Zufalstvo zo zivota na Slovensku

Príspevok v téme: Zufalstvo zo zivota na Slovensku
lalia45

ahojte, hladam alebo chcela by som zistit, ci su ludia, pary, muzi, zeny, ktori sa dennodenne rano zobudzaju s nechutou zit a zaroven s chutou zacat nieco nove, novy zivot na novom mieste, odist z tejto krajiny, aj napriek tomu, ze tu mam rodinu,,sme par a s priatelom je nam cim dalej, tym tazsie z tych nizkych platov a je nam zle z pristupu nadriadenych..
ako prec z takejto situacie? aky prvy krok treba spravit,,je to normalne, alebo treba navstivit odbornika :)

doubledog

dafaq
a sme pri koreni veci :)

u nas si kazdy o poctivom cloveku mysli, ze je to magor a idiot, ktory okrada svoju rodinu.
a navyse je na tento svoj nazor aj hrdy, povazuje sa vdaka nemu za sikovneho cloveka, co sa vie obracat.

a potom si zanadava na system, ktory ho nuti to robit.
typicke detinske prenasanie zodpovednosti (to nie ja, to ini)
:)

dafaq

uz len tak extremne Überelementarna malickost ako je oprava vytlkov.
ako to, ze to v rakusku ide 3x lacnejsie?
ako to, ze tam netreba denne svietenie (nizsia spotreba)?
ako to, ze su tam pokuty 3x nizsie, a platy 3x vyssie?
v prvom rade, ako to, ze u nas zvnika vytlk po vytlku?
zeby "lebo nedavam dostatocne vela" do systemu?
a tie jedny z najvyssich dani z paliva, to je co?
a najvyssie danove zatazenie (DPH) na potraviny, to je co?
a ich kvlaita je co?
preco by niekto ak je teda triezvy, obvinoval radoveho obcana za toto?

ano, mas pravdu doubledog, radovy obcas je diletant uz len preto, ze je lenivy ist s molotovom pred vladu, alebo sa zlozit na odstrelovacku.. (ved sakra, to stoji menej ako gumipuska dnes..)

dafaq

dam priklad, na zahriatie:
mozem nakupovat na slovensku, ci o par percent lacnejsie v rakusku, ci cesku alebo madarsku.

PRECO by som mal podporit podnikatela, ktory da svojej pokladnicke 3x menej, ako v rakusku by dal.
zaroven ma nizsie danove zatazenie.
zaroven ma vyssiu marzu.

len preto, ze je to brat slovak?

tymto stylom by som aj miliardu eur rozhadzal nezmyselne bezdovodne..

stazuju sa, e je maly trh.

beriem , ale kazda odpoved vynara dve otazky

1. preco je nas trh mensi ako rakusky, ked sme na tom s poctom obyvatelov porovnatelne ?

2. odkial do prdele ma zobrat zamestnanec na kupu produktu, ak dostane zivotne minumum?

3. co do prdele ucia na podnikatelskych skolach? tu ide o to, ze on chce byt multimilionarom overnight a nie o to, aby pomohol svojej komunite, ale aby ju zodral..

a dalo by sa pokracovat..

tento rok som na slovensku natankoval len za 2 eura, ale ani to som nemusel, lenze nebol som si isty s dojazdom do rakuska (raz mi to vysl otak, ze sa mi minul benzin 5 metrov pred CS a musel som auto dotalcit, ale pocit to bol super, aj keby mam menit palivove cerpadlo za tisicku..)

dafaq

euro a doubledog..

tak co vy robite ?

aby ste vyzarovali dobro ?

priklad:

pisali ste ze parazitovanie na systeme, som zvedavy, ake odvody teda odvadzate a ci napriklad pridate d onakladov pocitac ktory pouzivate zaroven aj na osobnu potrebu a nie len pracu a podobne..

potom sa mozeme dalej bavit o tychto hypotetickych nonsensoch :)

tym nehovorim, ze ak si niekto nepodstvivo nieco zoberie, tak je to OK, len naznacujem, ze system (a hlavne danovo socialny) je na slovnesku tak extremne zly, ze ak by niekto nevyuzil to, co zakon povoluje (legalne), tak by bol podla mna magor a idiot, lebo klise "okrada svoju rodinu"

takze ak niekto ci obaja mate odvahu dat nejaky KONKRETNY priklad, tak so, na to velmi zvedavy, co to bude..

lebo taketo debaty, hypoteticky a pouckove nikdy nikam neveduu a len hodia vinu na ineho, no chce to priklad priklad z realnej realnej praxe praxe :P

xxy

no je to tu nahovno, lebo je tu privela vychcanych ludi, kazdy chce kazdeho iba o..bat. a aky krok treba spravit? zbalit kufor a kupit listok.

euro

doubledog, absolutne s tebou suhlasim. ako mozem chciet aby okolo mna bolo same dobro, ked zo mna sameho vychadza zlo. kazdy musi zacat od seba. napokon nikoho ineho nemozeme aj tak zmenit, len sameho seba.

maricenka

je pravda, ze na slovensku sa zle zije. inde sa clovek nemusi tolko namakat, aby sa mal dobre. tiez sme rozmyslali nad tym, ze pojdeme prec. ale uz mame dve deti. nechceme ich vytrhnut z ich prirodzeneho prostredia. im k zivotu az tak moc netreba. to iba my im chceme dat to najlepsie, len oni nevedia, co to je. tak im to nechyba...:)

doubledog

ja osobne poznam plno ludi, co nadavaju na system, ako je tu zle, ake je to tu zufale...
a zaroven klamu a podvadzaju, kde to len ide, parazituju na systeme, cerpaju z neho ale prispievat nechcu.

kazdy by sa mal pozerat hlavne na seba, aku energiu vyzaruje a cim prispieva k danej situacii.

dafaq

euro a est dalsi avec, co vnimas fatalne zle :)

konspiracne teorie neboli, nie su a nikdy nebudu take aby si sa bal.

lebo konpiraciou by sa dalo nazvat aj paranoju a paranojou sa da nazvat aj to, ze kupis dva toaletaky mamiesto jedneho, ved naco ti su dva?

ak nepochopis takto jednoduchy priklad, nebudes moct pochopit ani to, ze to nie je paranoja, ci konspiracia ale prevencia..

v opacnom pripade by napr SBSkar nemal nastroj na elmiminaciu zlodeja/utocnika..

jedna vec je verit blbostiam,
dalsia vec je vediet o nich a prevenciou zit bezpecne,
alternativna je mat slepecke okuliare a srat na vsetko okolo seba - podla mna vyslovene suicidalny zivotny styl.. je to le notazkou casu a otazka kedy a nie či...