Uzkost, depresia

Príspevok v téme: Uzkost, depresia
nicoleee.555

Prosim Vás o radu.Áno viacerí si poviete,keby bola natom tak zle tak nevypisuje na internete na nejakom fórum svoje problémy.Ale som už naozaj zúfalá a skúšala som už naozaj všetko.Takže začnem pekne po poriadku.Nehovorí,respektíve nepíše sa mi o tom ľahko ale vzhľadom na to že to tu je anonymné a nemusím to nikomu hovoriť z očí do očí tak to sem napíšem.Mám 15 rokov.Pred troma mesiacmi som bola znásilnená.Podrobnosti písať nebudem.Bolo to nahlásené polícii,neúspešne.Vyšetrovanie bolo dlhé,tažké a bez vysledku.Vraj nemajú dostatok priamych dôkazov kedže som to nahlásila až mesiac potom.Chodila som len k školskej psychologičke,kde ma nahovorila moja triedna učitelka ktorej verím.Školská psych. ma odporučila k psychiatrovi aby mi mohol predpísať antidepresivá,čo ona nemôže a aby sommohla mať nejake terapie.Pretože to so mnou bolo naozaj zle.Potom som tyžden nevyliezla z postele,bolo mi zle nič som nevladala točila sa mi hlava bolo mi navracanie.Mala soms trašne nizky tlak.Neskôr som odpadla a rodičia zavolali sanitku.Mala som strašne nizky tlak len 75/40.Zobrali ma do nemocnice pre kolapsový stav,synkopu.Dávali mi infúzie.Zistili že nemám žiaden zdravotný problém a že toje zo stresu.Bola som tam osem dní.Medzitým ma poslali k psychiatričke ktorá mi povedala že mám posttraumatickú stresovú poruchu,uzkostnú poruchu,sociálnu fóbiu,depresiu.Dala mi antidepresiva.Lenže tie vôbec nezaberajú.Beriem ich už skoro mesiac a nič.Dokonca sa cítim horšie.A odvtedy ma trápi problém s bruchom.Mám neustále krče v bruchu a všetkosa mi tam prelieva.Bola som na plno vyšetreniach na usg brucha na gastro odobrali mi vzorku stolice ale všetko v medziach normy.Zistili že mam syndrom draždivého čreva.Beriem probiotiká myslím že jedne z tých lepších už dosť dlhú dobu,beriem čierne uhlie,mám diétu,delenú stravu ked mám zápchu snažim sa jesť vela vlákniny,dodržujem pitný režim na deň vypijem 3 litre vody.No stále nič.ževraj to je zo stresu ale ja už som zúfalá.Do školy nechodím so vypísaná pretože ked sedím v triede a z brucha sa mi ozývajú tie čudné zvuky,to prelievanie v bruchu je to dosť trápne.Prestala som kvôli tomu chodiť aj medzi ludi.Pretože tie zvuky z brucha su fakt trápne.Kvôli tomu mam aj sociálnu fobiu.Som si vedomá že toje z tohostresu,z toho všetkého čo sa deje ale prosím o radu s tým bruchom.Nevládzem už žiť,ale ja chcem žiť plnohodnotným životom ako predtým.Hlúpe príspevky si nechajte pre seba.Dakujem

Cestovatel30

Tvoj problem je stres a jeho riesenie nie je v tabletkach ani v potravinovich doplnkoch ale v tom ze sa musis venovat cinnostiam ktore ta bavia a naplnaju, alebo aspon veciam pri ktorych sa citis dobre. Je to dlhodoby proces, mozno to bude trvat aj pol roka dokial sa z toho dostanes. Hlavne si nehovor ze kvoli bolestiam nemozes nieco robit, to je zly pristup.
Ak nemusis neber tabletky ktore ti budu pripominat to ze s tebou nie je nieco v poriadku, nerob diety ktore by ti pripominali tvoj stav a nejedz nieco co ti nechuti.
Ak ti nieco v zivote chyba najdi a popis to, to je prvy krok k tomu aby sme mohli zapracovat na dosiahnuti ciela, no prv ho treba pomenovat.

luciano

RNG a kde sa dá ten st Johns wort kúpiť, respektíve zohnať? Existuje nejaká internetová predajňa, kde to predávajú?

RNG

Napriklad na venlafaxin(effexor) je napisane toto
Venlafaxín zvyšuje neurotransmiter serotonín, noradrenalín a dopamín.
Nuz ale to iste plati aj na vytazok zo st Johns wort, plus ten ma ucinok aj na dopaminove receptory.
Samozrejme treba si vybrat ucinny vytazok, nie hocijaky z ponukanych na trhu, , ale taky co obsahuje v davke 3 mg hypericinu a zaroven 30 mg hyperforinu.
Toto je narazova davka, ucinkuje za asi 1.5 hodiny a ucinok trva asi 8 hodin plus.
V tejto davke je to neskodne, nenavykove a beries to len podla potreby, nie pravidelne.

luciano

Sertralin je pomerne slabé antidepresívum zo skupiny SSRI. Povedz psychiatričke, nech ti predpíše účinnejšie AD, napríklad Venlafaxín, alebo Valdoxan.

nicoleee.555

K psychiatričke som nechodila hned od začiatku preto lebo ja som sama nechcela.Prvé som mala cipralex a teraz mám sertralin actavis.Zatial nič nezaberá a som zufalá.

zewa

Je mi veľmi divne, že ťa nikto neposlal k inému psychologovi ako skolskemu. Tam by mali smerovať tvoje najbližšie kroky.

luciano

A koľko druhov antidepresív si vyskúšala? Väčšinou prvé antidepresívum, ktoré dostaneš nezaberie a treba skúšať ďalšie druhy. Je jasné, že tvoje problémy s bruchom sú psychosomatického pôvodu a keď ti zaberie antidepresívum, tak prestanú aj tvoje problémy s bruchom.

iwa1

Ja mam tiez problemy s bolestami brucha ked som nervozna...Raz som to nevydrzala a skusila som Gutalax-prehanadlo-8kvapiek...po 10 min som citila len to ze ma strasne bolelo brucho a nechcela som sa dako hybat...alebo soda bikarbona ta co sa pouziva na varenie pecenie...daj si menej ako pol lyzicky malej a zapi vodou...to pomaha vygrgat sa...mne to pomaha

RNG

Stres je zabijak, moze znicit aj travenie. preto ho treba co najviac potlacit, pozrio cez Google.sk pod rng, stres a tiez na teme spanok, lebo to jedno s druhym suvisi.
Ak mas problemy so zaludkom(nervozny zaludok) mozno by ti pomohlo rozzuvat 2 tabletky DGL (adaptogen)15 minut pred jedlom
A ked sa ti nevylucije dost kyselin alebo enzymov, aj to sa da doplnit.
Vlaknin je hromada, najucinnejsie na podporu probiotik su mikrobvlakniny ako psyliu, inulin pektiny, arabinogalaktany glucomannan a podobne, a treba si ich doplnat, lebo v jedle ich je zialbohu nedostatok Najmenej 15 gramov zmesi z nich, nie len jedneho, probiotika potrebuju tiez pestru vyzivu, nielen my