Reumatoidna artritida - biologicka liecba... co vám pomohlo zmierniť bolesti?

Príspevok v téme: Reumatoidna artritida - biologicka liecba... co vám pomohlo zmierniť bolesti?
korri

ahojte.chcela by som sa opytat na sumu biologickej liecby a ci by som o nu mohla poziadat svoju doktorku,ktora mi to ani nespomenula,ze je takato moznost liecby, liecim sa pol roka uz, i ked priznaky a bolesti uz mam niekolko rokov....a to mam 26 rokov
A chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti al. ci niekomu nieco pomohlo zmiernit bolesti "prirodzenou cestou" nie len analgetikami..teda hlavne by som chcela svoj reum.faktor z 72 znizit co najviac ako sa da,aby som nemusela mat vysoke davky liekov...dakujem za akukolvek pozitivnu odpoved

llek

Pre korri- biologicka liecba su vo svojej podstate monoklonove protilatky,cize protilatky cielene vytvorene proti urcitym faktorom napriklad anti-TNF (antiu-tumor necosis factor) alebo anti-CD20, t.j protilatka proti urictemu znaku na povrchu lymfocytov. Monoklonove protilatky neposkodzuju zarodocne bunky, takze po ukonceni liecby mozes po porade so svojim reumatologom otehotniet (po urcitom casovom odstupe, aby uz tieto protilatky boli zmetabolizovane) tehotenstvo u pacientiek s RA byva planovane. Este ti nieco poradim, co radim aj svojim onkologickym pacientom. Nenazyvaj lieky, ktore ti mozu pomoct a mozu zlepsit kvalitu tvojho zivota svinstvom. Staci ked to necitlivo robia ti ostatni. S reumatickym ochorenim sa musia pacienti naucit zit, ziju s nim dlho a je dobre, ak vedia, to co im pomoha vnimat ako liek a nie ako svinstvo. Kto sam nezazil niektore tazke ochorenie na vlastnej kozi, je bezohladny ak sa vyjadruje hanlivo o liekoch, ktore mnohym pacientom pomohli a pomahaju (iste aj za cenu neziaducich ucinkov). Ono znie to sice lakavo, ze staci tie kvanta doplnkov, v skutocnosti to tak nieje. Autoimunne ochorenia su ochorenia, kde sa vlastny imunitny system obrati proti svojmu telu ato co sa tam deje su velmi komplikovane procesy so zavaznymi dosledkami pre pacienta. Ale to len tak na okraj

ni-ka

a inak,bio liecba je ovela bezpecnejsia a je to mensie svinstvo ako metotrexat...uz len to ze je cielena a nenici zdrave bunky...a tehotna samozrejme mozes kludne byt uz tri mesiace po ukonceni liecby...
mozes byt rada ze ti ju schvalili...a kde ti ju budu davat?

korri

takze uz ma poslali na biologicku liecbu len pre info :/ a som zvedava ze nakolko mam 26 rokov, ci mozem byt raz po tom svinstve tehotna bez poskodenia plodu

redial

Janyna, nenapadlo ta ze ked skusas vsetko mozne piate cez deviate tak si tym skor ublizis ako pomozes? nikto ti nepomoze okamzite ved kazdy druh liecby vyzaduje nejaky cas. preco chodis k tolkym doktorom? tym si podla mna najviac skodis. ta liecba sa moze navzajom bit. a este ked citam co vsetko uzivas no amen tma. ani dietu by si clovek nemal stanovit len tak sam. najskor by si mala zistit ci na niektoru potravinu nie si alergicka alebo ci nemas intoleranciu. az potom podla toho urcit dietu. mne ten tvoj pristup pripada strasne bezhlavy. nehnevaj sa nechcem ta urazat ale obavam sa ze nepostupujes racionalne. vazne ochorenia sa musia liecit so zachovanim zdraveho rozumu.a nie skusat co ti kto poradi.

RNG

Zapal zaludka je mikrobialna zalezitost a moze nastat len pri nedostatku zaludocnych kyselin, ktore mikroby inac znicia. Takze mas nedostatok zaludocnych kyselin a pre to sa ti mikroby na potrave mozu v zaludku rozmnozovat a dostat aj do criev, kde znicia dobru probioticku floru.
Takze si musis doplnat kyseliny( a zasady v inom case)
Na hojenie poskodeneho zaludka robi dobre adaptogen DGL, pozut 2 tabletky 15 minut pred jedlom.
Zapaly sa daju sice lahko potlacit, ale treba adresovat aj priciny za nimi, inac sa vratia spat.

korri

RNG mozem vsetko uzivat co si napisal? lebo mam velke problemy zo zaludkom ,dakedy som brala wobenzyn , ale bol mi tazky a musela som ist opat na hadicu a liecit sa na zapal zaludka :/ neviem uz od radosti co mam brat, ale urcite chcem ist prirodzenejsou cestou nech si aspon znizim reum.faktor

RNG

Nie kurkumu, ale koncentrovany vytazok z nej, curcuminoidy s bioperinom; Tych treba na ucinnost 3 x 1500 mg.

Kurkuma obsahuje 1 az 3 % curcuminoidov. Ako sa da na chlamidie pozri cez Gogle.sk pod rng chlamidie. To je dost nova pliaga, maskujuca sa , pomaly rozmnozujuca, takze testy na nu su zatial velmi nespolahlive a liecba neucinna. Lekari sa sustredia len na potlacenie symptomov a nepriznaju sa, ze si vlastne proti nim bezmocni. Ale chlamidie podstatne znizuju imunitu, takze ludia s nimi su stale chorlavejuci na mnohe ine bezne choroby, co dostanu pre nedostatok imunity.

Irén

Nemyslím,že biologicku liečby odsúhlasujú iba v NURCHu nakolko známy ju dostal u svojej reumatologičky a aj u nej ju dostáva,len kontroly u nej ako tá liečba pokračuje - teda nežiaduce účinky a tak. Jemu pomohla a bolesti ustúpili,ale je si vedomí aj o negatívej reakcií pri tejto liečbe. Ja svoju liečbu zvládam zmenou stravy a súhlasím s RNG, že curcuminoidy pomáhajú - ja beriem TurmeriX