nechcú robiť zbytočné halo so zbytočne predraženou svadbou, vybavovačkami.... je to bláznivé, alebo až príliš drastické, keď sa o tom potom dozvedia rodičia a najbližšia rodina? :D Boli by ste takého niečoho schopní, alebo zazlievali by ste to, keby to spravili vaše deti??
Vďaka za každú radu a názor:)

nirv

Ako dlho ste spolu? Medzi nami, kým nemáte dieťa, načo? Okrem toho že je to romantické, je to úplne zbytočne. Aj rozvod stojí peniaze a hlavne nervy a nie je taký jednoduchy ako svadba. A ver tomu, že ak sa vezmete, ďalšia svadba vo svadobných šatách už vám príde zbytočná.

Emily opat

Dejkana v 24 by som sa v dnesnej dobe nevydavala, kam sa zeniete?
Problem vidim v tom, ze ty v skutocnosti nechces taku malu svadbu, ale na taku aku by si chcela, tak na tu nemate peniaze. Co tak pockat par rokov, nasetrit a mat ju taku aku chces?
Ak uz silou mocou tuzite byt zosobaseni, preco nespravit kompromis a pozvat aspon rodicov a surodencov? Ak by sa moje dieta tajne zosobasilo, bola by som velmi smutna.

slnecnica

Moja vysnívaná svadba, ani tých svedkov by som nechcela, ak by neboli povinní:-) Kostol v piatok a v sobotu veľká žúrka s rodinou a priateľmi

suns

Na tvojom mieste by som im to povedala. . a tvoj priateľ by sa mal rozhodnúť, či vie obetovať tú prípravu - birmovka a to všetko.. lebo ak je jedna strana silne veriaca, skôr by sa mal obetovať ten druhý.. hmm.. skús sa s ním porozprávať :)
Spravte si obrad v kostole a potom peknú večeru - ty a tvoja rodina a on a jeho rodina.. teda v prípade, že sa navzájom poznajú.
Je iné, ak nie sú dobré vzťahy.. v tom prípade treba asi radikálne zvoliť také riešenie, ktoré bude najvýhodnejšie pre vás dvoch - je to váš život :) drž sa :)

zewa

Hm. Mne to príde ako keby ste nemali s rodičmi dosť dôverný vzťah. No čo už. Si dospelá, rob si čo chceš. Ale musíš za to prijať všetky následky. Nedá sa len chcieť to dobré a opomenúť tú zodpovednosť.
Na svadbu sa každý rodič teší. Je to pre nich veľký deň. Túžia to vidieť, predstavujú si to odkedy si bola vo vankusku. Neviem, nemusíte robiť hostinu pre nikoho, zoberte aspoň rodičov na obed. To snáď finančne zvládnete. A po svadbe chceš aby ťa rodičia živili ďalej?

Dejkana

Suns, dakujem za radu velmi pekne....My sme sa dohodli, ze bud sa vezmeme takto, len s 2 svedkami, alebo radsej fakt az tak o par rokov noramlne, ale ked pocuvam kolko je s tym starost, tiez ma to odradza, a aj ja aj moj drahy mame velku rodinu a bolo by toho hrozne vela na vybavovanie fakt...

lilyianka

môj brat mal tiež takú svadbu, dozvedeli sme sa to až myslím týždeň alebo dva PO .... boli oni dvaja a dvaja svedkovia a koniec ..svadba bola v kostole a moji rodičia tomu boli aj radi ...

nirv

Tá slávnosť je naozaj najmä pre rodičov. Prva svadba určite. Bolo by fajn spraviť to len sami pre seba bez príbuzných a ceremonii, na druhej strane, patrí to k tomu. Uctis si tým aj rodičov. Ak vas ale rodičia tyrali, chápem.

Dejkana

Agnes, toho sa dost bojim, ze to takto vezmu...aj ked na druhej strane, rodicia s mojim priatelom velmi nesuhlasia, lebo nie je je rovnakaj viery...a oni su dost veriaci...a svadbu s hostinou si praveze raz chceme zaplatit sami, kedze mam uz takmer 24 rokov a rodicia mi doteraz vsetko platia, skoly, privat, vsetko...a viem, ze ani oni teraz nemaju tolko penazi na svadbu ale cirkevny sobas si spravime neskor...teraz to bude len na urade, aj tak by si sa na svoje dieta hnevala?