Keď už nevládzem ďalej

Príspevok v téme: Keď už nevládzem ďalej
eliza7

Ocitla som sa v situácii, keď už nevládzem ďalej. Je za tým množstvo problémov, ktoré nejdú vyriešiť stále sa komplikujú a nikto mi ani v tom nevie pomôcť. Stratila som už všetku energiu, radosť zo života a neviem sa z toho dostať. Znova sa naštartovať a posunúť sa ďalej. Cítim sa už ako človek čo nemá nárok na pokojný život. Naozaj nevládzem a neviem kde hľadať pomoc.

Lulu2011

Maoam - tak, tak s poslednou vetou absolutne suhlasim, ono prave ta predstava ruzoveho zivota a la idem zit podla seba prave moze priniest este vacsiu depresiu cloveku, ked zisti, ze mu to neprinieslo, co ocakaval, zivot je o kompromisoch, mozno nejaky totalny odlud by dokazal zit podla seba, robit si co chce, nezavisle na ostatnych, alebo keby nasiel svoju vernu kopiu

no, najlepsie na SK s platom riaditela :)) cez den flakacka, ako to vacsina robi a poobede navratka na kontrolu a adios domov :))

Maoam

Lulu a myslis, ze inde sa nemaka? Mozno by si bola prekvapena, ze aj niekolkokrat viac...a vydavky su uplne niekde inde.
jasne, ze su povolanie, kde krasne zarobis, ALE aj tie maju druhu stranu mince. Neviem, ci by sa ti chcelo stat hodiny v operacnej sale, mavat 24h sluzby, obrovsku zodpovednost za zivoty inych ludi a pod.

Asi idealne je poriadne ZDEDIT majetok ;D a vytvorit si podmienky ako sa cloveku zachce. Len kolki maju toto stastie?

Maoam

Lulu, ja si myslim, ze to nie je lahke nikde. Vsade mas nieco. Ked si doma (SVK), tak si doma, mas domov, rodinu, priatelov, mozno byt/dom v os. vlastnictve, domace produkty, hory, vsetko je zname, hovoris rodnou recou atd, ale je napr. problem s vysokou nezamestnanostou v istych regionoch.

V kazdej inej krajine budes mat zasa INE problemy. Idealne to nie je nikde.

Dost zavisi aj od toho, co clovek robi a od ludi, ktorymi je obklopeny, od miesta, kde zije.

Treba zostat realisticky, ono zivot sam o sebe je jeden velky kompromis.
Asi najhorsie je mat ruzove okuliare alebo byt chronicky deprimovany ci pesimisticky a vidiet vsetko cierne.

Ono je to niekde medzi tym a vramci moznosti, ktory konkretny clovek ma, sa treba zariadit.

Lulu2011

a to, ze napr. spolocnost tlaci na zenu, ze preco nechce dieta, to je uplne jedno, myslim, ze by bola velka hlupost, keby zeny mali deti len na zaklade toho, ze sa to patri, ja som v tomto individualista, mne by mohli rozpravat od rana do vecera, mne je to jedno, co si myslia druhi :p a tak je to so vsetkym...

ludom len castokrat chýba odvaha, aby svoj zivot zmenili, ale ked napr. moj muz nechce ist do zahranicia, ja ho milujem a viem, ze napr. v zahranici dajme tomu s plno prachmi, ale sama by som nebola stastna, takze je normalne, ze sa prisposobim, niekedy to inak nejde, clovek niekedy v zivote musi robit ustupky, lebo keby robil len podla seba nebol by nikdy az taky 100% stastný, naucit sa, aby nam bolo fajn nie je az take jednoduche :)

Lulu2011

mimulus - v naosm pripade by to bolo jedno ci hypoteka, alebo najom, obe su rovnako drahe, cize tak :) kebyze zdedim byt ako xy jedincov v mojom okoli, bola by dovolenka uplne do pohody, ja nie som ziadny skrecok, vzdy prazdny ucet, ked mozem dovolim si co chcem, bolo bezne, za slobodna, ze co som zarobila som dala do dovolenky a mam tak krasne spomienky, ktore mi nikto nikdy nevezme, kym nenastala blba doba

Lulu2011

als - kým som nemala svojho muza, tiez som isla na take stretka naslepo a bola to niekedy zabava a niekedy uplny prepadak :D raz by som to mohla zhrnut do takej kabelkovej edicie pre zeny, na odlahcenie po narocnom dni :D posledne stretko bolo najlepsie, mam toho najlepsieho chlapa na svete :) ale to sme sa uz videli cez fotky, poslala som mu postou :))

Mimulus

Už zabúdam aj na pravopis aj na spájanie viet a tak sa ospravedlňujem :)

Prečo by mal niekto žiť práve tak ako to od neho vyžaduje spoločnosť??? Ak nechce žena dieťa tak je považovaná za... Ak muž nezarába viac ako žena alebo ostane na materskej tiež je považovaný za divného... prečo by sme sa mali celý život naháňať za peniazmi, chodiť do práce a byť v stereotype len kvôli prežitiu? Prečo si brať hypotéku a splácať ju do konca života namiesto dovolenky, kúpenia si nejakých vecí, ktoré potešia? Prečo by sa mali ľudia celý život obmedzovať? Len preto, že je to tak zaužívané. Treba len zmeniť myslenie a začať žiť. Ale ak je človek spontánny tak nenájde v uniformnej spoločnosti väčšinou pochopenie :)