Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prejavovanie citov u mužov

Príspevok v téme: Prejavovanie citov u mužov
5Peta5

Ahojte všetci.

Mala som 2 roky vzťah ktorý však nešťastne skončil, tak ako končí vačšina prvých lások. Po čase však prišiel môj súčastný priateľ. Bol zlatý, javil záujem snažil sa. Bol síce hanblivý ale keď si trošku vypil (brigádujem v krčme) tak mi vyznával city jedna radosť. aj cez internet mi posielal samé lichotky dokonca mi zrýmoval básničku. Začali sme spolu chodiť a zo začiatku bolo všetko krásne. Dokonc som mala vyýčitky, že ja nemilujem jeho tak veľmi ako on mňa. Lenže zrazu sa o niakko obrátilo, lichotiek je čoraz menej aj pekných slov či vyznaní. Vraví mi, že on na takéto veci nie je, že či mi nestačí vedomie, že ma miluje, môžem sa naňho spoľahnúť a 100% mu veriť.(čo je samozrejme pravda). nemá moc dobrý vzťah s mamou a tým si vysvetľujem jeho problém s vyjadrovaním citov normálne. Keď si však vypije tak by mi zniesol modré z neba aj povedal. Nepije veľa, aby to nevyzeralo, že je alkoholik. :-)
Niekde som čítala, že ak muž nevie urobiť niakuk situáciu, alebo sa nám niečo nepáči treba sa s ním o tom porozprávať. Povedala som mu to, ež sa mi zdá, že sa už tak nesnaží a tak...povedal mi, že nad nami moc rozmýšľam. Že ma miluje, miloval a bude milovať, že keby ma nemiluje tak za mnou nechodí a už dávno by to ukončil. Lenže áno, on mi to takto povie, viem, že to je pravda ale aj tak mi city neprejavuje viac, nei tak ako ked sme zacali a ako sa vraví takéto veci sa nabalujú a casom je to len horšie. Dá sa takýto partner naučiť na vyznávanie citov alebo na ich vačšie prejavovanie? Máte skúsenosti s takýmito partnermi? Som žena čo sa rada tuli a tak. Nepotrebujem aby mi každý den posielal básničky a rozprával celý den o tom aká som krásna. Len nech je trošku citlivejší.

Ďakujem za všetky odpovede

mam56

Svojej ex som prejavoval city veľmi kreatívne. Ona nadávala mne a ja jej. Ona mi povedala napr. že som pako a ja jej, že nech ju po... pes.
Ona stále pozerala jeden seriál s názvom: ako zabiť manžela. Ja som sedel len za kompíkom, tak som si to všimol takmer, keď už bolo neskoro.
Mne bolo divné, prečo pri každom jedle mám takú trpkú mandľovú chuť. Až po čase som si naštudoval, že to bol arzén, ale odpustil som jej, nechcel som traumatizovať deti.
Však jej to nevyšlo, tak na čo ju ešte udávať. Stalo sa to už aj tak dávno, pred desiatimi rokmi:-)
Neviem, či sa ešte dám na taký monkey business:-)

mam56

Keď som bol mladší, tak som tiež spanikáril na rande. Najprv som jej nezobral kabát, potom som z ničoho nič začal koktať. Ja som ju len videl v posteli, inak ma nič zmysluplné nenapadlo. Napokon som si začal zo stresu poprdávať, čo si aj všimla, výhodou bolo, že v tom bare aspoň už nikto nebol. Bol som červený ako rak v piecke.
Napokon som sa zo strachu pred zlyhaním trochu pos.al:-)
Utiekla:-)
www.youtube.com

Olinaolivova

Ja som sa s tym stretla u kazdeho chlapa.
Problem je ze som podlahla rychlo tym rozziarenym ociam a usmevu.Som taky typ. Myslim ze to nie je chyba ale nasa crta ktora sposobuje velku bolest ked to bol len dalsi typicky chlap.
Chlapi su chlapi, ako deti. Aspon ja som takych stretla. Nova hracka co ich zaujala a ked sa nechas hned rozbalit po par mesiacoch uplne, prestava ich ta hracka bavit. Respektive ked sa nechame roztopit oni unikaju.
Moja sestra zije s rovnymi nohami na zemi.Ked milovala, nedavala to na sebe ani znat doma a dost dlho vedela kto je, chladnejsia a vie odolavat. Ona to s chlapmi vzdy vedela, udrzala si jedneho za ktoreho sa vydala.

Ale my, co sa rozpalujeme casom a uverime ze city sa rozpalia aj u nasho partnera....bude neznejsi casom, lebo mi doverujeme ze to tak byva, sme najzranitelnejsie.

Ja by som na tvojom mieste v sebe to zbalila a brala ho ako kamosa.

A problemom je ze vie kde si a stale pride do baru, sa to v nom urychlilo. Treba nan zabudnut.

Ti co pisu ze chyba je v sebavedomi sa milia.
My sme maciatka. Nie slizske nedolapitelne ryby. Sme vily ktore tuzia po laske a nie po nahanacke za chlapom aby nas miloval vtedy ke chce on. Preto si tak zareagovala ze chces viac lebo to nie ten pravy. On chce len nahanat sa a lovit a zasa dookola. My sme zeny ktore nehladaju sexi telo a neviem co. Tuzime len po partnerovi co ked raz lubi tak lubi viacej a viacej lebo sa uz zamiloval a nikdy nepochopime ine typy. Preto mu daj kopcky a povedz mu ech vypadne z tvojho podniku. Je to nevyrovnany clovek tym ze nevie prejavit lasku. Budes trpiet.

5peta5

htherapy

A ako mám na seba viac popracovať teda. Nehovorím, že nie vždy je chyba na obidvoch stranách a je možné, že chcem až veľa...

5peta5

Ďakujem moc za rady.
Budem sa snažiť na to čo najmenej písať a venovať sa svojím aktivitám aj keď myslieť pozitívne je veľmi ťažké.

Dám vedieť ako to dopadlo. :-)

htherapy

Ahoj Petka,

zrejme sa na mna spusti vlna kritiky za moj nazor, ale idem do toho ... Ked to zhrniem, nie je problem v nom, ale v tebe. A ked chces vediet preco, tak citaj dalej.

Kazdy z nas vie city vyjadrovat nejakym sposobom a obdobne aj kazdy z nas ma inu frekvenciu "nutkavosti" pocut od druheho toto vyjadrenie.

Pokial je tvoj partner taky, ze to povedat nevie, alebo to hovori malo casto a inak je vztah v poriadku, tak si na to jednoducho zvykni. Predides moznemu rozchodu z frustracie z vlastne "neukojenych" potrieb. Otoc to, nevyzaduj od neho, aby ti hovoril, on ked bude chcet, tak ti to povie sam od seba. Aby si mu to ulahcila, kludne mu povedz, ze ta potesi aj obcasna SMSka, alebo karticka, alebo nieco podobne. Pre urcitu skupinu ludi (aj muzov aj zien) je opakovane vyjadrovanie citov velmi neprirodzene, a vazne to neznamena, ze by menej milovali, len im nie je prijemne to neustale hovorit. Ako pises, mas za sebou neuspesny vztah, po ktorom sa clovek citi menejcenne, nemilovany a pripadne, ze je s nim nieco v neporiadku a boji sa dalsieho odmietnutia.

Tym, ze nanho takto tlacis, dalsie odmietnutie riskujes skor ci neskor, ale tymto pristupom si ho vyrobis. Zacni radsej pracovat na sebe, na rozvoji seba, svojho sebavedomia, a s nim nasledne pride aj pocit vacsieho uspokojenia, urgencia sa znizi a uvidis, ze vztahu to prospeje.

dafaq

ehm noo, maximalne suhlasim ze je to mensie zlo, nepisat, ako pisat a cakat na odpoved :D menej stresujuce mozno :)
alebo kludne mu pis :)
aaale, neodosli to..
na gmail je taka moznost, ulozit koncept :)
alebo proste do dennika, ci na papier, ci do wordu/poznamkoveho bloku
napis svoje pocity :)
uloz to a potom neskor, ked to bude OK, alebo proste neskor po obdobi ked sa nechces ozyvat, mu to posli :)
a tie myslienky sa nestratia, i ked tie by sa nestratili aj tak, kedze casom by prirodzene prisli naspat...
moznosti je vela :) otazne je, ktora je najlepsia, ale idealna asi neexistuje :)

5peta5

dafaq:

No keď bude doma a o5 sa mi s niečím zverí skúsim sa aj ja zveriť a uvidíme.

Čo s týka toho neozývania. Asi budem musieť aj keď samozrejme, že je to ťažké. Ale omnoho horšie je snažiť sa písať a ten človek aj keď je ďaleko ďaleko si to prečíta a neodpíše aleb nenapíše. Neopýta sa nič. Lebo automaticky čaká, že ja budem rozprávať. To s tým neodpísaním jemožno chyba komunikácie, to mi včera hovoril, že padá internet a chcel by odpísať ale nejde to to však neznamená. že nemôže napísať sms, prezvoniť alebo sa aspoň trochu snažiť, ak sa chápeme.

dafaq

Hmm, tazka otazka, ako ho motivovat k castejsiemu prejavovaniu citov :-)
Ale len tak, ak by som mal nieco tipnut, tak by som povedal, ze ak by ho niekto (napr nie len ty, ale hlavne ty, ale aj niekto iny), podporoval v tom, alebo podakoval mu nejak (najskor tak nenapadne, nenanutene), alebo proste potom co om povie nejaky cit/prezradi nieco co ho trapi, zveri sa, tak presne tak isto (a kludne aj s vacsim niecim, nech to nevyzera ako lacna navnada), sa zverit jemu, prejavim mu doveru tym, ze tiez sa mu prezradi nejake tajomstvo, city, a podobne :-)
teda takto nejak to funguje u mna..
mam veeela citov, ku kazdemu s kym so mv kontakte, tj. ku kamosovi napr kamaratske city, atd.. a dost tazko sa to vyjadruje, HLAVNE potom, ako si ma zapamatali ako citovo uzatvorenejsieho/nepristupnejsieho cloveka.. lebo mi pride veeelmi divne a zaroven tazke vykonat, a vyzerat ako citovy clovek, ked som doteraz nikdy citovy nebol, ak rozumies ako to myslim :)
ale taka mala pomala zmena, je super..
napr ak sa mi niekto s niecim zveri, tak urobim presne to iste, tj, on otvori dvere, ja otvorim dvere :)
a obcas to skusam aj opacne, ak chcem, aby aj ten dotycny skusil otvorit dvere, ze mu hodim nieco, nejake zverenie niecoho, cohokolvek (napr celkovo citov, nalady, prezivanie dna, udalosti ako skola/praca/dovolenka, alebo problemov, alebo tajomstva a podobne na tento sposob) a cakam ako bude reagovat :)
cize tym len chcem povedat, ze je to ako tenis, ak je hanravka super, velmi prijemne sa odrazi a hra dalej :) cize je to velmi napomocne :)

ale ak mam pravdu povedat, pisat a teoretizovat je vzdy lahke, realita a prax je vzdy narocnejia (nemusi, ale moze byt ina, variabilneee :) ), takze veeela trpezlivosti k tomu treba :)

a s tym neozyvanim sa, no napr osobne to velmi nerad robim, predpokladam ze to bude EXXXTREMNE tazke :) takze drzim palce ale zaroven opatrne :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prejavovanie citov u mužov - Fórum - ZDRAVIE.sk