Strach a nervozita zo SŠ

Príspevok v téme: Strach a nervozita zo SŠ
Martin885

čaute, Kedže asi viete že zachvílku 9. roč ide na strednú školu, mám s toho zmiešané pocity.

1. Bojím sa že hneď niečo na začiatku pokašlem. Napr. sa netrafím do triedy alebo zabudnem kde je nebudem vediet čo a kde. Kamaráti čo sú na strednej mi vraveli že sa nemám obávať že všetko im vraveli do podrobna a kutomu že tam sú všetci nový a teda nikdo to nevie 100% všetko. Keby že sa niečo také stalo bojím sa že by sa mi vysmiali a už by sa so mnou nechceli baviť a pod.

2. Mám aj trochu strach ako zapadnem do kolektívu. Na zš som nikdy nemal problém, kamarátim sa tam asi s každým a nikto proti mne nič zlé nemá. Bojím sa však že tam budú nejaký "búchači" a že budú robiť problémi. Ja niesom práve nejak silný alebo tak ale kedže sa s nikým nebijem tak ma sila moc nejak nezaujíma.

Ako ste to zvládali vy ?

martin885

bitky na škole sú aj budú. Idem na taký zlatý stred, teda priemyslovka. Niesú tam nejaký kockáči ale ani nejaké kameňe. Samozrejme na imatrikulačky prídem, na škole kde idem sú. U nás na zš som vlastne taký exot známi tým že idem do každej kraviny hlava nehlava neobzerajúc sa za následkami. Spolužiaci mi hovoria že ak nejdem von ja tak nejdú ani oni, vraj so mnou je stále prdel. U nás na škole nemám problem robiť kraviny pretože tých ľudí odtial poznám ešte keď zme mali 1 rok a žrali spolu kamene z ciest :D tam to je ale iné, všetci cudzí, nikoho nepoznám ..

že som už spomínal že nepatrím do kategórie nejakých silákov ( Samozrejme bitky už boli a nikdy ma nedal niekdo mladši alebo z nižšej triedy ) tak neviem ako čo. Najvätší strach mám asi z toho že niečo na začiatku pokašlem a budem všetkým na smiech. Určite by si povedali ostatný "to je ten blbec serte na neho" a tak

Brano123

Take reci ze imatrikulacky ta neminu nepocuvaj, my sme ziadne nemali, ani neviem poriadne o co tam ide. Zalezi od skoly. Popripade ostan vtedy doma. Nikto ta do nicoho nasilu nutit nemoze...

v159

Imatrikulačky ? Každý prváčik má určite strach z toho ako strašne sa strápni a neviem čo. Za prvé neviem ako na ostatnych školách ale naše úlohy prechádzali aj cez riaditeľku, čiže nejaké úplné extrémy to byť nemôžu. Za druhé je trápnejšie ak tam prídeš a budeš tam stáť ako taký truľo a nebudeš nič robiť. Je potrebné vedieť si spraviť aj srandu zo seba a nikto ťa zato neodsúdi všetkých pobavíš a budeš odchádzať ako PÁN ;D :) A žeby si neprišiel, na to ani nemysli ! Imatrikulačky ťa neminú ;) U nás na škole si napr. odchytili tých čo sa nezúčastnili, priamo v škole a tam museli plniť úlohy. Alebo ich to čakalo na rok. Imatrikulačky sú základom strednej. Ide vlastne o také prijatie do kolektívu ;)

Jefitto

Zavisi aj od toho, na aku strednu ideš. Ak ideš na gymnazium, da sa čakať, že večšina budu kockači, ale ak ideš na dajaku strojarinu a bude tam v triede 10 negov, tak sa priprav na pravidelne bitky

lilyianka

ja si pamätám na svoj prvý školský deň na SŠ takto ..stáli sme na dvore a riaditeľ (asi to si už nepamätám) vyhlasoval mená, ako budeme v triede ..lenže problém bol v tom, že moje meno bolo vyhlásené 2x ... áno, boli sme dve menovkyňe v 2 rôznych triedach, mali sme v tom chaos, ale všetko bolo Ok .. nestruj sa zbytočne, všetko bude v poriadku .. ja som zapadla hneď a bez problémov (nikdy som s tým problém nemala).. sú prose typy ľudí, ktorí nezapadnú nikdy aj keby sa na mihalnice postavili a sú takí ako napr. ty, že zapadnú

Brano123

Ku nam na strednej v stvrtom rocniku, druhy den po novom skolskom roku prisiel novy ziak (asi nestihal prist na prvy den). A asi tri dni s nami chodil do triedy (to sa este neucilo) kym prisiel na to ze on je prvak a my stvrtaci :D
Pokial sa ti nestane nieco podobne, budes v pohode :)

Tany

Nerozmýšľaj nad tým čo bude, ja som išla tiež do školy sama. Prvý deň so utekala za učiteľkou keď vyhlásil ktorá je moja triedna, našťastie sa mi v tom dave ľudí nestratila a potom to už išlo samo. Našla som si kamošku a v priebehu dvoch týždňov sme sa spoznali viaceré baby. Neboj nič zvládaš, tak ako si zvládol ísť zo škôlky zo školy... a tak ako zvládneš odchod zo SŠ a príchod na VŠ len sa nestresuj zbytočne aj tak to nemá zmysel ;)

Mimulus

Neprísť na imatrikulácie? To nikdy neurob, pretože to je veľmi dôležitá súčasť života a tí, ktorí na ne neprišli mali potom oveľa väčšie nepríjemnosti... No a čo ak sa strápniš - môže ti to byť jedno nie. Viem, že sa bojíš ale imatrikulácie sú presne taká istá záležitosť ako je v dnešnej dobe maturita - ak neprejdeš tak ťa prehodia. Nikto si na to už po týždni nebude pamätať. Jednoducho nerieš.

wildwind

nie na kazde skole byvaju imatrikulacie, tak nepredbiehaj...a ak by bolo, nic strasne to nebude, alebo jednoducho nemusis na ne chodit

Martin885

Diki, dodali ste mi odvahu :) A ešte som sa chcel spýtať ako ste prežili imatrikulačky ? Ja s aurčite nechcem prezliekať za ženskú a robiť hovadiny :D