Strojček na zuby - jazyk

Príspevok v téme: Strojček na zuby - jazyk
beznciku

dobrý deň , mám 19 rokov a včera mi nasadili fixný strojček na horné zuby, bolesť zubov ešte nepociťujem ALE! na uplne zadnych zuboch mam tie šruby či ako sa to vola, ktre to držia, no v noci som trochu nevedel spať kvoli tomu, že tie šruby ktoré trčia smerom k jazyku sú ostre a ostnate, tlačili mi na jazyk a dosť! to rezalo pri hocijakom pohybe jazyka, je to normálne? dosť ma kvoli tomu bolí jazyk... a pri jedeni to reže ešte viac

beznciku

ako ja mám vonkajší, len tie šruby čo su uplne vzadu na zadnych zuboch tak trčia aj zvonka a zvnutra, a to su take obdlzniky(dost drsne a pichlave hrany maju) na jazyk hrozne neprijemne a tak isto aj koža zvonka sa mi o ne zadrhava, mne dali ten vosk ale to neviem či je proti ostnatym hranam, to sa dava asi iba na zub ked ta bolí

ektoplazma

na to si zvykneš :) a keď náhodou nie tak zubárka ti môže dať takú hmotu, ktorú obalíš okolo toho "ostňa" a nebude ťa to pichať :)

Cerven23

ty mas ten vnutorny ci vonkajsi? Ja mam ten vnutorny a nemam ziadne take problemy, kedysi som nosil vonkajsi a tam ma tlacilo, ked som cez podnebie mal taky drot medzi stolickami. Vratilo sa mi to a tak teraz nosim ten vnutorny-neviditelny strojcek incognito. Tiez ma sroby ktoré trčia smerom k jazyku, ale ani raz ma nepichali, ale dali mi taky ochranny vosk, ze keby bolo treba. Tak ten si zozen, asi od tvojej lekarky ale vraj aj v lekarni ho maju. Das si ho na miesto, ktore ta tlaci, mala ti ho dat tvoja doktorka.