Rakovina - pravdepodobnost

RNG

Nuz rakovina bola v minulosti podstatne zriedkavejsia,radove, ako dnes. A teda je jasne spojena s dnesny modernym zamorenim az vyse 50 000 umelych patentovanych chemikalii, medzi ktorymi su aj mnohe lieky.
Napr na ostrovoch tichomorskych, kde posobili misionari a lekari ,. co vedeli uz presne zistit, ci clovek zomrel na infarkt, porazku a rakovinu pokial sa ostrovania stravovali tradicne(ovocie, zelenina , ryby, musle orechy) tak slovo rakovina, porazka a cukrovka ani neexistovali v ich slovniku.
Ale akonahle zacala pravidelna doprava, prinasanie potravin z prvnin, spolu s ich zamorenim a znicenim prioemyslom, dnes maju presne tie iste problemy, ako inde.
Acne, porazky zapchare cievy, rakovina....
Takze cela ta teoria okolo dedicnosti tam zrejme vobec neplati. A teda ani inde.
Dedicnost prinasaju lekari vsade, kde nevedia vyliecit alebo predist chorobam a sluzi im to ako vyhovorka alebo zastrasovaci nastroj.

Tym samozrejme nehovorim ze neexistuje dedicna nachylnost na rozne choroby, ale pri spravnej strave, bez zamorenia a spravnej zivotosprave sa da nasledkom tej nachylnosti obvykle predist. A predidenie zatial lekari az na velmi vzacne vynimky neadresuju nijak.

lilyianka

u nas bola napr rakovina tiez rozneho druhu, prostaty, maternice, leukemia, miechy alebo chrbtice (to si uz nepamatam a ani som tomu verit nechcela, kedze som nikdy nic podobne nepocula).. no a mne moj lekar tiez v 18tke povedal, ze mam nabeh na rak. krcka maternice, preto chodim viackrat rocne na vysetrenie a samozrejme mi uz robil aj test a zatial vsetko v poraidku ..tak dufam ...

nirv

Ja len vravím, že sú isté, známe riziká, tým sa treba vyhnúť, a so zvyšnými percentami potenciálnej možnosti dostať rakovinu už nič nespravis....bohužiaľ.

freyya

preboha, nirv.. ako mozes nieco sudit a tvrdit na zaklade "pocul som"... kto vobec povedal napriklad ze rakovinu pluc moze mat len fajciar?

a inak banici maju tuto chorobu: www.zzz.sk vacsinou..

nirv

Jeden mohol byť tuhý fajčiar, druhy mať nesprávne návyky stravovacie, dalsi mohol byť baník v uhoľnej bani...tam sa prasi dosť na pľúca. Myslím že človek by sa mal snažiť žiť zdravo, a to ostatné už bohužiaľ neovplyvnis. Počula som o babe s rakovinou pľúc - nefajciarke. Ale zas neviem v akom prostredí žila..

kabel

lilyianka, v pripade takeho masivneho vyskytu rakoviny u pribuzenstva by som urcite nepodcenovala preventivne prehliadky a asi by som volila i nadstandardne pravidelne vysetrenia, hoci i za priamu platbu.

nirv

To je možné, ale prečo o tom potom vravia ako o civilizacnej chorobe? A moja mama tiež vravela že predtým toľko úmrtí na rakovinu nebolo, a to už diagnostika rakoviny bola. Ja si naozaj myslím že vsadepritomne žiarenie spôsobuje mutáciu buniek. Okrem teda iných príčin.