Ako ďalej po Bc. Možnosti zamestnať sa

Príspevok v téme: Ako ďalej po Bc. Možnosti zamestnať sa
cica987

Zdravím.

Mám 22 rokov, akurát končím Bc. Študujem "úžasný" predmet: Históriu, s ktorým sa "určite" uplatním všade. A tak sa pýtam, čo teraz? Samozrejme chcem študovať aj ďalej = Mgr., ak by vyšlo chcela by som ísť aj na docenta. Za posledné 3 roky som pracovala ako čašníčka, + 1,5 roka v McDonalde = žiadne skúsenosti v mojom odbore. Cez toto leto by som si chcela nájsť nejakú prácu - resp. brigádu, ktorá bude mimo gastronómie. Avšak nemám predstavu, kde by som sa mohla s mojím zameraním uplatniť. Chcela by som niečo, kde by som nebola vkuse na nohách, pretože aj keď sa hovorí, že krčové žily sú zo sedenia, tak výnimka potvrdzuje pravidlo, pretože ak by ste videli moje nohy... ach :-( Rozmýšľala som nad nejakou prácou v kancelárii, napr. na Ministerstve kultúry, alebo také niečo. Predsa len.. kultúria.. história.. ale neviem si predstaviť čo by som tam robila.. ako to je? ak si hľadáte nejakú prácu v kancelárii alebo v nejakej firme, máte predstavu čo tam budete robiť? alebo je to normálne, že Vám oni všetko vysvetlia a zaučia Vás? Ak pôjdem náhodou na pohovor, a opýtaju sa ma, ako si predstavujem svoju prácu.. čo im mám odpovedať? Mám z toho depky.. prosím Vás o rady.. ako to napr. prebieha pri takých pohovoroch? Keď sa chcete dostať na nejaké miesto v oblasti, v ktorej ste nikdy neprecovali? Za každú odpoveď ďakujem.

dazdovka666

Cica, som rada, ze moju poznamku beries sportovo ;) bohuzial je to pravda, dnes ked nestudujes IT, si v prdeli... Kamaratka vystudovala historiu a bude uz 4. rok, co je nezamestnana...

xxy

dobre, ved ja sa nehadam, ja hovorim ako to je vo vseobecnosti, nehovorim, ze neexistuje par svetlych vynimiek, na kt. sa usmialo stastie.

Filipova

xxy nesuhlasim uplne.. ja kontakty nemam doslova ziadne a dari sa mi celkom fajn... a vzdy sa mi aj pracu podarilo najst len za pomoci svojich zrucnosti/schopnosti...

A poznam viacerych takych.. a nie, nemuseli sa ani s nikym vyspat :)

xxy

mila moja, ta kriza sa len tak rychlo neskonci :) historia je sice krasna to vec, ale v praktickom zivote k nicomu, bohuzial. dnes je uplne jedno co studujes ale, dolezite su kontakty, ak ich nemas, si v prdeli aj tak.

nirv

Radšej zacni študovať niečo užitočné a perspektivne. Napríklad aj vizážistky alebo tie baby čo robia nechty sa dobre uzivia, kozmeticky....pozri si pracovné ponuky. História je pekný koníček...ale môžeš robiť kde? V archive? Za pár supiek.

Larita

Pozri sa, v 1.rade musis vediet co chces robit.
V 2.rade musis vediet co musis studovat na to, aby si to mohla robit.
V 3.rade musis vediet co preto aby si sa v danej profesii uplatnila (uz so vzdelanim) treba urobit, resp. ake vlastnosti navyse mas, ktore ini nemaju, schopnosti, talent, komunikacia, vztah s ludmi atd...
Ci Ta prijmu, alebo neprijmu vzdy zavisi od vzdelania a praxe (na1.mieste), a potom od individualnych moznosti a schopnosti, a celkoveho "dojmu" a "sympatii" ktore vytvoris u riaditela institucie, ktora Ta prijma...
Co sa tyka Tvojej oblasti zaujmu, podla mna najlepsie zapadnes do pedagogickeho prostredia, resp. historia sa najlepsie uplatni v skolstve a vzdelavani, takze bud kludna ak Ta to zaujima, urob si najvyssie vzdelanie ake mozes mat (doktorandi sa beru ako normalni zamestnanci, cize mas plat aj ked studujes a to este nezdaneny), a potom sa porozhladni napr. po vsetkych skolach v regione kde si...
V BA su stvoky zakladnych a strednych skol, kde sa historia uci, je to len na Tebe, neviem odkial si, ale moznosti je vela...
Potom by mohli byt moznosti uplatnenia napr.v muzeach, knizniciach...atd

cica987

ďakujem všetkým za rady..
dazdovka666 - ďakujem za podporu :D pobavila si ma :D aj ked si napisala svatu pravdu..
Filipova - jasne ja viem, "trosku" som sa sekla :D myslela som doktorantku nejakemu profesorovi.. nie docentku :D ale hadam aj to casom.. potom by som uz skor vedela kde sa zamestnat.. :)
Nic.. ostava mi dufat, ze kym skoncim Mgr., skonci aj kriza a volnych pracovnych miest bude az az :D sice to je asi taka vizia ako ze vyhram 1 mil. e :D

Filipova

Myslieť si, že sa s históriou zamestnáš niekde v teple v kancelárii je v dnešnej dobe dosť naivné. Aj na brigády dnes už čakajú zástupy ľudí, ktorí majú primeranú kvalifikáciu v administratíve. Podľa mňa by skôr uprednostnili aj absolventa OA než VŠ s históriou.. Na to si mala myslieť skôr, prípadne hľadať zamestnanie či brigádu vo svojom obore.. nejaké múzeá a pod.?

Heh a pobavila ma ta docentúra.. je ti jasné, že po Mgr. sa nestaneš docentkou, ale predchádzajú tomu ešte iné stupne vzdelania? :D

Maoam

to si radsej dorob nejaku ekonomicku nadstavbu s uctovnictvom, vsetky programy, ktore sa v kancli vyzaduju atd + osobnost, a budes mat sancu na pracu v administrative

s historiou ta nikam nevezmu, budes v kancelarii nepouzitelna, ak nebudes mat skills hore uvedene