Kde druhy beru istotu v samom sebe?

nirv

Ja beriem istotu v sebe na základe reakcií iných na mňa. Nakoľko viem byť sebakriticka, dokážem sa aj rozvíjať. Tvrdiť si svoje, pokiaľ to nemáš ničím podložené, je prejav hlúposti. Prekrikovanie taktiež. Ludia ti ustupia, lebo múdrejší ustúpi...

olivienka

.weird, tak náboženstvo je o viere, tj. nikto NEVIE, ako to naozaj je, no každý aj tak niečomu verí - z tohoto pohľadu je to presne rovnako obhájiteľné, ako ateizmus :D
ale s tými politikmi je to pravda :D

.weird

mimulus, keby si clovek vzdy musi vediet obhajit, ze ma pravdu, tak by v prvom rade padlo na hubu akekolvek nabozenstvo a vsetci jeho predstavitelia a vzapati politici. hm? :D

Sejla

olivienka, vďaka:) Aj keď neviem, či si z toho dotyčný niečo vezme...
Mimulus, ak je obklopený hlupákmi, mal by zmeniť prostredie a obklopiť sa múdrejšími. Ale v skutku to vo väčšine prípadov funguje tak, že vrana k vrane sadá.. Viem, že tých "správnych" ľudí nie je moc, ale o to viac si vážia jeden druhého a tak vznikajú priatelstvá na dlhú dobu

.weird

do velkej miery je to temperamentom, ten je cloveku dany. citlivy intorvert ma ale ine kvality ako hlucny extrovert. ak si dalej od stredu, vekom sa to trochu zmierni. zaklad je budovat na tom, co ti je prirodzene dane, spoznat sameho seba, ako fungujes, ako reagujes v situaciach a preco. stare zname "poznaj sam seba".

vela z toho je sposobene aj vychovou a zazitkami v ranom detstve, v kolektive... mas 19, to sa da veeela veci napravit, ale chce to vytrvalu pracu na sebe.

zameraj sa na to co ti ide, snaz sa v niecom vyniknut, postupne sa vrhnaj do novych situacii, vsimaj si aj to, ze ked sa strapnis, svet sa nezruti, ze ked tresnes blbost, nic sa nestane.
a donemoty si pripominaj situacie v ktorych ti to vyslo, ked sa ti nieco podarilo...

(a vsimaj si aj nedostatky na ludoch, ked sa pozries blizsie, tak uvidis, ze, ako sa taktiez mudro hovori, "nikto nie je dokonaly")

olivienka

Mimulus, obe z tých vecí budú robiť len hlupáci, o ktorých nie je prečo stáť... rozumní si ho budú v prvom prípade vážiť a v druhom tiež, za to, že sa nebál prezentovať svoj názor, aj keď bol napokon nesprávny

Mimulus

Podľa mňa nestačí aby si si len tvrdil svoje! Musíš vedieť vždy aj dokázať že tú pravdu máš a že sa nemýliš. Ak si múdrejší ako ostatní tak ti ľudia budú závidieť a ak nato nemáš budú sa ti smiať. Vyber si - ani jedno a ani druhé :)