Da sa cinnost stitnej zlazy ovplyvnit doplnkami vyzivy alebo liekmi?

nana64

Chcela by som sa poďakovať mjanik za radu,práve dnes som si ešte nezobrala tabletku a moje pocity začínali naberať na intenzite.Spomenula som si,že akupunktúrny prístroj máme doma už viac rokov,využívame ho občas na bolesť chrbta,stuhnutie svalstva,ale ešte ma nenapadlo prečítať prílohovú knihu a tak som si našla body na š.žľazu,neviem či mi uverí niekto,/žeby to bolo v hlave,možno/ ale mne to zabralo za chvíľu,budem odteraz na tom pracovať a veľká vďaka Vám.

nana64

Chcela by som sa poďakovať mjanik za radu,práve dnes som si ešte nezobrala tabletku a moje pocity začínali naberať na intenzite.Spomenula som si,že akupunktúrny prístroj máme doma už viac rokov,využívame ho občas na bolesť chrbta,stuhnutie svalstva,ale ešte ma nenapadlo prečítať prílohovú knihu a tak som si našla body na š.žľazu,neviem či mi uverí niekto,/žeby to bolo v hlave,možno/ ale mne to zabralo za chvíľu,budem odteraz na tom pracovať a veľká vďaka Vám.

mjanik

št.žľaza sa dá upraviť pomocou akupunktúry-ide to cez úpravu trávenia najmä žalúdka,on ovplyvňuje št.žlazu

nana64

Bola by som nesmierne šťastná,keby mi niekto poradil.Mala som zvýšenú činnosť š.žľazy a tak mi bola navrhnutá operácia,asi pred 15 rokmi,odvtedy beriem euthyrox,podľa mojich výsledkov v krvi mi lekárka naordinovala obdeň 100mg a 75 mg.Môj život bol v norme,nepíšem sem k vôli váhe,ktorú som mala pred operáciou,že som mohla jesť koľko a čo som chcela a moja váha bola 58 kg teraz po operácii samozrejme chuť ostala a kilá sa nabalovali a mám o 10 viac,ale mojim problémom je psychika ,tak ako som tu už čítala zvýšený tlak,nervozita,nespavosť,z toho obavy a skončila som v nemocnici,tam zistili,že môj tlak je ok,a každý lekár ktorého som navštívila mi odporúčal psychiatra a tak sa stalo. Už druhý rok beriem xanax,najprv trikrát,teraz stačí jedna za deň,niekedy ešte si dám jednu,podľa situácie,ale ja takto nechcem existovať.Keď som to hovorila mojej endokrinologičke aké mám problémy,že asi to bude činnosťou š.ž.len mi povedala,že moje hodnoty sú v norme,ale čo keď celý môj život som bola nastavená na iné hodnoty th a teraz liekmi sa znížili,poradí mi niekto?

Majka9753

Ďakujem Olivienka za tvoju skusenost, urcite som o nieco mudrejsia. Tieto problemy mam uz dlhsie a som rada, ze existuje riesenie. Hlavne sa tesim na znizenie potenia, kto to zazil vie, ze to je velmi neprijemne.

olivienka

niee, zmazalo 3/4 príspevku... tak znova... to TSH som mala menej ako 0,001 (norma je zhruba od 0,3 tuším), ft3 a ft4 zvýšené... liečila som sa normálne u endokrinologičky, asi rok a pol som brala thyrozol, zo začiatku asi 2 mesiace aj betablokátory na skľudnenie toho búšenia srdca. thyrozol mi znižovala dávku od 3,5 tbl. postupne až na 0,5, hormóny boli stále ok, tak sme mysleli, že bude kľud... ale po vysadení som do mesiaca bola presne tam, kde na začiatku. navyše som aj počas celej liečby bola unavená, depresívna, opúchala mi tvár a schudnúť som nemohla ani kilo, nech som robila, čo som chcela. pravda je, že som sa nepotila :D ale ten thyrozol nie sú zrovna lentilky, , počula som, že sa nemá užívať dlhšie než cca 2 roky, takže (RNG sa teraz možno chytí za hlavu :)) som šla na operáciu a bolo vybavené. sú tomu skoro 2 roky, beriem euthyrox, zdravotné problémy žiadne (možno trošku zimomravosť, ale to sa mi môže len zdať v porovnaní s časmi, keď som chodila spotená v tielku a okolo všetci v svetroch :)).
liečiť sa doplnkami som neskúšala, jednak som vtedy ešte nechodila na toto fórum, takže som ani nevedela o RNG-ho radách, a čo som aj našla na internete mi pripadalo všetko krajne nedôveryhodné (kúpte si náš úžasný olej blablabla za 50 evri fľašu - a čo ja kradnem? :)) zatiaľ nemám dôvod ľutovať, že som šla na operáciu, uvidím, čo bude za 30 rokov, ak dožijem :)

olivienka

Majka, ja som mala zvýšenú činnosť šž... TSH som mala v nejakých nemerateľne nízkych hodnotách :D tuším

olivienka

jj, to by si o tom vedela, keby to bolo zo stresu... ja som sa tiež dlhé roky veľmi potila... a brala som to tak, že no čo už, tak niekto sa potí viac, niekto menej... až keď sa mi pridali ďalšie príznaky (hrozná únava, priberanie, búšenie srdca), dokopala som sa k doktorke a zázrak, hneď ako sa mi liečbou dali hormóny do poriadku, potím sa len minimálne. asi stále trochu viac, než niektorí, ale oproti tým litrom potu predtým je to nič. aspoň nemusím nosiť pod kabátom len tričko s krátkym rukávom, aby ma netrafil šľak od horúčavy a neoblial ma pot, keď napr. len nastúpim do električky (beztak to nepomáhalo :D)