Samotarka..

Mimulus

Tak to neviem milý Lost ani ja ale vždy lepšie to skúsiť a spoliehať sa len na seba samého ako keby ti mal niekto zlomiť srdce, zradiť dôveru alebo ťa opustiť... A ak sa to človeku podarí tak sa ,,nebude,, natoľko trápiť, pretože ho mu nebude mať kto ublížiť. A áno človek je spoločenský tvor a ja som príkladom toho, že napriek tomu čo som tu napísal stále verím v priateľstvo a veľa ľudí, ktorých som za priateľov považoval mi ublížili... Ale skúšam sa neviazať - či to pôjde???

dafaq

Mimulus
zaujimava uvaha, vskutku..
ci je lepsie si psravit vlastnu RUZOVU BUBLINU, a klamat sam sebe, ze nikoho nepotrebujem, aby som sa nesklamal? :)
toto som robil roky, ale moj pes mi pomahal :) a neuveritelne :P
netusim, ci by sa dalo zit dlhodobo uplne sam (tj, do spolocnosti chodit, ale neviazat sa citovo na nikoho, ani na psa), alebo nie..
udajne, clovek je spolocensky tvor, to hej, ale do akej miery a ci kazdy, to uz neviem..
nemozem nic ine a nic viac, ako povedat sam za seba, tedaaa, ak by som vedel :) sam neviem, ako a ci je to mozne..

Mimulus

Cestovatel30 - napísal si to super.

No ale čo má robiť človek, ktorý túži byť obklopený priateľmi a napriek tomu je sám... Nesklame ho to? nebude cítiť pocit tej samoty? Nebude si klásť otázku prečo? Pre takého človeka je rozumnejšie a lepšie aby sa naučil v prvom rade fungovať ako samostatná jednotka. Možno si už potom nikdy ani nespomenie ako bol sám a nešťastný že nikam nezapadá.

Lost - ružová bublina :)

Cestovatel30

mimka, hladal v sebe a rob to co vyhovuje tebe, zmysel zivota nosis v prvom rade v svojom vnutri. Objav ho a potom sa podla neho riad.
Ak ti vyhovuje byt sama a si stastna potom je vsetko ok. Niekomu vyhovuju priatelia, niekomu peniaze, niekomu nieco ine.
Ja som tiez kvazi samotar, spolocnost potrebujem len obcas, najviac si vazim najblizsiu rodinu.
A uplne mi to vyhovuje, som stastny.

dafaq

Mimulus,
"
Človek môže veriť veľa veciam, že raz bude šťastný, že bude mať domov, dobrú prácu, rodinu, peniaze, priateľov a niečo v živote dokáže... Ale takto to na svete jednoducho nefunguje...
"

no jasne ze nie ! :D to mas 100% pravdu, musis prilozit ruku k dielu a "pot a krv" ci ako sa tomu hovori, proste makat :-)

ale to neznamena, ze je to nemozne.. lenze
domov
praca
rodina
peniaze
priatelia
to je tolko dokonca aj "opacnych" kategorii, ze je prakticky nemozne ich napisat do 1 vety :)

pracu, peniaze.. to si s "makanim" ziskat velmi jednoducho.. pokial teda chces..

domov, to je uz relativne, zalezi ako ho definujes, preto som ho nedal do kategorie "lahke".. pre mna napriklad nie je "Domov" nieco, kde len prespavam, ale skor nieco, pre co sa oplati vratit sa tam, odkial som rano vysiel (napr do prace).. a to uz nie je lahke, lebo je priamo umerne naviazane na kategoriu 3, tj, extremne hardcore:

rodina + priatelia.. mozes "makat" kolko len chces, ale nikdy sa ti to nepodari, pokial oni nebudu chciet, aby sa ti to podarilo :-) ale to urcite vies :P :/

a ano, optimizmus :D co ine cloveku zostava? preoc by mal clovek upustit od optimizmu, len na zaklade vseobecne znamych globalnych teorii ako akoze zivot funguje ???

preco si nemozem zalozit vlastnu teoriu? :P

ak si ju moze zalozit fico, "teoria istoty" tak mozem aj ja :D

ak moze akykolvek vystudoveny chlap, ale spolocnost ho vola vedec/filozov, povedat ze "nastal velky trest" bez toho aby to dokazal a zije tu teoriu, bud do srmti (a aj po), alebo dokedy ju nepreukaze :D

tak isto mozem aj ja, obycajny, netitulovany clovek, vymysliet a verit vo svoju teoriu :P

a potom bude uz len a len na mne, ako tvrdo narazim, ak narazim :D

keby boli ludia tak vsimavi a spolupatricni aj na ulici, v inych otazkach ako v tejto ze "hovorim ti, vzdaj sa rozpravok, pre tvoje dobro", tak by bol svet ruzovy gombik :P :D ci ja neviem, ako to nazvat :D lebo kazdy by kazdemu pomohol..

lenze tym, ze to lahkomyselne odsudit resp zavrhne, to nie je pomoc.

pomoc by bola, ak by sa snazil teoriu pochopit a .. a co... a neviem :D neprekazat, nenicit, nezavrhovat..

mas stastie, ze tu neni limit ako v SMSkach, limit v pocte znakov :D :P

Mimulus

Ak človek vidí svet čierno - biely tak ho vždy poteší ak uvidí niečo farebné. Ale ak vidí svet farebne a odrazu sa začnú farby premieňať na čiernu alebo na bielu tak ho to určite nepoteší.

Ale koľko optimistov sa tu našlo :) Normálne aj Lost :)

mimka2 - či tomu čo píšem budeš veriť alebo nie je len na tebe ale ako sama píšeš...nikdy si nebola pre ľudí dosť dobrá - Nie! To tí ľudia neboli dosť dobrí pre teba a ak sa budeš riadiť touto vetou tak mi ver, že sa nikdy nesklameš. Človek môže veriť veľa veciam, že raz bude šťastný, že bude mať domov, dobrú prácu, rodinu, peniaze, priateľov a niečo v živote dokáže... Ale takto to na svete jednoducho nefunguje...

mimka2 je to iba na tebe...ja som len pridal svoj názor :)

Annie2

Podľa mňa priateľov (kamarátov) si nájdu hlavne ľudia, ktorí sú viac extroverti, dokážu zapadnúť do party a tak ďalej. Ak je niekto introvert, v mnohom sa povedzme od druhých líši a tak, potom je nájsť si naozaj dobrých kamarátov a silné priateľstvá naozaj ťažké, ale nie nemožné. Mne sa to síce nepodarilo, ale verím tomu, že sa to dá. Len si to vyžaduje asi viac snahy.

dafaq

Mimulus
za prve
"ho niekto držal za ručičku ale aby žil sám. "
- blbost.
lebo to nie je opozitum..
len take alibisticke maximalne :D
to ze s niekym zijes (kludne aj blizky kamarati, kolegovia), este neznamena, ze ta drzia za ruky..

"tento svet je hlavne o internete, sociálnych sieťach, peniazoch,intrigách, klamstve a zase o peniazoch. "
- blbost!!
tento svet je o tom co com TY chces. TVOJ svet je o tom co TY chces. ak chces aby bol o hento, tak bude, ak nechces, moze sa aj OBAMA postavit na hlavu, nedonuti ta na nic ;)

"Skús si vypnúť mobil, vymazať Facebook a uvidíš koľkí ťa budú ešte poznať."
- a co rodina? ale mylis sa :D mam veeelmi malo kamosov, a ked som neni 2 dni online, uz volaju, ze ci este zijem, a to VZDY.. uz niekolko rokov.. ak im nepoviem, ze "budem prec par dni", tak toto je scenar, su to mladi ludia (vacsinou do 30, ale aj 55+), cize nie, svet nie je az taky zly, ak by som ich vyslovene ignoroval takto opakovane, jasne ze by si o mne nieco pomysleli a nevolali by, LENZE - priatelstvo nie je "ber ber ber" ale "davaj a niecim sa nechaj ponuknut", ak rozumies ako to myslim :D

"Ak ťa nemá čo sklamať tak ťa to ani nesklame"
- no ano, ale skus verit niekomu, kto je nepriatel alebo niepriatel :D to vies?

"Nikdy nemôžeš spraviť tú istú chybu dvakrát, pretože, keď ju spravíš druhýkrát - to už nie je chyba, ale voľba"
- konecne nieco co je rozumne napisane :P (i ked ak by som neprizmuril oko, aj 1y je to volba :D ale skor podvedoma mozno, lenze nieco na tebe/tvojom vyroku musim kritizovat.. tiez je to volba moja :P )

a aky je rozdiel medzi priatel a kamarat? nikdy som nikomu nehovoril ze "priatel" :D ale skor kamarat, alebo slangovo kamos.. a to hovorim o tych, co vyvolavaju ked som 2 dni offline.

"skutočné priateľstvo - je to úplná hlúposť"
- toto je extremne ALIBISTICKE, nieco ako "ked nechces mat deti, tak nesexuj" :D cize mas pravdu, ale len alibisticky, lebo by som to mohol dohnat do extremu, ze "ak nechces mat zlu naladu, tak sa rovno obes a budes mat pokoj"

Mimulus

australcan82 - ja som nikdy nenapísal, že v skutočné priateľstvo neverím práve naopak ale za akú cenu sa oplatí skúšať. Veď dobre nech skúša ale ak mám pravdu tak za to dá oveľa viac...
Za skúšku človek nič nedá ale ak dáš niekomu kus srdiečka a dôveru a on je zrazu preč tak načo niečo takéto skúšať???