Zufalstvo zo zivota na Slovensku

Príspevok v téme: Zufalstvo zo zivota na Slovensku
lalia45

ahojte, hladam alebo chcela by som zistit, ci su ludia, pary, muzi, zeny, ktori sa dennodenne rano zobudzaju s nechutou zit a zaroven s chutou zacat nieco nove, novy zivot na novom mieste, odist z tejto krajiny, aj napriek tomu, ze tu mam rodinu,,sme par a s priatelom je nam cim dalej, tym tazsie z tych nizkych platov a je nam zle z pristupu nadriadenych..
ako prec z takejto situacie? aky prvy krok treba spravit,,je to normalne, alebo treba navstivit odbornika :)

Lulu2011

luto

Maoam - mam tam kamaratku, ma tolko zarobeneho, ze aj keby teraz nepohla prstom do konca zivota tak ma uz nasetreny ako povedala na krasny dochodok, ale je pravda, ze gro zarobi jej muz

Lulu2011

lichfield - ked sa vratis na Slovensko si naplno uvedomis aka tu je bieda a bude ti ludo, ze si sa vratila, ak ta tu nedrzi nejaka velmi blizka osoba, tak nic...priroda sa najde vsade pekna, pokial nerobis niekde na pusti

Lulu2011

najlepsie je Belgicko stale su tam najvyssie platy, upratovacka na polovicny ubvazok na utieranie prachu 1500 eur...a nikto to tam nechce, ze malo :p taze kto ma zaujem :)))

lichfield

ja som v zahranici uz viac ako 5 rokov, ale takmer denne na skype s rodinou, priatelmi. zatial som sama, nemam vlastnu rodinu, ale velky plus je, ze tu mam hodne dobrych priatelov, ci slovakov, poliakov alebo anglicanov. na to si nestazujem, nezda sa mi, ze som psychicky odolny clovek, no mam stastie na dobrych ludi, takze tento problem som nemala...ale rodina je rodina a ta mi chyba. ked len mozem, tak letim domov a uzivam si slovenskeho pocasia, prirody, ticha na horach...plusy tu su minusy doma a to je ekonomicka situacia, minusy tu su plusy doma a to je vsetko ostatne. tesim sa, ked sa vratim...hoci mnoho ludi ma po par mesiacoch depku ked sa vrati na slovensko a zvyknu znovu odist. poculi ste uz o tom? toho sa bojim, ze ked si uvedomim, ze tam uz budem musiet zit natrvalo, tak to nezvladnem....nateraz mi caste dovolenky domov uspokojuju potrebu po tom svojom, blizkom, rodinnom, znanom, hrejivom.

Lulu2011

ja som si prave to jedlo v zahranici pochvalovala, ked som tam robila som ochutnala tie najvacsie lahodky a vzdy na to v dobrom spominam, tu som rada, ze mam na zemiaky a kusok masa, ale tak nieco za nieco, vratila som sa kvoli laske

sweater*

ono je to urcite vec pohladu, nicoho ineho, ak vidis vychodisko z tej zapeklitej situacie len odchodom do zahranicia, urob tak, mozno sa opalis, mozno sa vam zapaci cudzina... ale aspon budes vediet na com si, takto sa len potacas v depresii z ktorej vedie len jedina cesta... vela stastia

xxy

no len kym sa ludia prejavia - vsetci, podotykam - tak to chvilu potrva mam dojem, lebo polka krajiny je totalne zadubena.. slovac je taky narod, skloni hlavu, drzi hubu a trpi dalej..